Foreign Affairs: українська кров в обмін на добробут німців і французів

ВІЙНА
27.12.2023, 07:12
Foreign Affairs: українська кров в обмін на добробут німців і французів
Фото: Генеральний штаб Збройних Сил України

Європа може запобігти найжахливішому сценарію, якщо позбудеться ілюзій. Треба вже рішуче братися за оборону України всім континентом.

Західні партнери України мають перейти від половинчастої до повноцінної наступальної стратегії й надати Києву всю необхідну зброю для перемоги над росіянами. На цьому наполягають у черговому матеріалі редактори впливового американського видання Foreign Affairs.

Минулого тижня перед Різдвом 70 видатних діячів науки та політики Німеччини прилюдно розкритикували політику свого уряду щодо України. З'ясувалося, вони вимагають більшої та негайної підтримки Києва, який самотужки не вистоїть проти велетенської ресурсної федерації московії.

Так, чинний депутат Бундестаґу і колишній міністр  довкілля Норберт Реттґен розписав у деталях для Foreign Affairs, чому досі вважає позицію Берліна «переляканою». Політик стверджує, що західні партнери можуть і повинні зробити значно більше для України; для початку слід поставити максимально можливу кількість запасів озброєнь, збільшити військове виробництво та розширити виробничі можливості кожної країни.

Європа повинна надати Києву набагато більше крилатих ракет середньої та великої дальності, щоби продовжувати удари по російській інфраструктурі та лініях постачання, Україні потрібні такі системи «Taurus». Вони дозволять вражати цілі за лінією фронту.

Німеччина затримала свої крилаті ракети тільки тому, що не змогла обмежити радіус їхньої дії. Це справжня, надзвичайно цинічна причина відмови від постачання зброї, і канцлер Олаф Шольц побоюється, що успішне її використання може спровокувати ескалацію росії.

Берлін поставив Києву кілька систем протиракетної оборони американського виробництва «Patriot», та німецький уряд може і повинен надати більше у час, коли Москва посилює атаки безпілотників на українські міста та інфраструктуру. Якщо Шольц відчуває деякий переляк з приводу надання цих систем, то він повинен розуміти: забезпечення України всією зброєю, необхідною для перемоги над російськими військами, відповідає інтересам безпеки кожної європейської держави.

Європа має продовжити постачання Україні винищувачів F-16 для переваги в повітрі. У поєднанні з додатковими системами протиповітряної та протиракетної оборони, таких як «Patriot» та «IRIS-T», така допомога дозволить Україні ефективно тиснути на російські сили та здобути перевагу на полі бою.

Найбільшим недоліком Шольца є те, що він продовжує використовувати неоднозначну формулу: «РФ не повинна перемогти, Україна не повинна програти»... Лише коли росія зазнає поразки, причому нищівної, переговори, вочевидь стануть можливими й лише тоді західні політики зможуть переконатися, що загарбницька війна путіна спричинить колапс РФ.

Тріумф Кремля заклав би основу для подальшої війни на континенті, наблизивши заворушення до території  НАТО. Натомість поточна уповільнена допомога Європи не дала Києву змоги досягти значного прориву під час літнього наступу України.

Політики в уряді Німеччини та адміністрації американського президента Джозефа Байдена, зокрема, продовжують дивитися на постачання кожної системи озброєнь через призму того, як на це відповість... росія. Їхній страх перед ескалацією, яку з 2008 року готував путін, обмежує допомогу Україні.

Жоден уряд держави-учасниці НАТО ніколи не поставив би свою армію у таке становище, щоби вести війну без достатньої кількості боєприпасів, високоточної зброї та підтримки з повітря. Київ не лише бореться за повернення своєї території, а й захищає фундаментальне право на самовизначення держав, а також мирний порядок, який панував у Європі після Другої світової війни.

Це мета для всіх ліберальних демократій у світі, особливо в Європі, куди повернулася війна. Тож, щоб активувати потенціал ЄС і побудувати стійку коаліцію на підтримку України, Німеччина повинна відповідати своїй лідерській ролі у блоці.

Берлін в особі уряду Шольца має діяти як будівник мостів між східними європейцями, які добре усвідомлюють російську загрозу, і західними європейцями, які почуваються у відносній безпеці далеко від українських фронтів. Розніжені своїм комфортом німці з французами розкошують у той час, як українці проливають кров у засніжених степах Донбасу.

«Європейці не можуть уникнути географії нашого континенту; нас не відділяє великий океан від війни, як американців. Таким чином, у нас немає іншого виходу, як забезпечити українську перемогу. Європа може запобігти найжахливішому сценарію лише тоді, коли позбудеться ілюзій. Треба вже рішуче братися за оборону України всім континентом», — висновує у розмові з виданням  Foreign Affairs депутат Норберт Реттґен.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Пересиденту вказали на його місце на геополітичній шахівниці. Дарма, що квартальний блазень сприймається на Заході за уособлення України.
25 вересня, 13:45
Світ
Мультимільйонер узбецького походження не лише фінансово сприяє російській воєнній агресії. Він також просуває ворожу пропаганду на Заході.
19 вересня, 12:37
Політика
Західні журналісти певні, що Вашинґтон і Лондон надаватимуть допомогу Україні. Це відбуватиметься навіть після зміни господаря Білого дому.
13 вересня, 12:36
Світ
Споживання населенням РФ спиртних напоїв досягло найвищого рівня від 2015 року. П'яним людом легше керувати, відряджаючи на забій.
25 червня, 08:26
Політика
Делегати від сотні країни світу виявили свою прихильність боротьбі українського народу за свою свободу. Але не все так однозначно.
16 червня, 12:56
Війна
Попри малорезультативний український контрнаступ Київ зберігає стратегічну ініціативу на полі бою. Саме це і змушує Москву просувати «мир».
10.11.2023, 12:16