Хитрість путіна на напередодні нового наступу

ВІЙНА
02 лютого, 16:18
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

путін намагається створити умови для подальших російських рейдів у північно-східні райони України

Президент країни-агресорки володимир путін намагається створити умови для подальших російських рейдів у північно-східні райони України для посилення внутрішніх інформаційних операцій та притиснення українських сил до північних прикордонних районів. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє медіа агенція Останній Бастіон.

1 лютого путін провів нараду щодо відновлення житлової інфраструктури в Криму, Бєлгородській, Брянській та Курській областях після «обстрілів неонацистськими формуваннями». путін зазначив, що кремль ставить пріоритетом припинення українських обстрілів прикордонних регіонів, але це завдання є «справою військового відомства».

Хитрість путіна на напередодні нового наступу_1

«Зосередженість путіна на передбачуваній небезпеці обстрілу українцями прикордонних регіонів, ймовірно, служить подвійній меті. Це сприяє інформаційній операції, спрямованій на те, щоб представити війну в Україні як загрозу існуванню російських громадян, щоб отримати внутрішню підтримку тривалої війни. путін також може встановлювати умови, щоб відвернути й розсіяти українські сили від критичних напрямків просування, притиснувши їх до північно-східних прикордонних районів», – вважають аналітики. 

За оцінками ISW, російське вторгнення з Білорусі є малоймовірним, а інформаційна операція з метою прикріплення українських військ до північного українсько-білоруського кордону, ймовірно, дає збій.

«Загроза транскордонних рейдів з Бєлгородської, Брянської та Курської областей у північну та північно-східну Україну, ймовірно, є спробою змусити Україну розгорнути обмежені підрозділи в цих районах для захисту від таких нападів, таким чином розосередивши українські війська напередодні ймовірної російської наступальної операції в найближчі місяці», – зазначили аналітики.

Ключові висновки ISW:

  • Українські офіційні особи продовжують попереджати про намір росії провести вирішальну наступальну операцію на Донбасі в лютому та/або березні.
  • російські війська продовжували наземні атаки на північний схід і південний захід від Бахмута.
  • російські війська 1 лютого продовжували обмежені наземні атаки, щоб відвоювати втрачені позиції на лінії Сватове-Кремінна.
  • російські війська продовжують безрезультативні операції з підриву на островах у дельті річки Дніпро в Херсонській області, намагаючись перешкодити українським військам закріпитися на островах.
  • російські чиновники планують запропонувати мораторій на закон про державні закупівлі, щоб спростити процедури витрачання коштів на тлі все більш дорогих військових зусиль.
  • Зусилля «групи Вагнера» із вербування ув'язнених, можливо, сповільнилися в попередні місяці.
  • 30 січня в окупованому Криму кримські партизани, ймовірно, здійснили підрив із застосуванням саморобного вибухового пристрою.
Читайте також:
Війна
Війська рф можуть розпочати наступи на нових напрямках із сумнівною перспективою
вчора, 08:45
Війна
Сили "Вагнера" найближчими тижнями можуть втратити більшу частину найманців-зеків
22 березня, 07:15
Політика
Ресурсна федерація московії остаточно встала з колін аби назавжди лягти під комуністичний Китай. Мезальянс на крові відтворено!
21 березня, 19:33
Війна
Сі Цзіньпін не надаватиме путіну підтримку, яка необхідна росії для війни проти України
21 березня, 08:35
Політика
Як у давні часи: сюзерен прибув до свого васала на оглядини далекого улусу. Владіміру Путіну виписали пекінський ярлик на президенство.
20 березня, 19:58
Політика
Стійкість України в боротьбі з агресією – не просто удача. Ми самі змогли її собі забезпечити, бо українці – дуже хвацька нація...
20 березня, 16:51