Хто увійшов до команди Дональда Трампа

ПОЛІТИКА
19.11.2024, 18:05
Хто увійшов до команди Дональда Трампа

Список наближених до Трампа людей з короткими біографіями, посадами, пов'язаними скандалами.

Анонсовані Трампом високопосадовці (ВП).

ВП.1. Марко Рубіо — Державний секретар США (нині — Ентоні Блінкен)
Відношення до України: Марко Рубіо є активним прихильником підтримки України у війні з Росією. Він голосував за санкції проти Росії та підтримував надання військової допомоги Україні, підкреслюючи важливість захисту її суверенітету.
Біографія: Марко Рубіо — сенатор від Флориди з 2011 року. Раніше був членом Палати представників США. Він претендував на пост президента від Республіканської партії у 2016 році. Рубіо активно займається питаннями національної безпеки та зовнішньої політики.
Скандали:Рубіо не уникнув критики щодо своєї політики імміграції та ставлення до Китаю.
У 2016 році його кампанія за президентство була бурхливою, із внутрішніми суперечками в Республіканській партії.

ВП.2. Майк Уолтц — Радник президента США з національної безпеки (нині — Джейк Салліван)
Відношення до України: Майк Уолтц підтримує тверду лінію щодо Росії та активно підтримує Україну. Він є прихильником надання Україні зброї для боротьби з російською агресією та вважає важливим тиск на Кремль через санкції.
Біографія: Майк Уолтц — конгресмен від Флориди з 2017 року. Раніше служив у спецпідрозділах армії США та в ООН. Його політичні інтереси зосереджені на національній безпеці та боротьбі з тероризмом.
Скандали:
Уолтц не мав серйозних скандалів, але його підтримка надання Україні зброї могла стати предметом політичних дебатів, зокрема серед деяких членів Республіканської партії.

ВП.3. Піт Хегсет — Міністр оборони США (нині — Ллойд Остін)
Відношення до України: Піт Хегсет активно підтримує Україну, виступає за продовження надання військової допомоги Україні та введення санкцій проти Росії. Він є прихильником зміцнення оборонних позицій США та НАТО.
Біографія: Піт Хегсет — колишній конгресмен від штату Флорида. До того він служив у армії США. Хегсет став відомим завдяки своїм поглядам на національну безпеку та зовнішню політику.
Скандали:
Хегсет не мав великих скандалів, але його військові погляди і підтримка збільшення військових витрат могли викликати критику з боку лівих політиків.

ВП.4. Ілон Маск — Міністр ефективності уряду (нова посада)
Відношення до України: Ілон Маск був критичний щодо деяких аспектів політики США стосовно України, зокрема щодо надання зброї та американських військових витрат. Він також нещодавно зробив заяву про доцільність мирних переговорів між Україною та Росією.
Біографія: Ілон Маск — засновник Tesla, SpaceX, Neuralink, і кількох інших компаній. Він є одним з найбагатших людей у світі та інвестором у технології.
Скандали:
Маск потрапляв у скандали через свої заяви в Twitter (тепер X), зокрема про війну в Україні, що часто викликало обурення в Україні та серед західних політиків.
Його дії щодо блокування військових зв'язків в Україні за допомогою Starlink також стали предметом публічної критики.

ВП.5. Вівек Рамасвамі — Міністр ефективності уряду (нова посада)
Відношення до України: Рамасвамі має амбівалентну позицію щодо України. Він заявляв, що США повинні зосередитися на своїх внутрішніх проблемах і скоротити витрати на іноземні війни, включаючи допомогу Україні. Проте він також визнає, що російська агресія є неприпустимою.
Біографія: Вівек Рамасвамі — підприємець, автор і політичний активіст. Він став відомим за свої заяви проти політики «великої держави» і за свої ідеї щодо зниження впливу уряду в економіці.
Скандали:
Його погляди на скорочення допомоги Україні та антипідтримка деяких міжнародних ініціатив ставали предметом суперечок серед традиційних республіканців.

ВП.6. Джон Реткліфф — Директор Центрального розвідувального управління, ЦРУ (нині — Вільям Бернс)
Відношення до України: Джон Реткліфф підтримує тверду політику щодо Росії, вважаючи, що США повинні надавати Україні більше розвідувальної допомоги та санкцій проти Кремля.
Біографія: Джон Реткліфф — колишній конгресмен від Техасу і директор Національної розвідки США (2019-2021). Він працював над політикою розвідки та національної безпеки під час адміністрації Трампа.
Скандали:
Під час його роботи в розвідці США виникли суперечки щодо політики з Іраном та Росією, а також його ролі в питаннях, пов'язаних з розслідуваннями щодо фальсифікації виборів.

ВП.7. Еліс Стефанік — Постійний представник США при ООН (нині — Лінда Томас-Грінфілд)
Відношення до України: Стефанік є рішучим прихильником підтримки України. Вона активно виступала за введення санкцій проти Росії та підтримку допомоги Україні в її боротьбі з агресією.
Біографія: Еліс Стефанік — конгресменка від штату Нью-Йорк, одна з лідерів республіканців у Палаті представників. Вона активно займається питаннями міжнародних відносин і безпеки.
Скандали:
Не була замішана в серйозних скандалах, але її рішуча підтримка Трампа та його політики щодо України неодноразово викликала критику серед демократів.

ВП.8. Сьюзі Уайлз — Глава апарату Білого дому (нині — Джефф Зінтс)
Відношення до України: Сьюзі Уайлз підтримує допомогу Україні, особливо в аспекті надання гуманітарної допомоги та розв'язання проблем біженців, хоча її основна роль — в адміністративному управлінні, а не в зовнішній політиці.
Біографія: Сьюзі Уайлз — досвідчений політичний стратег, яка працювала в кампаніях Трампа. Вона була головою апарату кампанії на виборах 2020 року.
Скандали:
Не пов'язана з великими скандалами, але мала певні політичні суперечності через її підтримку Трампа на всіх етапах його кар'єри.

ВП.9. Стивен Міллер — Заступник керівника апарату Білого дому з політичних питань (нині — Брюс Рід)
Відношення до України: Міллер виступав за більш обережну політику щодо України, зокрема щодо військової допомоги. Його погляди на зовнішню політику часто були більш ізоляціоністськими.
Біографія: Стивен Міллер — старший радник Трампа, один з головних авторів політики імміграції та національної безпеки. Він відомий своїми антиімміграційними поглядами.
Скандали:
Міллер часто ставав мішенню критики через свої погляди на імміграцію та права людини, що викликало обурення серед ліберальних політиків.

ВП.10. Крісті Ноем — Міністр внутрішньої безпеки (нині — Алехандро Майоркас)
Відношення до України: Ноем не висловлювалася на багато тем щодо України, але, як губернатор, вона підтримує загальну політику санкцій проти Росії.
Біографія: Крісті Ноем — губернаторка Південної Дакоти з 2019 року, раніше була членом Палати представників США.
Скандали:
У 2020 році її політика щодо COVID-19 та імміграції зазнала жорсткої критики за недооцінку серйозності пандемії та відкриті кордони.

ВП.11. Талсі Габбард — Директор національної розвідки США (нині — Авріл Хейнс)
Відношення до України: Габбард виступала за мирні переговори між Україною та Росією, однак її позиція здобула критику за недостатню підтримку суверенітету України.
Біографія: Талсі Габбард — колишня конгресменка від Гаваїв та кандидатка в президенти від Демократичної партії в 2020 році.
Скандали:
Вона потрапила під критику через її підтримку деяких республіканських позицій, зокрема щодо війни в Сирії та політики по відношенню до Росії.

**************

Наближені до Трампа особи-політики (П).

П.1. Ізоляціоністи та «трампісти»
Ці політики виступають за мінімальне залучення США в міжнародні конфлікти і акцент на внутрішніх питаннях.

П.1.1. Дональд Трамп
Позиція: Трамп підтримує політику «Америка насамперед», з акцентом на внутрішні проблеми країни та мінімальне втручання в глобальні конфлікти.
Ключові посади: 45-й президент США (2017-2021), бізнесмен, колишній ведучий реаліті-шоу The Apprentice.
Скандали:
Імпічменти: Трамп двічі став об'єктом імпічменту під час свого президентства — у 2019 та 2021 роках. Перший імпічмент був пов'язаний із звинуваченнями в зловживанні владою через тиск на Україну для початку розслідування проти його політичного опонента Джо Байдена. Другий імпічмент стосувався його ролі в подіях 6 січня 2021 року, коли прихильники Трампа захопили Капітолій США.
Скандали з російським впливом: Під час президентської кампанії 2016 року та його перебування на посаді, Трамп став фігурою численних розслідувань щодо ймовірного російського втручання у вибори США.
Корупційні звинувачення: Трамп також стикався з численними звинуваченнями у корупції та фінансових махінаціях, зокрема щодо незаконних виплат на покриття особистих скандалів під час виборчої кампанії.

П.1.2. Стів Беннон
Позиція: Відомий ізоляціоніст і голова правої медіагрупи Breitbart News, Беннон підкреслює важливість національного суверенітету і мінімального втручання в міжнародні справи.
Ключові посади: Головний стратег Білого дому (2017), голова Breitbart News.
Скандали:
Обвинувачення в шахрайстві: У 2020 році Беннон був заарештований і звинувачений у шахрайстві, пов'язаному з кампанією We Build The Wall, що була спрямована на будівництво стіни на кордоні США з Мексикою. Зокрема, його звинувачували в крадіжці частини коштів, зібраних на ці цілі.
Роль у розколі між Трампом і Білим домом: Беннон був звільнений з посади стратега після суперечок з іншими членами адміністрації Трампа, що призвело до публічного розколу та критики його методів управління.

П.1.3. Майк Волц
Позиція: Він виступає за перерозподіл сил у Азії, пропонуючи більше уваги зосередити на китайському впливі, в той час як США повинні мінімізувати свою участь у конфліктах в Європі.
Ключові посади: Член Палати представників (Флорида), колишній спецпредставник США з Афганістану та Пакистану.
Скандали:
Критика за підтримку різких заходів щодо Китаю: Волц неодноразово критикували за надмірно агресивну риторику щодо Китаю, що призвело до деякої дипломатичної напруги, особливо у відносинах з міжнародними партнерами, які намагаються вести балансуючу зовнішню політику.

П.1.4. Марко Рубіо
Позиція: Рубіо підтримує обмежену допомогу Україні, проте вважає важливим стримування російської агресії і зниження участі США в європейських конфліктах.
Ключові посади: Сенатор від Флориди, кандидат у президенти (2016).
Скандали:
Скандал з лобізмом: Рубіо стикався з критикою через фінансування від лобістів, які представляють інтереси великих компаній, зокрема в енергетичному секторі. Його звинувачували у тому, що він підтримує політики, які вигідні для корпорацій, а не для американського народу.
Невиконані обіцянки: Під час своєї президентської кампанії 2016 року Рубіо обіцяв реформи в освіті та економіці, але за його сенаторства не було досягнуто значного прогресу в цих напрямках, що викликало невдоволення серед виборців.

П.1.5. Ілон Маск
Позиція: Маск виступає за дипломатичне вирішення конфлікту з Росією, акцентуючи на важливості відносин США з Китаєм і необхідності врегулювання війни в Україні через переговори.
Ключові посади: Генеральний директор Tesla, SpaceX, засновник Neuralink.
Скандали:
Спірні твіти та боротьба з регулюванням: Маск неодноразово потрапляв у скандали через свої твіти. Наприклад, його заяви про «акції Tesla по $420», які привели до позову від Комісії з цінних паперів і бірж США. Маск погодився заплатити штраф і погодився на обмеження щодо публічних висловлювань про компанії.
Спірні заяви щодо війни в Україні: Маск також потрапив під критику за свої заяви щодо «мирних переговорів» з Росією, які, на думку багатьох, можна було трактувати як підтримку Росії в умовах війни, що викликало шквал протестів від активістів та політиків.

П.1.6. Річард Гренелл
Позиція: Гренелл підтримує зменшення залучення США в європейські справи, орієнтуючи увагу на Китай, при цьому Україна використовується як інструмент тиску на Росію.
Ключові посади: Вр. виконувач обов'язків директора Національної розвідки (2020), посол США в Німеччині (2018-2020).
Скандали:
Критика за роль у зовнішній політиці: Гренелл часто потрапляв під критику через свої заяви, що стосуються Європи та НАТО. Його позиція щодо відносин США з ЄС і НАТО викликала суперечки серед дипломатів і партнерів США в Європі.
Звинувачення у використанні посади для особистих інтересів: Водночас деякі його рішення під час перебування на посаді посла в Німеччині сприймалися як спроби просування особистих політичних інтересів.

П.1.7. Тейлор Грін
Позиція: Грін активно виступає проти підтримки України, підтримуючи ідеї ізоляціонізму і акцентуючи на внутрішніх проблемах США.
Ключові посади: Член Палати представників від Джорджії (з 2021).
Скандали:
Зв'язки з теоріями змови: Грін стала широко відома через свої зв'язки з теоріями змови, зокрема з рухом QAnon, що ставало об'єктом численних скандалів і звинувачень у поширенні фейкових новин.
Протести та публічні виступи: Її участь у протестах, зокрема в подіях 6 січня 2021 року, також привела до її політичних скандалів і до загрози виключення з Комітетів Палати представників.

П.1.8. Ді Венс
Позиція: Венс виступає за мінімальне залучення США до конфліктів за межами країни, підтримуючи концепцію «Америка насамперед».
Ключові посади: Сенатор від Огайо (з 2023), автор бестселера Hillbilly Elegy.
Скандали:
Критика за відмову від попередніх переконань: Венс став об'єктом критики через зміну своїх політичних поглядів. Спочатку він був відомий як критик Дональда Трампа, однак з часом став одним із його найпалкіших прихильників, що викликало питання щодо його політичної послідовності.
Публічні суперечки з медіа: Венс також потрапив у кілька суперечок з медіа через свої різкі висловлювання, в тому числі щодо імміграційної політики та змін клімату, які спричинили негативну реакцію у частини американського населення.

П.1.9. Ренд Пол
Позиція: Пол є відомим ізоляціоністом, який виступає за обмеження зовнішньої політики США та менше втручання у міжнародні справи, включаючи конфлікт в Україні.
Ключові посади: Сенатор від Кентуккі, кандидат у президенти США (2016).
Скандали:
Суперечки з колегами по Сенату: Ренд Пол неодноразово потрапляв у конфлікти з іншими сенаторами через свою позицію щодо зовнішньої політики. Особливо це стосувалося його рішучої опозиції до воєнних інтервенцій США в різних частинах світу, що викликало напруження серед політичних еліт.
Критика за підтримку Росії: Пол зіткнувся з критикою за свої заяви, які багато хто сприймав як підтримку Росії у конфлікті в Україні. Це спричинило хвилю обурення серед деяких частин американської політичної спільноти, яка вважала такі заяви небезпечними для національної безпеки.

П.1.10. Томмі Тубервілл
Позиція: Тубервілл підтримує обмежену допомогу Україні, наголошуючи на важливості внутрішніх реформ і зменшенні зовнішнього втручання США.
Ключові посади: Сенатор від Алабами (з 2021).
Скандали:
Неодноразова критика за протести проти вакцинації: Тубервілл потрапив у кілька скандалів через своє ставлення до пандемії COVID-19 та вакцинації. Його опозиція до федеральних мандатів на вакцинацію викликала запеклі дискусії, як серед громадськості, так і серед політичних опонентів.
Виступи на підтримку запізнілого реагування на напад на Капітолій: Тубервілл також був критикований за своє бездіяльність під час нападу на Капітолій 6 січня 2021 року. Він відмовився засудити насильницькі дії протестувальників, що спричинило обурення в демократичних колах.

П.2. Проукраїнські республіканці
Ці політики підтримують активну допомогу Україні, включаючи санкції та військову підтримку, але можуть мати різні підходи щодо масштабу допомоги.

П.2.1. Міт Ромні
Позиція: Ромні підтримує активну допомогу Україні, вважаючи її важливою частиною стратегії США щодо безпеки в Європі та стримування Росії.
Ключові посади: Сенатор від Юти, колишній кандидат у президенти США (2012).
Скандали:
Невдача на президентських виборах: Після поразки на президентських виборах у 2012 році Ромні був критикований за неготовність до перемоги, а також за недостатньо сильну кампанію, що не забезпечила його успіх.
Опозиція до Трампа: Під час президентства Трампа Ромні часто ставав на шлях критики його політики, що призводило до суперечок з іншими членами Республіканської партії. Його публічне заперечення проти Трампа часто викликало внутрішньопартійне напруження.

П.2.2. Ліндсі Грем
Позиція: Грем активно підтримує Україну, включаючи постачання зброї та санкції проти Росії, вважаючи, що США мають вжити всіх можливих заходів для стримування російської агресії.
Ключові посади: Сенатор від Південної Кароліни, голова комітету Сенату збройних сил.
Скандали:
Зміна позиції щодо Трампа: Грем спочатку був критиком Дональда Трампа, але згодом став одним із його найближчих союзників у Сенаті. Ця зміна позиції викликала звинувачення у політичній непослідовності та прагненні до особистої вигоди.
Критика за агресивну зовнішню політику: Грем був неодноразово критикований за свою агресивну зовнішньополітичну риторику, зокрема за підтримку військових операцій і санкцій проти Росії та інших країн, що викликало суперечки серед критиків його політики щодо міжнародної безпеки.

П.2.3. Майк Роджерс
Позиція: Роджерс виступає за активну військову підтримку України і вважає важливим нарощування санкцій проти Росії.
Ключові посади: Член Палати представників, голова комітету з розвідки та національної безпеки.
Скандали:
Конфлікти з колегами щодо безпеки: Роджерс іноді потрапляв у конфлікти з іншими членами уряду через свої пропозиції з питань національної безпеки, зокрема щодо посилення тиску на Росію і підтримки України.
Контроверсійні коментарі з розвідки: Під час перебування на посаді голови комітету з розвідки, Роджерс кілька разів потрапляв під критику за надмірну конфіденційність або спроби обмежити доступ до чутливих даних, що створювало напруження у відносинах з іншими гілками влади.

П.2.4. Роберт О'Браєн
Позиція: О'Браєн підтримує дипломатичний тиск на Росію та обмежену військову допомогу Україні, вважаючи це важливим для стабільності в Європі.
Ключові посади: Радник з національної безпеки США (2019-2021), спецпредставник США з питань обміну полоненими.
Скандали:
Звинувачення в неефективності: Критики часто звинувачували О'Браєна в неефективності щодо управління питаннями національної безпеки, особливо в частині протидії російським кіберзагрозам.
Опозиція до Трампа: Як радник Трампа, О'Браєн іноді потрапляв під критику за те, що його ідеї не завжди відповідали курсу адміністрації, що ставало підставою для внутрішніх політичних суперечок.

П.2.5. Марко Рубіо
Позиція: Рубіо підтримує активну допомогу Україні, включаючи посилення санкцій, але при цьому обмежує довгострокову участь США в європейських конфліктах.
Ключові посади: Сенатор від Флориди, кандидат у президенти США (2016).
Скандали: (ті самі, що були описані вище).

П.2.6. Грегг Стуббе
Позиція: Стуббе активно підтримує Україну, підкреслюючи важливість надання військової допомоги та санкцій проти Росії. Він також підтримує збільшення фінансування для оборони США.
Ключові посади: Член Палати представників (Флорида).
Скандали:
Конфлікти щодо внутрішніх реформ: Стуббе стикався з критикою за своє ставлення до деяких соціальних реформ, зокрема щодо питання охорони здоров'я та освіти, де його політичні позиції викликали суперечки серед демократичних та поміркованих республіканців.
Розбіжності з іншими членами Республіканської партії: Стуббе також був критикуваний за свою жорстку позицію щодо імміграції, що призвело до політичного розколу всередині партії та зниження його популярності серед певних виборців.

П.2.7. Ліз Чейні
Позиція: Чейні — одна з найбільш проукраїнських республіканок, вона активно підтримує жорсткі санкції проти Росії та допомогу Україні, вважаючи, що це критично важливо для захисту демократії у світі.
Ключові посади: Колишня членка Палати представників, заступниця голови Республіканської партії.
Скандали:
Конфлікт із власною партією: Ліз Чейні стала об'єктом критики за свою рішучу опозицію до Дональда Трампа після подій 6 січня 2021 року, коли вона проголосувала за його імпічмент. Це призвело до її вигнання з керівних позицій в Республіканській партії, а також втрати підтримки серед консервативних виборців.
Критика за відсутність єдності у партії: Її відкрита боротьба з Трампом також викликала звинувачення з боку її опонентів у тому, що вона не сприяє єдності в межах партії та публічно розколює республіканців.

П.2.8. Бен Сасс
Позиція: Сасс виступає за більш активне втручання США в міжнародні конфлікти, підтримуючи санкції та військову допомогу Україні.
Ключові посади: Сенатор від Небраски, колишній президент університету.
Скандали:
Конфлікти з Трампом: Бен Сасс також став відомим через свою рішучу критику Дональда Трампа. Він голосував за імпічмент Трампа після подій 6 січня, що призвело до розриву з багатьма членами Республіканської партії та його подальшої опозиції щодо деяких внутрішньо-партійних політик.
Приватне життя і образ інтелектуала: Протягом кар'єри Сасс також стикався з певними публічними суперечками щодо свого іміджу та відносин з іншими політиками, зокрема його складними відносинами з більш популістським крилом партії, що ставало об'єктом обговорень у ЗМІ.

П.2.9. Адам Кінзінгер
Позиція: Кінзінгер є яскравим прихильником проукраїнської політики, підтримуючи надання допомоги Україні та санкції проти Росії, він також виступає за більш жорсткий курс у зовнішній політиці.
Ключові посади: Член Палати представників, кандидат у президенти США (з 2024).
Скандали:
Виступи проти Трампа: Як і Ліз Чейні, Кінзінгер виступив проти Трампа і проголосував за його імпічмент, що спричинило критику і відсутність підтримки серед значної частини його виборців.
Конфлікти з Республіканською партією: Його опозиція до популістичного крила Республіканської партії та відкрита підтримка проукраїнських заходів стали причиною розколу між ним і його однопартійцями.

П.2.10. Мітч Макконнелл
Позиція: Макконнелл є ключовим прихильником підтримки України в межах Республіканської партії, підкреслюючи важливість підтримки міжнародних союзників і санкцій проти Росії.
Ключові посади: Лідер Республіканців у Сенаті (2007-2023), сенатор від Кентуккі.
Скандали:
Інтервенції в Сенаті: Макконнелл неодноразово потрапляв під критику через маніпулювання процесом голосувань у Сенаті, зокрема, що стосується розгляду ключових законопроєктів і кандидатур на державні посади.
Конфлікти з колегами: Під час адміністрації Трампа Макконнелл опинився у центрі суперечок з іншими республіканцями, оскільки він неодноразово виступав за компромісні рішення з демократами, що викликало невдоволення правих фракцій партії.

П.3. Ліберальні республіканці
Ці політики менш активно підтримують зовнішню політику США, але все ж виступають за обмежену допомогу Україні, особливо у вигляді гуманітарної допомоги та економічних санкцій проти Росії.

П.3.1. Чак Граслі
Позиція: Граслі підтримує політику обмеженої допомоги Україні та надання гуманітарної підтримки, виступаючи за зменшення зовнішніх витрат у бюджеті.
Ключові посади: Сенатор від Айови, колишній лідер сенатської більшості.
Скандали:
Критика за повільні реформи: Граслі часто потрапляв під критику за повільні темпи реформ у ключових соціальних сферах, таких як пенсійна система та податкове законодавство.
Суперечки з політиками щодо голосувань: Як голова сенатських комітетів, Граслі неодноразово став об'єктом критики за те, що не забезпечував достатнього часу для розгляду деяких законопроєктів, що призводило до запізнілого прийняття важливих рішень.

П.3.2. Джон Боугеман
Позиція: Боугеман підтримує заходи, спрямовані на підтримку Україні в гуманітарному плані, але виступає проти великої військової допомоги, зосереджуючи увагу на скороченні витрат на міжнародні програми.
Ключові посади: Член Палати представників.
Скандали:
Обвинувачення в лобізмі: Боугеман був звинувачений у зв'язках з великими корпораціями, що веде до конфлікту інтересів у його політичній діяльності.
Невизначена політика щодо Росії: Крім того, його м'яка позиція щодо санкцій і допомоги Україні неодноразово ставала об'єктом критики, зокрема через те, що багато його прихильників виступали за більш активну підтримку Києва.
Це весь список з доданими скандалами для кожного політика. Якщо потрібні додаткові уточнення або інші зміни, дайте знати!

П.4. «Китаєзнавці»
Ці політики зосереджуються на стримуванні Китаю та перерозподілі пріоритетів США, зменшуючи роль Європи.

П.4.1. Майк Помпео
Позиція: Помпео підтримує посилення оборонних заходів проти Росії, однак ключовим пріоритетом для нього є протистояння з Китаєм, зокрема через економічні санкції та військову присутність США в Азії.
Ключові посади: Держсекретар США (2018-2021), директор ЦРУ (2017-2018).
Скандали:
Викриття витоків інформації з ЦРУ: Під час перебування на посаді директора ЦРУ Помпео стикався з критикою через недостатню прозорість і численні витоки конфіденційної інформації, що ставали приводом для розслідувань.
Контроверсійна роль у кампанії проти Китаю: Деякі його заяви щодо Китаю викликали серйозні міжнародні суперечки, зокрема його висловлювання про геноцид уйгурів, що призвело до дипломатичних напруженостей. Звинувачення у спробах надмірно політизувати ситуацію і маніпулювати інформацією на користь США стали основними пунктами критики з боку опонентів.

П.4.2. Такер Карлсон
Позиція: Такер Карлсон є критиком зовнішньої політики США, зокрема щодо України, та активно підтримує обмеження зовнішнього втручання, наголошуючи на важливості зосередження уваги на внутрішніх справах США. Він також виступає за дипломатичні зусилля у відносинах із Китаєм.
Ключові посади: Ведучий Tucker Carlson Tonight на Fox News.
Скандали:
Розслідування Fox News: Карлсон став об'єктом численних розслідувань та судових позовів через його висловлювання в ефірі, зокрема щодо расизму, сексизму та фальсифікації фактів. Також йому закидали упередженість та маніпуляції, що можуть призвести до серйозних політичних наслідків.
Обвинувачення в пропаганді конспірологій: Карлсон був однією з головних фігур у популяризації теорій змови, зокрема щодо пандемії COVID-19 і результатів президентських виборів 2020 року, що викликало громадський резонанс та критику як з боку демократичних, так і з боку республіканських діячів.

П.4.3. Пітер Тіль
Позиція: Пітер Тіль підкреслює важливість економічного лідерства США, зосереджуючи увагу на технологічній незалежності та стримуванні економічного впливу Китаю на світову економіку.
Ключові посади: Співзасновник PayPal, інвестор, підприємець.
Скандали:
Фінансування боротьби з журналістами: Тіль потрапив до заголовків через своє фінансування юридичних витрат Гока, одного з ключових персонажів судового процесу проти журналістів Gawker, що призвело до закриття медіа-ресурсу. Це викликало значну критику щодо його прагнення затискати свободу слова та медіа.
Політичні зв'язки з крайніми правими: Тіль також був критикуваний за свої політичні зв'язки з різними ліберально-консервативними рухами і підтримку кандидатів, що мають зв'язки з крайніми правими та популістами.

П.5. Спонсори Трампа та Венса
Ці бізнесмени підтримують політичні кампанії Трампа та Венса через фінансові внески.

П.5.1. Шелдон Адельсон
Позиція: Адельсон активно фінансував кампанії Дональда Трампа, підтримуючи його зовнішньополітичну стратегію щодо Ірану та Росії.
Ключові посади: Бізнесмен, засновник Las Vegas Sands Corporation.
Скандали:
Спонсорство у політиці: Адельсон був критикований за великі суми, які він інвестував у виборчі кампанії, що сприяло перетворенню політики на гру для багатих і впливових осіб, а не для звичайних виборців.
Судові розслідування та звинувачення у хабарництві: Його бізнес імперія Las Vegas Sands також ставала об'єктом розслідувань щодо незаконних фінансових операцій і звинувачень у зв'язках із корупцією в Азії, зокрема в Макао, що поставило під питання етичність його бізнес-діяльності.

П.5.2. Річард Уїнклер
Позиція: Уїнклер є одним з основних фінансових спонсорів республіканців, активно підтримуючи економічно сильну та безпечну зовнішню політику США.
Ключові посади: Бізнесмен, інвестор.
Скандали:
Тенденції до лобізму: Уїнклер став об'єктом критики за свою роль у лобізмі та впливі на політику через великі фінансові внески. Це викликало закиди, що через свої фінансові зв'язки він може мати надмірний вплив на політичні рішення, що йдуть на шкоду інтересам громадян.
Конфлікти інтересів: Як інвестор, Уїнклер зазнавав критики через потенційні конфлікти інтересів, пов'язані з його фінансуванням кандидатів, які мали підтримати економічні інтереси його компаній.

П.5.3. Кен Гріффін
Позиція: Гріффін підтримує економічний консерватизм та сильну зовнішню політику США, активно допомагаючи Трампу через фінансові внески.
Ключові посади: Бізнесмен, засновник Citadel.
Скандали:
Механізми маніпулювання ринком: Гріффін був пов'язаний з кількома скандалами, що стосуються маніпулювання фондовими ринками, особливо у випадку з GameStop у 2021 році. Citadel зіткнулася з критикою через свою роль у зупинці торгів на біржі під час цього інциденту.
Політичні зв'язки та фінансування: Він був також критикований за величезний вплив на політику через великі внески в політичні кампанії, зокрема на підтримку республіканців, що призвело до обвинувачень у корупції та політичному лобізмі.

П.5.4. Ларрі Елісон
Позиція: Елісон є великим спонсором Трампа, підтримуючи сильну зовнішню політику, яка зміцнює позиції США в світі.
Ключові посади: Співзасновник Oracle Corporation.
Скандали:
Звинувачення в експлуатації робочої сили: Як засновник Oracle, Елісон піддавався критиці за умови праці в компанії, зокрема за низькі зарплати та недосконалі умови для технічного персоналу, що викликало негативні відгуки від профспілок і правозахисних організацій.
Політичний вплив: Елісон також часто стикається з критикою за використання своїх фінансових можливостей для підтримки політичних кампаній, що змушує багато хто сумніватися у його справжніх мотиваціях.

П.5.5. Роберт Мерсер
Позиція: Мерсер є одним з основних спонсорів республіканських кампаній, активно підтримує Трампа, зокрема щодо питань економічної політики та національної безпеки.
Ключові посади: Бізнесмен, підприємець.
Скандали:
Зв'язки з Cambridge Analytica: Мерсер став об'єктом критики через його фінансування Cambridge Analytica, компанії, яка була обвинувачена в маніпулюванні даними користувачів для політичних цілей, зокрема під час виборів 2016 року.
Використання впливу в політиці: Його значний фінансовий внесок у кампанії також призвів до обвинувачень у корупції та політичному лобізмі, оскільки через величезні внески він здобував значний вплив на політику США.

П.5.6. Ілон Маск
Позиція: Маск виступає за дипломатичне вирішення конфлікту з Росією, акцентуючи на важливості відносин США з Китаєм і необхідності врегулювання війни в Україні через переговори.
Ключові посади: Генеральний директор Tesla, SpaceX, засновник Neuralink.
Скандали:
Спірні твіти та боротьба з регулюванням: Маск неодноразово потрапляв у скандали через свої твіти. Наприклад, його заяви про «акції Tesla по $420», які привели до позову від Комісії з цінних паперів і бірж США. Маск погодився заплатити штраф і погодився на обмеження щодо публічних висловлювань про компанії.
Спірні заяви щодо війни в Україні: Маск також потрапив під критику за свої заяви щодо «мирних переговорів» з Росією, які, на думку багатьох, можна було трактувати як підтримку Росії в умовах війни, що викликало шквал протестів від активістів та політиків.

*********

М.1. Найближчі медіа особи, які підтримують Трампа (М)
Ці медіа особи мають найбільший вплив на формування громадської думки, активно підтримуючи Трампа через свої шоу або публікації.

М.1.1. Такер Карлсон
Позиція: Такер Карлсон — один з найбільших прихильників Трампа серед телеведучих. Його шоу Tucker Carlson Tonight на Fox News стало майданчиком для обговорення політики Трампа і підтримки його поглядів, особливо щодо імміграції, зовнішньої політики та внутрішніх реформ.
Ключові посади: Ведучий Tucker Carlson Tonight на Fox News.
Скандали:
Судові позови та звинувачення у фальсифікаціях: Карлсон потрапив під судові позови від кількох осіб та організацій через маніпулювання фактами і пропаганду дезінформації. Наприклад, його підтримка теорій змови щодо фальсифікації результатів виборів 2020 року та «Велика Заміна» викликала численні юридичні проблеми для Fox News.
Розслідування за расизм: Карлсон був звинувачений у расизмі і розпалюванні ненависті через деякі свої заяви, що призвело до бойкотів рекламодавців і кризи іміджу для Fox News.
Пропагування антисемітських та ксенофобних поглядів: Під час роботи Карлсона критикували за його висловлювання, які часто мали відтінок расизму, що сприяло популяризації ультраправих поглядів.

М.1.2. Шон Ганніті
Позиція: Шон Ганніті активно підтримував Трампа протягом усієї його кампанії і президентства, представляючи його погляди в ефірі Fox News. Він є одним з найбільших медіа-спільників Трампа в питаннях економіки та національної безпеки.
Ключові посади: Ведучий Hannity на Fox News, автор.
Скандали:
Зв'язки з Трампом: Ганніті часто критикували за надмірно тісні зв'язки з Трампом, що ставало підставою для звинувачень у конфлікті інтересів. Йому закидали, що він працює не стільки як журналіст, а скоріше як медіа-підтримка для Трампа.
Розслідування щодо приховування інформації: Під час президентства Трампа Ганніті критикували за недостатньо об'єктивне висвітлення скандалів, зокрема щодо справи з Україною та імпічментом Трампа. Були навіть повідомлення про те, що він уникнув висвітлення деяких ключових подій, щоб не зашкодити репутації Трампа.

М.1.3. Лора Інгрем
Позиція: Лора Інгрем є активною прихильницею Трампа, підтримуючи його політику щодо імміграції, Китаю та зміцнення національної безпеки. Вона неодноразово захищала Трампа на своєму шоу.
Ключові посади: Ведуча The Ingraham Angle на Fox News.
Скандали:
Імміграційні заяви: Інгрем потрапила в центр уваги через свої провокаційні заяви щодо імміграції, які критикували як ксенофобні. Її коментарі про «заміни» виборців і висловлювання про небажаних іммігрантів стали підставою для численних бойкотів і публічних протестів.
Висвітлення фальсифікацій виборів: Інгрем стала однією з основних медіа-персонажів, які підтримували конспірологічні теорії щодо фальсифікації виборів 2020 року. Це спричинило її критику навіть з боку поміркованих республіканців, не кажучи вже про демократів.

М.1.4. Ґленн Бек

Позиція: Ґленн Бек відомий своєю підтримкою Трампа, хоча і не завжди в одному руслі з іншими представниками правих ЗМІ. Він має великий вплив через свою платформу Blaze TV.
Ключові посади: Ведучий Glenn Beck Program на Blaze TV, засновник Blaze Media.
Скандали:
Конспірології та теорії змови: Бек став відомим завдяки своєму захопленню теоріями змови, зокрема щодо «глобальних еліт» і світової змови, що призвело до численних критичних висловлювань на його адресу. Відомо, що він активно підтримував ідеї, які не мали наукового обґрунтування і часто були відкинуті більшістю громадськості.
Відмова від правди: Бек також потрапив під критику через свою схильність представляти події через спотворену або неприязну призму, часто спрощуючи складні питання, щоб задовольнити свою аудиторію.

М.1.5. Раш Лімбо (помер у 2021 році)
Позиція: Раш Лімбо був одним із найбільших підтримувачів Трампа на радіо. Його шоу The Rush Limbaugh Show мало величезний вплив на консервативну аудиторію США, активно підтримуючи позиції Трампа.
Ключові посади: Ведучий The Rush Limbaugh Show.
Скандали:
Скандали на ґрунті расизму та сексизму: Лімбо був відомий своїми провокаційними заявами, зокрема, щодо жінок, афроамериканців і латиноамериканців. Він неодноразово потрапляв у центр скандалів через свої висловлювання, які називали расистськими, сексистськими та гомофобними.
Підтримка конспірологій: Лімбо став популярним завдяки своїй підтримці численних теорій змови, зокрема щодо «глобального соціалізму» і впливу ліберальних еліт на політику США.

М.1.6. Пієр Гіршберг
Позиція: Гіршберг є відомим консервативним медіа-експертом, який часто захищав політику Трампа і висловлювався на його підтримку в численних інтерв'ю та публікаціях.
Ключові посади: Політичний коментатор, автор.
Скандали:
Невірогідні прогнози: Гіршберг був критикований за свої невірні передбачення і оцінки політичних подій. Зокрема, його коментарі щодо можливих наслідків політики Трампа часто не збігалися з реальністю, що поставило під сумнів його професіоналізм.
Підтримка сумнівних політичних рухів: Пієр також зазнав критики за підтримку радикальних правих рухів і його зв'язки з деякими екстремістськими угрупованнями, що призвело до етичних суперечок щодо його підходу до медіа.

М.1.7. Ілон Маск
Соціальна мережа Х
Позиція: Маск виступає за дипломатичне вирішення конфлікту з Росією, акцентуючи на важливості відносин США з Китаєм і необхідності врегулювання війни в Україні через переговори.
Ключові посади: Генеральний директор Tesla, SpaceX, засновник Neuralink.
Скандали:
Спірні твіти та боротьба з регулюванням: Маск неодноразово потрапляв у скандали через свої твіти. Наприклад, його заяви про «акції Tesla по $420», які привели до позову від Комісії з цінних паперів і бірж США. Маск погодився заплатити штраф і погодився на обмеження щодо публічних висловлювань про компанії.
Спірні заяви щодо війни в Україні: Маск також потрапив під критику за свої заяви щодо «мирних переговорів» з Росією, які, на думку багатьох, можна було трактувати як підтримку Росії в умовах війни, що викликало шквал протестів від активістів та політиків.

М.2. Медіа платформи та особи з меншим прямим впливом на Трампа
Ці медіа-платформи і особи також активно підтримують Трампа, хоча їх вплив може бути менш прямим у порівнянні з лідерами медіапростору.

М.2.1. Руді Джуліані
Позиція: Руді Джуліані, колишній адвокат Трампа, активно виступав на підтримку президента під час його перебування на посаді, а також після цього. Він є популярним медіа-коментатором на платформах правих ЗМІ.
Ключові посади: Адвокат, колишній мер Нью-Йорка.
Скандали: Спроби оскаржити вибори 2020 року: Джуліані став фігурантом численних скандалів через спроби оскаржити результати президентських виборів 2020 року, подаючи бездоказові позови та підтримуючи теорії змови щодо фальсифікації виборів. Його участь у таких діях поставила під сумнів його репутацію як правозахисника.
Звинувачення в сексуальних домаганнях: Джуліані також був звинувачений у сексуальних домаганнях та непристойній поведінці з боку декількох жінок. Зокрема, його поведінка щодо журналістки Ліни Хассан стала предметом розслідування та публічних обговорень.

М.2.2. Вілл Гейлс
Позиція: Гейлс є прихильником консервативної політики і активно виступає на підтримку Трампа в його медіа-публікаціях.
Ключові посади: Ведучий на One America News Network (OANN).
Скандали:
Підтримка фальсифікацій виборів: Гейлс був одним з ведучих, які підтримували теорії про фальсифікацію результатів президентських виборів 2020 року. Його позиція на OANN була критична до тих, хто визнав перемогу Джо Байдена, що призвело до бойкотів та критикувань з боку більшості основних медіа.
Пропаганда екстремістських поглядів: Гейлс також зазнавав критики через свою схильність висвітлювати конспірологічні теорії і екстремістські погляди, що відображалося в його веденні програм на OANN.

М.2.3. Сара Хакабі Сандерс
Позиція: Сара Хакабі Сандерс є однією з найбільших прихильниць Трампа, виступаючи на його підтримку в численних інтерв'ю, включаючи телеканали правого спрямування.
Ключові посади: Колишній прес-секретар Білого дому, губернатор Арканзасу (з 2023).
Скандали:
Ложні заяви під час перебування в Білому домі: Сандерс потрапила під критику за численні брехливі заяви під час роботи прес-секретарем Трампа. Зокрема, її коментарі про те, що ФБР не мало достатньо підстав для розслідування російського втручання у вибори 2016 року, були визнані маніпуляціями.
Контроверсійна політика в Арканзасі: Як губернатор, Сандерс була критикована за жорсткі рішення щодо боротьби з COVID-19, відмову від мандатів на маски та інші політики, які викликали протест у частини громадськості.

М.2.4. Джеймс Дорсі
Позиція: Дорсі є медіа-підприємцем, який підтримує політику Трампа, зокрема його позиції щодо економіки та зовнішньої політики.
Ключові посади: Засновник The Federalist.
Скандали:
Підтримка теорій змови: Дорсі був критикований за те, що The Federalist активно підтримував конспірологічні теорії, зокрема щодо фальсифікацій виборів 2020 року. Це підвищило рівень скептицизму щодо його журналістської етики.
Пропаганда правих поглядів: Дорсі також зазнавав критики за надмірну підтримку правих і екстремістських ідей, що стало причиною бойкотів та втрати довіри до його платформи.

М.2.5. Томмі Лізі
Позиція: Лізі підтримує ідеї Трампа через свою платформу The Daily Wire, активно просуваючи консервативні погляди та політичну програму Трампа.
Ключові посади: Ведучий на The Daily Wire, автор.
Скандали:
Контроверсійні висловлювання: Лізі неодноразово ставав центром суперечок через свої публічні висловлювання, що стосуються гендерних питань, раси і соціальних прав. Його позиція з цих питань часто викликала протести, а також звинувачення в радикалізмі та поляризації суспільства.
Підтримка гомофобних та трансфобних поглядів: Лізі зазнав значної критики за те, що підтримував закони і політики, які обмежують права ЛГБТ-спільноти, що стало предметом численних протестів проти його платформ.

М.2.6. Ларрі Елдер
Позиція: Ларрі Елдер активно підтримував Трампа в медіа, зокрема через своє радіо-шоу та інтерв'ю.
Ключові посади: Ведучий на The Larry Elder Show.
Скандали:
Підтримка расистських ідей: Елдер часто потрапляв під критику за свої заяви, які зазвичай ставали у вигляді расистських або мінімізували проблему расової нерівності в США. Його думки щодо афроамериканських протестів та боротьби з расизмом викликали різку критику в громадськості.
Виступи проти державного втручання в економіку: Як республіканець, Елдер неодноразово виступав проти розширення державного втручання в економіку та соціальні питання, що ставало темою для обговорень серед прогресивних груп.

М.2.7. Марк Левін
Позиція: Левін — відомий консервативний коментатор, який підтримував Трампа на своїй радіостанції Westwood One. Він активно захищає праві погляди і політику Трампа.
Ключові посади: Ведучий The Mark Levin Show.
Скандали:
Контроверсійні висловлювання про демократів: Левін часто потрапляв у скандали через різкі та агресивні висловлювання на адресу демократів, які порушували принципи політичного діалогу. Його схильність до використання насильницької риторики сприяла поляризації суспільства.
Підтримка анти-ліберальних теорій: Левін активно підтримував анти-ліберальні теорії і радикальні позиції в питаннях імміграції, прав людини та ролі уряду.

М.2.8. Кен Бенсон
Позиція: Бенсон активно підтримує політику Трампа, висвітлюючи її через свої платформи, зокрема через популярні політичні подкасти та інтерв'ю.
Ключові посади: Ведучий The Ken Benson Show.
Скандали:
Підтримка ідей консервативного радикалізму: Бенсон часто потрапляв під критику через підтримку радикальних правих ідей та поширення теорій змови через свої медіа-платформи.
Поширення теорій змови: Бенсон був зазвичай пов'язаний з поширенням різних теорій змови, зокрема щодо президентських виборів 2020 року. Його підтримка фальсифікаційних теорій і контроверсійних поглядів зробила його фігурою, що викликає суперечки серед більшості американців.
Пропаганда екстремістських поглядів: Через свою медіа-платформу Бенсон просував погляди, що часто перегукуються з радикальними ідеологіями, і його шоу піддавалися критиці за пропаганду ненависті, расизму та антиглобалізму.

М.2.9. Алекс Джонс
Позиція: Алекс Джонс, хоча і має екстремальні погляди, активно підтримує Трампа, виступаючи за боротьбу з ліберальними медіа та великим бізнесом.
Ключові посади: Ведучий Infowars.
Скандали:
Теорії змови щодо трагедії в Сэнді-Хук: Джонс став відомий завдяки своєму неодноразовому поширенню фальшивих теорій змови, зокрема про стрілянину в школі Сэнді-Хук, яку він називав фальшивкою. Це викликало обурення серед родичів жертв і громадськості, а також призвело до численних судових позовів.
Порушення прав на свободу слова: Його звинувачення в поширенні неправдивої інформації і в підтримці крайньо-правих поглядів призвели до бойкотів та відмови від реклами на його платформі. Його діяльність стала серйозним приводом для дебатів про роль медіа і відповідальність за зміст публікацій.
Переслідування консервативних теорій: Джонс вважається одним з найбільш екстремальних медіа-персонажів, чий вплив на праву політичну культуру США широко обговорюється. Він часто підтримував теорії, що межують з антиурядовими поглядами та екстремістськими ідеями.

М.2.10. Гленн Грінвальд
Позиція: Хоча Грінвальд відомий своїми критичними публікаціями щодо традиційних медіа, він підтримував деякі кроки Трампа, зокрема щодо боротьби з цензурою та ЗМІ.
Ключові посади: Засновник The Intercept, політичний коментатор.
Скандали:
Критика ліберальних медіа: Грінвальд став фігурою контроверсії, коли почав відкрито критикувати демократичні медіа, звинувачуючи їх у цензурі та маніпуляціях. Його різкі заяви стали темою гарячих дебатів, особливо після того, як він висловився на підтримку деяких рішень Трампа, таких як вихід із Паризької угоди щодо клімату.
Співпраця з екстремістами: Грінвальд зазнавав критики за свої зв'язки з різними фігурами, які асоціюються з крайніми поглядами, зокрема з підтримкою авторитарних режимів, що надавало його заявам ще більшу поляризацію у медіа-середовищі.
Контроверсії щодо розслідування е-документів: Його участь у публікаціях на The Intercept, пов'язаних з викриттями, такими як справи Едварда Сноудена, теж викликала питання про етичність обробки важливих документів. Він став об'єктом суперечок через те, що, на думку деяких критиків, не завжди ретельно перевіряв джерела.

М.3. Медіа-платформи та менш активні підтримувачі Трампа
Ці медіа-платформи також підтримують Трампа, але їх вплив на його політику є менш безпосереднім.

М.3.1. Один Американський Новинний Канал (OANN)
Позиція: OANN активно підтримує політику Трампа, висвітлюючи його погляди і рішення, зокрема щодо зовнішньої політики і боротьби з внутрішніми проблемами США.
Ключові посади: Ведучі та політичні коментатори на OANN.
Скандали:
Підтримка фальсифікацій виборів: OANN була однією з перших платформ, які активно поширювали теорії про фальсифікацію результатів виборів 2020 року. Вони транслювали сумнівні доповіді та інтерв'ю, що призвело до запитань щодо етики телеканалу.
Звинувачення в маніпуляціях: OANN регулярно потрапляла під критику за створення пропагандистських програм, що підтримують екстремістські погляди, зокрема щодо антикомунізму та боротьби з ліберальними поглядами в США.

М.3.2. Нью-Йорк Пост
Позиція: Нью-Йорк Пост відомий своїм правим спрямуванням і активно підтримував Трампа під час його президентства.
Ключові посади: Видання, редактори.
Скандали:
Підтримка теорій про корупцію Байдена: Нью-Йорк Пост став об'єктом критики через публікацію матеріалів, пов'язаних з сином Джо Байдена, Хантером Байденом, що згодом виявилося частиною виборчої боротьби 2020 року. Це видання стало фокусом політичних атак на Байдена, що викликало обурення серед його прихильників.
Пропагандистські матеріали: Газета неодноразово потрапляла під критику за надання сцени для пропагандистських матеріалів, зокрема щодо «ліберальних політиків» та «мігрантської загрози». Видавництво також критикували за публікацію матеріалів без достатньої перевірки фактів.

М.3.3. Гаррі Лі
Позиція: Гаррі Лі активно підтримував Трампа, сприяючи його публічним виступам через власні медіа-платформи.
Ключові посади: Засновник Right Side Broadcasting Network.
Скандали:
Пропаганда правих поглядів: Right Side Broadcasting Network активно підтримує праві консервативні погляди, але його вплив на медіа-простір обмежений. Теми, що висвітлюються каналом, часто викликають критику через надмірну політичну агресію та неприязнь до ліберальних ідеологій.
Відсутність фактології: Подібно до інших правих медіа, платформа інколи надає місце неперевіреним даним або фальшивим новинам, що ставить під сумнів етичність роботи каналу.

М.3.4. Рік Скотт
Позиція: Рік Скотт активно виступав на підтримку Трампа через свої радіо-шоу та інтерв'ю.
Ключові посади: Ведучий на The Rick Scott Show.
Скандали:
Пропаганда республіканських теорій: Скотт був звинувачений у пропаганді крайніх республіканських ідей, часто обмежуючи обговорення важливих соціальних і економічних питань.
Звинувачення у нетерпимості: Як ведучий, він часто розпалював політичні суперечки, що викликало обурення серед його критиків.

Автор: Serhiy Grigorovich

Читайте також:
Політика
Чи хочете ви майбутнє, в якому Канада приєднається до ЄС, Росія пануватиме в Арктиці, а Китай керуватиме Латинською Америкою?
вчора, 11:46
Політика
Гучно пролунала заява радника 47-го президента США із національної безпеки. Майк Волтц закликав владу України знизити мобілізаційний вік.
15 січня, 12:36
Політика
Попри дипломатичний хист окремих наших чиновників, нема рецепта, як змінити ставлення західних суспільств ззовні. Їм там бракує сміливості.
15 січня, 07:18
Війна
У війні перемагає той, хто запропонує таке нове світобачення і порядок, які об’єднають більшість партнерів.
14 січня, 10:32
Світ
Як Гренландія може допомогти США стримати Росію та Китай?
11 січня, 07:30
Економіка
Поразка Києва у війні коштуватиме Вашинґтону дорожче, ніж допомога. Адміністрації президента Дональда Трампа є над чим поміркувати.
10 січня, 21:43