Хто відповість за корупцію, яка призвела до банкрутства «Енергоатому»?

КРИМІНАЛ
12.08.2023, 10:30
Хто відповість за корупцію, яка призвела до банкрутства «Енергоатому»?

Станом на квітень місяць «Енергоатом» заборгував близько 18 мільярдів гривень

Як заявив голова Асоціації споживачів комунальних послуг Олег Попенко, «Енергоатом» потопає у боргах перед інвесторами у «зелену енергетику». За даними, які опублікував Попенко, станом на квітень місяць «Енергоатом» заборгував близько 18 мільярдів гривень.

Однак цією сумою борги перед інвесторами не вичерпуються. «Енергоатом» має борги за попередні роки, 2022-й та 2023-й, а взагалі всю суму заборгованості ретельно приховують.

«Останні роки "Енергоатом" заганяли у збитки та фактично зробили все, щоб він не міг нормально працювати. Абсолютно некеровані процеси, що відбувалися в "Енергоатомі", призвели до того, що на сьогоднішній день ми маємо величезні збитки та як їх покривати і що з ними робити навряд чи хтось скаже», – стверджує Олег Попенко.

Слова голови Асоціації споживачів комунальних послуг про те, що проблеми НАЕК «Енергоатом» боргами за «зелену енергетику» не обмежуються, підтверджує ціла низка корупційних скандалів, до яких причетна компанія. Так, у травні цього року НАЗК повідомило, що виявило схему купівлі сонячної електроенергії за завищеними тарифами:

Хто відповість за корупцію, яка призвела до банкрутства «Енергоатому»?_1

Йдеться про ту саму «зелену енергетику», за яку «Енергоатом» має борги перед інвесторами. В цьому випадку "інвестор" свої гроші отримав, хоча тариф був явно завищений, а так званий "аукціон", на якому "Енергоатом" купував цю електроенергію, був фактично сфальсифікований.

І це не єдиний корупційний скандал. Як повідомляють «Наші гроші», минулого року керівництво «Енергоатому» «підняло» на купівлі мішків майже сто мільйонів гривень:

Хто відповість за корупцію, яка призвела до банкрутства «Енергоатому»?_3

Крім того, з’ясувалося, що «Енергоатом» свідомо ставить завищену ціну електроенергії на ринку за добу вперед. В результаті, частина його ресурсу не продається. Ця електроенергія випадає на балансуючий ринок, де по одній копійці за мегават-годину її купує компанія ДТЕК Ріната Ахметова. Яка потім продає її споживачам за ринковою ціною близько 3000 грн/МВт-год.

Лише за один місяць мільярд гривень, то чому сам «Енергоатом» не заробляє ці гроші та не погашає своїх боргів? Питання, як ви розумієте, риторичне. Як і питання, чому в Україні постійно зростають тарифи, а якість послуг також постійно знижується.

«Заробляли» в «Енергоатомі» й на Чорнобильській станції – якраз напередодні російського вторгнення «Схеми» опублікували розслідування про масштабне розкрадання грошей на будівництві Централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива з атомних електростанцій у Чорнобильській зоні відчуження.

Хто відповість за корупцію, яка призвела до банкрутства «Енергоатому»?_5

Точна сума «сп*жжених» грошей не називалася, але йшлося про, як мінімум, сотні мільйонів доларів:

Хто відповість за корупцію, яка призвела до банкрутства «Енергоатому»?_7

Але тут уряд Шмигаля та керівників «Енергоатому» врятували росіяни, завдяки вторгненню яких перед країною стали більш нагальні питання, ніж розслідування «сп*жжених» грошей. Приклади про те, що відбувається в Енергоатомі, можна продовжувати. Як і цитувати відповіді його керівництва на статті про крадіжку та корупцію, які воно, природно заперечує:

Хто відповість за корупцію, яка призвела до банкрутства «Енергоатому»?_9

Цілком можливо, що так і є. Але набагато красномовніше про справжній стан справ в «Енергоатомі» говорить його ж звітність:

Хто відповість за корупцію, яка призвела до банкрутства «Енергоатому»?_11

Стабільні збитки, звісно, керівництво компанії пояснює війною. Яка впала на нашу владу та на керівництво «Енергоатому» як манна небесна – на неї тепер можна списати все. Але 2020-го повномасштабної війни не було. А збитки у майже п’ять мільярдів гривень – були.

Станом на сьогодні «Енергоатом» перебуває у стадії ліквідації, а борги лише із заробітної плати становлять понад два мільйони гривень. Хто їх виплачуватиме після ліквідації компанії – невідомо. Як невідомо, хто відповість за становище у компанії, яка є природним монополістом і тільки через це має приносити державі прибутки замість збитків.

До того ж компанія потопає в судах, і це не лише позови працівників щодо стягнення заборгованостей із зарплати.

Хто відповість за корупцію, яка призвела до банкрутства «Енергоатому»?_13

Із «Енергоатому» намагаються стягнути заборгованість його партнери. І тут йдеться вже про мільярди. Наприклад, лише оператор системи передачі НЕК «Укренерго» намагається стягнути з «Енергоатому» близько трьох мільярдів гривень. До цього процесу підключаються інші компанії. Сума претензій до «Енергоатому», за найскромнішими підрахунками, вже перевищила двадцять мільярдів. Хто за все це відповість та чи відповість взагалі?

Джерело: "Антикор"

Автор : Олег Бойко
Читайте також:
Політика
Теща Котіна придбала будинок і землю під Києвом вартістю близько 7 млн грн, і там оселився сам держпосадовець з родиною
09:29
Кримінал
Поліція повідомила про підозру учасникам угруповання, які розікрали близько 10 млн гривень на ремонті доріг у столиці.
вчора, 16:05
Кримінал
ВАКС продовжив строк тримання під вартою експрацівника СБУ Олександра Громика
вчора, 15:05
Кримінал
Микитасю змінили запобіжний захід, оскільки закінчився максимальний строк його тримання під домашнім арештом.
30 квітня, 16:43
Політика
Твердження Кубракова і Шуляк про «професійність і принциповість ДІАМ» і про «корупцію місцевого самоврядування» є взаємовиключними
30 квітня, 15:04
Кримінал
В червні 2022 року Наумова затримали в Сербії з незадекларованою готівкою та відправили до в’язниці.
30 квітня, 09:00