Уряд США відсікає одного із потенційних наступників Путіна

Опінії
01 лютого, 10:25
Уряд США відсікає одного із потенційних наступників Путіна
Фото: Facebook

Кремлівський кухар-убивця Євгєній Прігожин набив собі рейтинги на війні. Але російський політичний тераріум під мікроскопом країн Заходу.

Член Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України

Як би кому у Москві не хотілося, але колективний Захід потроху став втручатися у боротьбу за кремлівський престол. Оголошена США війна проти ПВК "Вагнера" – це не просто боротьба проти банальних злочинців, яких доля занесла на російський Олімп.

Аж ніяк! Це боротьба проти групи, котра може висунути наступника Владіміра Путіна, який уособлюватиме собою найгірший сценарій подальшого розвитку Росії.

На Заході завжди мислили не одним кроком, а багатокроковими комбінаціями, і там вже починають обраховувати хто може посісти місце здичавілого царя. І кремлівська математика, – яка враховує і суспільні настрої, і потенціал інших претендентів вказує, що це цілком може бути Прігожин, а то й Дмітрій Уткін.

Ці останні зіграють на реваншистських настроях і на спроможностях власної приватної армії. Тому США відсікають одного із наступників Путіна, демонструючи решті російських еліт, що справи на Росії будуть ще гірше, якщо країною керуватимуть "вагнерівці".

Адресні санкції проти цієї приватної військової компанії ставлять її в один ряд із найодіознішими міжнародними злочинними угрупуваннями. Відтак і країна, яку вони очолять вважатиметься таким самим угрупуванням.

Йтиметься не просто про новий санкційний режим, а про неможливість вести з РФ елементарні дипломатичні відносини. Нинішні санкції перетворюватимуть кожного, хто співпрацює з "вагнерівцями" на співучасника злочину, запроваджуються програми захисту свідків злочинів ПВК, будуть, вочевидь, і відповідні судові слухання.

Це все хороші новини, хоча й знаменують остаточний крах сподіванням Заходу на ліберальну альтернативу Росії. Якщо досі на Заході вірили, що замість Путіна на Росії прийде хтось "прогресивний" і "прозахідний", то тепер там розуміють, що реальною альтернативою Путіна можуть бути лише відверті злочинці.

Читайте також:
Війна
Власник приватної військово-терористичної російської компанії "Вагнер" і путінський кухар знову "засвітився" у зоні бойових дій.
03 березня, 16:59
Війна
90% бійців групи "Вагнер", убиті в Україні від грудня, були завербованими в’язнями
18 лютого, 07:45
Світ
Нові санкції ЄС має намір ухвалити до роковин початку вторгнення рф в Україну
14 лютого, 13:23
Світ
мета Сербії - підготувати ситуацію для можливої анексії
12 лютого, 10:10
Війна
Відпрацьований матеріал, або пригожин вже не фаворит царя
09 лютого, 14:27
Світ
Британія, на відміну від США, готує документ про визнання банди "Вагнера" терористичною організацією, а не злочинним угрупуванням
04 лютого, 15:25