Ховербайк із «Зоряних війн» став реальністю

03.11.2021, 14:31
Ховербайк із «Зоряних війн» став реальністю
Фото: google

Фанати кіновсесвіту Джорджа Лукаса із захватом спостерігають за появою Jetson One.

Впевнені, що всі ми з дитинства дивувалися карколомним перегонам Люка Скайвокера з імперськими посіпаками, що відбувалися на так званих ховербайках — літальних пристроях, які нагадують мотоцикли та здатні підійматися над землею.

Ховербайк із «Зоряних війн» став реальністю_1

Винахідники та ентузіасти зі всього світу намагаються відтворити ці транспортні засоби у реальності. Нещодавно з’явилося відео однієї з найбільш вдалих спроб — Jetson One, від однойменної шведської компанії.

Як зазначає засновник цієї компанії Петер Тернстрем, «у той час, коли великі виробники планують справжню революцію у громадському транспорті за допомогою літаючих таксі, ми просто хочемо трохи розважитися та зробити персональний електричний літаючий апарат для всіх охочих».

Jetson One витримує людину вагою до 95 кг, орієнтовний час польоту — 20 хв з максимальною швидкістю до 102 км/год. Коштує ховербайк майже $92 тис.; кожен, хто не пошкодує цих грошей, може відчути себе справжнім Люком Скайвокером!

Не пасуть задніх й інші виробники транспортних засобів: зокрема, японська фірма A.L.I. Technologies заявила про розробку справжнього літаючого мотоциклу, який дозволить піднятися над усіма дорожніми заторами. Вартість цього задоволення сягає $682 тис., а запис на лімітовану серію з 200 пристроїв уже розпочався.

Ховербайк із «Зоряних війн» став реальністю_2

Серійний випуск цих ховербайків заплановано на 2023 рік. Що ж, правоохоронним органам, судячи з усього, доведеться навчитися високо стрибати, щоб мати можливість перевірити наявність COVID-сертифікатів у власників літаючих мотоциклів.

Автор : Ігор Лядський
Читайте також:
Гельсінська корабельня ухвалила рішення спорудити криголам для потреб "Норильського нікелю" підсанкційного олігарха Владіміра Потаніна.
20 січня, 08:37
Центр і Медичне містечко Кременчука нарешті з'єднали з віддаленим густонаселеним мікрорайоном Молодіжний.
06.12.2021, 11:46
Натомість в Україні вітчизняний автопром, зокрема Запорізький автозавод, випускає з конвеєра копії російських корит на колесах.
13.11.2021, 14:54
Тролейбус із функцією автономного ходу випробували на кременчуцьких вулицях; невдовзі він і йому подібні возитимуть пасажирів.
05.11.2021, 12:57
Кременчуцькі чиновники постали перед складною проблемою: необхідно як найшвидше подвоїти чисельність водіїв комунального транспорту.
23.08.2021, 11:13
Новосанжарський територіальний центр соціального обслуговування займатиметься перевезенням маломобільних громадян.
20.08.2021, 13:03