Гроші для олігархів: брати Суркіси хочуть спустошити кишені українців

Опінії
05.09.2020, 19:51
Гроші для олігархів: брати Суркіси хочуть спустошити кишені українців
Фото: Апостроф

Скандальновідомий суддя Сергій Вовк дозволив Григорію та Ігорю Суркісам стягнути мільярди з націоналізованого "ПриватБанку".

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Отже, яка тут передісторія?

Під час націоналізації "ПриватБанку" НБУ, брати Суркіси були визнані "пов'язаними з власниками банку особами". Тому їхні рахунки на суму 250 мільйонів доларів у відділенні "ПриватБанку" на Кіпрі були примусово конвертовані.

А Суркіси замість грошей отримали акції банку. Це було зроблено для того, щоби зупинити вимивання коштів із банку перед процедурою націоналізації.

Адже поняття "пов'язані особи" означає — ці особи були прямо причетні до виведення коштів з банку, що поставило "ПриватБанк" на грань банкрутства.

Далі Суркіси почали оскаржувати ці рішення в українських судах, вимагаючи повернути їм гроші. Що це означає для держави? — Якщо рішення проти Суркісів буде визнано помилковим (а саме цього вони домагаються), наступним кроком Коломойського і Боголюбова буде заява про помилковість націоналізації "ПриватБанку" як такої.

Ще одним можливим наслідком стане можливість для інших "пов'язаних осіб" (через яких свого часу також вимивалися кошти) оскаржити примусову конвертацію їхніх рахунків в акції. Йдеться про 29,4 мільярда гривень.

Тепер про суди, якщо хтось раптом не стежив за ситуацією.

15 квітня Київський апеляційний суд підтвердив законність рішення Печерського райсуду від 9 лютого 2017 року. Чим зобов'язав "ПриватБанк" виконати умови депозитних договорів, укладених із компаніями: "Camerin Investments", "Sunnex Investments", "Tamplemon Investments", "Berlini Commercial", "Lumil Investments", "Sofinam Investments".

Далі справа перейшла до Верховного суду, судді якого заявили про тиск, і відклали розгляд. Але Суркіси пішли в обхід — подали позов до Печерського суду, з метою арешту 250 мільйонів доларів на рахунках "ПриватБанку" для "забезпечення позову".

Спочатку Печерський суд спробував зобов'язати "ПриватБанк" своєю постановою виплачувати відсотки по депозиту на 250 мільйонів доларів. Але юристи банку відмовили, оскільки депозитів не існує — вони були конвертовані в акції банку.

Ну, а тепер Печерський суд постановив стягнути відсутні депозити й відсотки з них на окремий рахунок для забезпечення позову. Тобто, без рішення Верховного суду по суті "ПриватБанк" змушують виключити зі свого капіталу майже 7 мільярдів гривень!

Загалом, це така хитрість і підміна. Адже, якщо припустити, що рішення для забезпечення позову de facto виконує вимоги позивача по суті, то подальший судовий процес взагалі втрачає будь-який сенс.

Читайте також:
Позиція
ПриватБанк масово впровадив систему продажу «синіх» доларів валютчикам.
02 грудня, 11:54
Економіка
Державний "ПриватБанк" у Верховному Суді захистив право власності на офісну будівлю у Дніпрі від зазіхань колишніх власників
11.08.2022, 10:45
Економіка
Приватбанк подарував Коломойському 56 млрд. Гої розрахуються
01.05.2021, 12:05
Новини
Оточення Володимира Зеленського покриває олігарха Ігоря Коломойського, а розслідування НАБУ заблоковане "200% своїм" генеральним прокурором.
11.02.2021, 09:01
Політика
Суд відклав засідання у справі про націоналізацію
26.11.2020, 15:50
Опінії
Влада не збирається бути слугами народу, а прислужниками олігархів-українофобів, прикладом служить справа "ПриватБанку".
15.06.2020, 13:44