Холодний душ від американської преси Зеленському
Пересиденту вказали на його місце на геополітичній шахівниці. Дарма, що квартальний блазень сприймається на Заході за уособлення України.
Яскравим свідченням слугують матеріали, оприлюдненні на шпальтах низки провідних федеральних (загальнонаціональних) і локальних видань США. У цілому простежується зростання суспільної байдужості до долі українців, які стримують РФ.
Найкомпліментарніші відгуки про приїзд Володимира Зеленського виклала провідна пенсильванська газета The Philadelphia Inquirer. Збільшення державних замовлень оборонним підприємствам штату не лише сприяє зміцненню війська України, а й збільшує кількість робочих місць.
Своєю чергою, видання Pittsburgh Union Progress вважає, що Демократична партія в особі губернатора Джоша Шапіро використала Зеленського у власних цілях. Оскільки Пенсильванія — один зі штатів, де виборці вагаються, кого підтримати у листопаді: Камалу Херріс чи Дональда Трампа.
Водночас провідний рупор чинного уряду США — The New York Times — зосередився на українському питанні у стінах штаб-квартири Організації Об'єднаних Націй. Засідання Ради Безпеки за участі Зеленського щодо російської війни навмисно додали у розклад в останні хвилини за наполяганням генерального секретаря Антоніу Ґутерриша.
Виступ найголовнішого слуги народу із трибуни ООН оцінено камланням вимогливого парубка, який досі чогось вимагає за подяку, а сам із друзями залазить до кишені рідні. Презентований Зеленський план завершення війни у виданні назвали ілюзорними мареннями інфантильного ідеаліста.
Також редакція The New York Times не вважає критичними чи сумнівними слова Джозефа Байдена про «війну путіна», а не війну росії. Мовляв, громадяни та влада України травмовані, й не спроможні об'єктивно ставитися до дійсності, демонізуючи всіх росіян задля досягнення вигаданої перемоги шляхом «справедливого та міцного миру».
Певно тому, за твердженням видання Chicago Tribune, уряд США збирається надіслати Україні озброєння на загальну суму всього якихось $375 мільйонів, включаючи касетні бомби середньої дальності. Білий дім, Пентаґон і Державний департамент відмовилися коментувати зменшення рівня допомоги.
Журналісти встановили, що адміністрація Байдена перед доленосними виборами не хоче поступатися у питанні подальшої ескалації та сприяти зростанню рейтингу Трампа. Припускається, що на берегах Потомаку втомилися від України, репрезентовану Зе-командою некомпетентних дилетантів.
А редакція газети The Boston Globe закликала Зеленського відмовитися від образу жертви, котра випрошує милостиню, й не вдавати із себе того, ким він не є. За приклад ставиться письменник і поет Сергій Жадан, який мобілізувався до лав Сил оборони України, та інші діячі вітчизняного шоубізнесу, котрі свою впізнаваність у світі вкладають у зміцнення нашого війська, але не себе чи власного гаманця.
Натомість рупор Республіканської партії — Fox News — розкритикував губернатора Пенсильванії за публічний підпис снаряда разом із Зеленським, звинувативши у фінансуванні конфлікту. Обох їх прираховано до прислуги сіоністів, які торгують на крові цивільних громадян.
Поплічники Трампа у Конґресу США розцінили подібний жест підкупом виборців штату, який залежить від промисловості. Для Марджорі Тейлор Ґрін і Джеймса Венса робітниче місто Скрентон — не арсенал свобода та демократії, а могильник глобального порядку й миру.
Телеканал CNN нейтрально змалював приїзд Зеленського до США, акцентувавши на неоднозначності ситуацію на полі бою. Пересиденту із Банкової рекомендували активізувати власне українське виробництво далекобійної зброї та військової техніки, щоби у разі ймовірної перемоги команди Трампа не лишитися сам на сам із путіним.
Доволі незвичним став матеріал від редакційної колегії The Wall Street Journal, де Україна згадається на тлі кризи, спричинено адміністрацією Байдена; чинного президента США звинувачено у слабкості, який лишає наступникові безлад у внутрішній та зовнішній політиці. Словесна дипломатія не підкріплюється жорсткими діями.
Впоратися із бурею, що насувається, буде складно і небезпечно, як Трампу, так і Херріс, адже першим завданням нового голови держави стане відмова від провальної політики попередника, котрий занапастив відносини з усіма партнерами й союзниками. Інакше, США будуть втягнуті глобальний конфлікт із катастрофічними наслідками, тобто як країна, що програла.
Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що Вашинґтон змушує Київ воювати зі зв'язаними руками. Уряд демократів на берегах Потомаку за всяку воліє уникати подальшої ескалації конфлікту.