Ходорковський підтримав чекістів і засудив люстрацію

ПОЛІТИКА
25.10.2023, 15:49
Ходорковський підтримав чекістів і засудив люстрацію
Фото: Free City

Російському олігарху та ексбранцю кремлівського режиму карателі із Луб'янки не чужі люди. Міхаіл Ходорковський проти люстрації чекістів.

Про це він нещодавно заявив, виступаючи на публічному майданчику «Відкритої Росії» у Ризі. Чомусь уряд Латвії ніяк не відреагував на подібні висловлювання, хоча засуджує радянський тоталітаризм.

За словами олігарха Ходорковського, прощення чекістів у 1991 році дозволило росії уникнути громадянської війни. У разі, якби співробітників ЧК-ОГПУ-МГБ-НКВД-КГБ засудили й стали переслідувати, як у Польщі та Естонії, війна б не обмежилася територією Північного Кавказу.

«Я хочу, щоби мене вірно зрозуміли: будь-які спроби розсекретити архіви спецслужб СРСР і покласти колективну відповідальність на всіх чекістів призвела б до кривавого громадянського, фактично братовбивчого, конфлікту. Тому що співробітники радянської охранки у ті роки мали чисельну перевагу.

Ці люди, які просто мовчали, ну, бо їх особливо ніхто і не чіпав, у цьому випадку взяли б до рук зброю. І згодом уже виявилося б, що їх просто чисельно більше. Тож і сьогодні я вважаю, що переслідувати чекістів це марнотратна справа», — зазначив колишній власник корпорації «ЮКОС».

Після розпаду СРСР люстрацію колишніх співробітників спецслужб держави-окупанта провели в Естонії, Литві, Латвії та Польщі. Однак про громадянські війни, які б почалися у цих країнах після люстрацій, нам нічого не відомо.

Читайте також:
Опінії
У соцмережах нації, яка стікає кров'ю і сотні тисяч її воїнів б'ються на фронті – трендом стає «припиніть війну». Що з цим трендом не так
11 липня, 17:18
Війна
Злочинна діяльність 95-го Кварталу має бути розслідувана
07 травня, 18:29
Політика
Злочини та робота на росію Петрова з Івановим з «Ісландії», після якого СБУ вручить їм підозру в держзраді
06 березня, 17:09
Опінії
Єдине інтерв'ю, яке дав кремлівський диктатор західному журналісту, було з американським соціалістом Волтером Дюранті. Було це у 1929 році.
09 лютого, 07:18
Політика
Мерія міста Модена відкликала дозвіл після звернення української сторони.
09 січня, 16:47
Опінії
Займіть своїх дітей діалогами про серйозні речі. І перестаньте самі подавати поганий приклад.
07.12.2023, 15:33