Громадянська війна в Ємені: повстанці прагнуть здобути всю країну

СВІТ
30.11.2021, 14:25
Громадянська війна в Ємені: повстанці прагнуть здобути всю країну
Фото: Anadolu Ajansı

Законний уряд Ємену занепокоєний безпорадністю міжнародної спільноти перед хуситами, яким усіляко допомагає Іран.

Про це йдеться у заяві президента близькосхідної країни Абдураббу Мансура Хаді з нагоди 54-річчя здобуття незалежності, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, повстанці-шиїти з руху "Ансарулла" (араб. الحوثيون‎) нахабно і наполегливо відкидають усі ініціативи щодо забезпечення миру в Ємені, бо прагнуть захопити всю його територію.

«Дивімося правді в очі: хусити не бажають миру. Вони перетворили себе на інструмент, яким майстерно керують зовні, переважно зацікавлені у нестабільності в Ємені представники іранського режиму. Хуситам чхати на стабільність і добробут наших громадян, а тому вони нападають на наших сусідів, підривають роботу єменських інститутів, послаблюють економіку та зневажають права нашого народу», — зазначив Абдураббу Мансур Хаді.

За словами чинного президента Ємену, в його уряді позитивно відреагували на всі мирні ініціативи та пропозиції міжнародних партнерів, зокрема ООН і ЄС.

«Але фактично ми зіткнулися з ворогом, який перетворює мир на інструмент війни та намагається просувати навіть не власні, а заздалегідь підготовлені у Тегерані плани подальшого майбутнього нашої країни. Ми за жодних обставин не підемо на втілення іранських сценаріїв, які передбачають узалежнення Ємену від іншої країни», — підсумував Абдураббу Мансур Хаді.

Відомо, що на сьогодні у зв'язку з 10-річним збройним конфліктом в Ємені майже 3 мільйони його мешканців стали вимушеними переселенцями; ще понад 50 тисяч померли внаслідок війни, голоду і нестачі медикаментів.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", єменські повстанці-хусити активно продають іранську зброю сомалійським піратам.

Читайте також:
Світ
Армія оборони Держави Ізраїль (відома, як ЦАХАЛ) завдала ракетного удару по підприємству військової промисловості на околиці Дамаску.
23 липня, 07:51
Світ
Днями під час візиту російського диктатора Владіміра Путіна до Тегерану Кремлю вдалося досягти одного з найбільших дипломатичних успіхів.
21 липня, 17:54
Світ
США будуть працювати в регіоні та допомагати країнам протистояти впливу Ірану, росії та Китаю
17 липня, 11:18
Світ
Путінські друзі з чинного уряду Ізраїлю провокують новий конфлікт із мусульманами-палестинцями, за яких нікому вступитися.
29 травня, 20:47
Світ
Попри воєнну поразку в Україні та повне виведення контингенту з Сирії московія намагається зберегти свій вплив на Близькому Сході.
15 травня, 20:34
Світ
Самозваний президент Сирії та путінська маріонетка Башар аль-Асад зустрівся з верховним лідером Ірану.
09 травня, 09:12