Хитрість путіна на напередодні нового наступу

ВІЙНА
02 лютого, 16:18
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

путін намагається створити умови для подальших російських рейдів у північно-східні райони України

Президент країни-агресорки володимир путін намагається створити умови для подальших російських рейдів у північно-східні райони України для посилення внутрішніх інформаційних операцій та притиснення українських сил до північних прикордонних районів. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє медіа агенція Останній Бастіон.

1 лютого путін провів нараду щодо відновлення житлової інфраструктури в Криму, Бєлгородській, Брянській та Курській областях після «обстрілів неонацистськими формуваннями». путін зазначив, що кремль ставить пріоритетом припинення українських обстрілів прикордонних регіонів, але це завдання є «справою військового відомства».

Хитрість путіна на напередодні нового наступу_1

«Зосередженість путіна на передбачуваній небезпеці обстрілу українцями прикордонних регіонів, ймовірно, служить подвійній меті. Це сприяє інформаційній операції, спрямованій на те, щоб представити війну в Україні як загрозу існуванню російських громадян, щоб отримати внутрішню підтримку тривалої війни. путін також може встановлювати умови, щоб відвернути й розсіяти українські сили від критичних напрямків просування, притиснувши їх до північно-східних прикордонних районів», – вважають аналітики. 

За оцінками ISW, російське вторгнення з Білорусі є малоймовірним, а інформаційна операція з метою прикріплення українських військ до північного українсько-білоруського кордону, ймовірно, дає збій.

«Загроза транскордонних рейдів з Бєлгородської, Брянської та Курської областей у північну та північно-східну Україну, ймовірно, є спробою змусити Україну розгорнути обмежені підрозділи в цих районах для захисту від таких нападів, таким чином розосередивши українські війська напередодні ймовірної російської наступальної операції в найближчі місяці», – зазначили аналітики.

Ключові висновки ISW:

  • Українські офіційні особи продовжують попереджати про намір росії провести вирішальну наступальну операцію на Донбасі в лютому та/або березні.
  • російські війська продовжували наземні атаки на північний схід і південний захід від Бахмута.
  • російські війська 1 лютого продовжували обмежені наземні атаки, щоб відвоювати втрачені позиції на лінії Сватове-Кремінна.
  • російські війська продовжують безрезультативні операції з підриву на островах у дельті річки Дніпро в Херсонській області, намагаючись перешкодити українським військам закріпитися на островах.
  • російські чиновники планують запропонувати мораторій на закон про державні закупівлі, щоб спростити процедури витрачання коштів на тлі все більш дорогих військових зусиль.
  • Зусилля «групи Вагнера» із вербування ув'язнених, можливо, сповільнилися в попередні місяці.
  • 30 січня в окупованому Криму кримські партизани, ймовірно, здійснили підрив із застосуванням саморобного вибухового пристрою.
Читайте також:
Політика
Бенефіціари штучного конфлікту Залужний-Зеленський сидять не тільки у Кремлі, а й в Україні. Зокрема, це відомі олігархи Пінчук і Ахметов.
вчора, 11:37
Економіка
Нацбанк і встановлена ним зависока облікова ставка роблять недоступними кредити для бізнесу.
17 листопада, 15:08
Політика
Доленосна зустріч лідерів двох наддержав у Сан-Франциско відбулася без значних проривів. Але, як виявилось, і без жахливих провалів.
16 листопада, 16:43
Економіка
Агентство боїться військових погіршень на Близькому Сході, підвищуючи прогноз вартості чорного золота до $120.
13 листопада, 16:17
Світ
Аналіз дій Ірану та його проксі у війни ХАМАС проти Ізраїлю та перспективи позицій Ірану (і не тільки) у Третій Світовій.
06 листопада, 09:45
Політика
Вплив США на Україну з ядерного роззброєння розпочався за адміністрації президента Джорджа Буша. А завершився за президента Білла Клінтона.
05 листопада, 12:06