Громадянська війна в Ємені: повстанці прагнуть здобути всю країну

СВІТ
30.11.2021, 14:25
Громадянська війна в Ємені: повстанці прагнуть здобути всю країну
Фото: Anadolu Ajansı

Законний уряд Ємену занепокоєний безпорадністю міжнародної спільноти перед хуситами, яким усіляко допомагає Іран.

Про це йдеться у заяві президента близькосхідної країни Абдураббу Мансура Хаді з нагоди 54-річчя здобуття незалежності, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, повстанці-шиїти з руху "Ансарулла" (араб. الحوثيون‎) нахабно і наполегливо відкидають усі ініціативи щодо забезпечення миру в Ємені, бо прагнуть захопити всю його територію.

«Дивімося правді в очі: хусити не бажають миру. Вони перетворили себе на інструмент, яким майстерно керують зовні, переважно зацікавлені у нестабільності в Ємені представники іранського режиму. Хуситам чхати на стабільність і добробут наших громадян, а тому вони нападають на наших сусідів, підривають роботу єменських інститутів, послаблюють економіку та зневажають права нашого народу», — зазначив Абдураббу Мансур Хаді.

За словами чинного президента Ємену, в його уряді позитивно відреагували на всі мирні ініціативи та пропозиції міжнародних партнерів, зокрема ООН і ЄС.

«Але фактично ми зіткнулися з ворогом, який перетворює мир на інструмент війни та намагається просувати навіть не власні, а заздалегідь підготовлені у Тегерані плани подальшого майбутнього нашої країни. Ми за жодних обставин не підемо на втілення іранських сценаріїв, які передбачають узалежнення Ємену від іншої країни», — підсумував Абдураббу Мансур Хаді.

Відомо, що на сьогодні у зв'язку з 10-річним збройним конфліктом в Ємені майже 3 мільйони його мешканців стали вимушеними переселенцями; ще понад 50 тисяч померли внаслідок війни, голоду і нестачі медикаментів.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", єменські повстанці-хусити активно продають іранську зброю сомалійським піратам.

Читайте також:
Анкара не збирається терпіти терористичну загрозу, а тому вимагає від Москви та Вашинґтона виконати свої зобов'язання щодо Сирії.
12 січня, 08:26
10-річний воєнний конфлікт на території Ємену вкрай негативно позначився на природному ландшафті та екології цілого регіону.
04 січня, 07:59
Лідер палестинського народу Магмуд Аббас провів робочу зустріч із заступником державного секретаря США Єелом Лембертом.
22.12.2021, 14:00
Вихідці з Юдиного коліна продовжують утискати права і свободи непокірних палестинців, зокрема й сфері релігії.
29.11.2021, 09:44
Турецький вертоліт в останній момент ухилився від ПТУРу
22.11.2021, 16:19
9 бійців іранського Корпусу вартових ісламської революції загинули у бою з морськими котиками США неподалік іракської Басри.
22.11.2021, 16:01