Ховербайк із «Зоряних війн» став реальністю

03.11.2021, 14:31
Ховербайк із «Зоряних війн» став реальністю
Фото: google

Фанати кіновсесвіту Джорджа Лукаса із захватом спостерігають за появою Jetson One.

Впевнені, що всі ми з дитинства дивувалися карколомним перегонам Люка Скайвокера з імперськими посіпаками, що відбувалися на так званих ховербайках — літальних пристроях, які нагадують мотоцикли та здатні підійматися над землею.

Ховербайк із «Зоряних війн» став реальністю_1

Винахідники та ентузіасти зі всього світу намагаються відтворити ці транспортні засоби у реальності. Нещодавно з’явилося відео однієї з найбільш вдалих спроб — Jetson One, від однойменної шведської компанії.

Як зазначає засновник цієї компанії Петер Тернстрем, «у той час, коли великі виробники планують справжню революцію у громадському транспорті за допомогою літаючих таксі, ми просто хочемо трохи розважитися та зробити персональний електричний літаючий апарат для всіх охочих».

Jetson One витримує людину вагою до 95 кг, орієнтовний час польоту — 20 хв з максимальною швидкістю до 102 км/год. Коштує ховербайк майже $92 тис.; кожен, хто не пошкодує цих грошей, може відчути себе справжнім Люком Скайвокером!

Не пасуть задніх й інші виробники транспортних засобів: зокрема, японська фірма A.L.I. Technologies заявила про розробку справжнього літаючого мотоциклу, який дозволить піднятися над усіма дорожніми заторами. Вартість цього задоволення сягає $682 тис., а запис на лімітовану серію з 200 пристроїв уже розпочався.

Ховербайк із «Зоряних війн» став реальністю_3

Серійний випуск цих ховербайків заплановано на 2023 рік. Що ж, правоохоронним органам, судячи з усього, доведеться навчитися високо стрибати, щоб мати можливість перевірити наявність COVID-сертифікатів у власників літаючих мотоциклів.

Автор : Ігор Лядський
вибір редакції
Читайте також:
Світ
У Північній Америці створено перший і дотепер єдиний транснаціональний залізничний консорціум, який пануватиме на далекому континенті.
19.04.2023, 19:14
Економіка
Через запроваджені Кремлем обмеження польотів з 24 лютого весь потік пасажирських перевезень припав на слабку інфраструктуру "РЖД".
16.07.2022, 17:01
Економіка
З часу  остаточної деблокади вперше до Чернігова з Києва вирушив повноцінний пасажирський потяг.
21.04.2022, 18:51
Полтава
Жителі 5 сіл Біленченківського і Сарського старостинських округів Полтавщини нарешті мають змогу без пересадок дістатися Гадяча.
08.02.2022, 11:08
Економіка
Запроваджені вітчизняною митницею нові індикативні ціни на іноземні автомобілі спричинили справжній колапс на Одещині.
04.02.2022, 08:37
Світ
Гельсінська корабельня ухвалила рішення спорудити криголам для потреб "Норильського нікелю" підсанкційного олігарха Владіміра Потаніна.
20.01.2022, 08:37