Громадяни Перу стали на «українські граблі» — у них теж президент «Голобородько»

СВІТ
17 червня, 14:00
Громадяни Перу стали на «українські граблі» — у них теж президент «Голобородько»
Фото: Deutsche Welle

Шкільний вчитель, профспілковий діяч і віднедавна ультралівий політик Педро Кастільо став новим президентом Республіки Перу.

Відповідну інформацію оприлюднило видання "El Mundo" з посиланням на офіційні результати Національної виборчої комісії цієї південноамериканської країни.

За поборника "ґендерної ідеолоґії", який називає себе "гідним продовжувачем справами Маркса-Лєніна", проголосувало 8 мільйонів 835 тисяч 579 виборців (50,125%).

Натомість його суперницю — правоконсервативну Кейко Фухіморі, — яка у політиці не перше десятиліття, — 8 мільйонів 791 тисяча 521 виборець (49,87%).

Перемогу Кастільо у другому турі виборів забезпечили не тільки прихильники його партії "Вільне Перу" (ісп. Partido Político Nacional Perú Libre), але й ті хто у першому турі голосував за його опонентку Вероніку Мендосу з лав лівоцентристської політичної сили "Разом за Перу" (ісп. Juntos por el Perú) — 1 мільйон 132 тисячі 577 виборців.

Рівночасно за Фухіморі свої голоси віддали праворадикали, котрі підтримували у першому турі ставленика Ватикану із лав католицької організації "Opus Dei" Рафаеля Лопеса Альяґу — 1 мільйон 692 тисячі 279 виборців.

Як можна побачити, електоральний розрив між двома претендентами на головну державну посаду незначний, що означає — на сьогодні у Перу немає панівної ідеолоґії, яка б суттєво коригувала політичний порядок денний країни.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що днями аргентинський президент-соціаліст Альберто Фернандес знову опинився у центрі міжнародного скандалу.

Читайте також:
Саїф аль-Іслам Каддафі оголосив про висунення своєї кандидатури на президентські вибори, які відбудуться у Лівії в грудні 2021 року.
16 червня, 10:34
У неділю, 13 червня, на території Фінляндської республіки відбулися чергові вибори депутатів орґанів місцевого самоврядування.
14 червня, 11:34
Верховний Суд знову скасував протокол ЦВК, за яким Вірастюк переміг на довиборах у Раду
24 травня, 10:55
Рефлексії політолога з приводу довиборів на 50 одномандатному мажоритарному окрузі.
30 березня, 13:17