І що у сухому залишку: фанаберія чи таки бридня?

Опінії
13.10.2021, 09:03
І що у сухому залишку: фанаберія чи таки бридня?
Фото: © voronz

Збагачуємо лексикон: ФАНАБЕРІЯ – недоречна гордість, пиха, чванливість; БРИДНЯ – безглузді думки, химери.

Пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Блазень в історичній його тяглості міг бути яким завгодно. Згадайте шекспірового – як же й гризлися в ньому ідеальне з реальним, трагічне з комічним, сакральне з профанним (нечистим, непосвяченим,   неосвіченим), серйозне зі смішним, нарешті – тлінне з вічним.

Наш блазень на псевдо Нелох майстерно вписався в образ ще в роки криворізького совкового дитинства. Дивіться «Зералаш» Дмитра Чекалкіна про «Дядечка Скруджа».

А, потрафивши профанній сутності плебсу, «Скрудж – майбутній Голобородько» вибився й у президенти.

Усі ознаки традиційного блазнювання у нашому випадку мають місце. Тут нам і фамільярно-базарна мова з грою слів, міміки та інтонацій з акцентом на приблатненну «хріпотцу», пародійна клятьба і відосикові плачі, демонстраційна сексуальність, «собача латина» тощо. Саме те, що по приколу заходить бидлу.

Але в чому не можна звинувачувати традиційних блазнів, так це в дурості. Шекспірівський взагалі – розумник на рівні Сократа. Наш теж 2 роки, в принципі очікувано впізнавано, грав роль Голобородька, якого-не-якого вчителя історії. Щоправда, замінивши велик на комфортніший кортеж і комуналку – на затишнішу Конча-Заспу. Дурість пробивалася епізодично, і ми цю «чесноту» зазвичай виносили за дужки – з ким, мовляв, не буває?

Та й те, інколи відрізнити блазнювання Нелоха від несосвітенної дурості було важкувато. Дурень чи блазень фоткався з Мендель у халаті? Яка іпостась з вистрибом цілувала Лисого у лисину і бігала між струменями фонтанчиків?

Чий підпис стоїть під указом про присвоєння  звання «заслуженого артиста» Потапу без Насті, а «народного» – кавеенщику-джентльмену Філімонову? Головне – піпл хавав, аж за вухами лящало!

Та ось, нарешті, наші вагання з приводу роздвоєння у класифікації одіозного персонажа сучасного українського «політикуму» добігли кінця. Бо дати команду (а хтось сумнівається у авторстві?) «небайдужим» тітушкам у припубертатному віці на всенощну під вікнами п'ятого попередника блазень не міг – смішного у провокативному безсонні мешканців Козина малувато. Якщо врахувати ще й проплату участі маргінального молодняка спортивної статури в «протестній» акції – чиста дурість.

Що ж, вступаємо у нову фазу. Лозунг клоунів: «Вдаримо геніталіями по роялю» знято, висить білборд злочинців з нахабним: «Зачиніть ящик Pandora Papers, а то…».

Не до сміху.  Бо на пєро поставлять.
Читайте також:
Політика
Але, Вова, може почнеш спочатку з себе і Оману?
вчора, 09:50
Політика
На авіаперевезення Зеленського витратять 94 млн гривень
12 січня, 17:15
Політика
Володимир Оманський показав момент прильоту ракети по Дніпру
17.11.2022, 13:07
Опінії
Якщо на українській освіті паразитує вихованець Дмитра Табачника Сергій Шкарлет, то у галузі культури – прислужник Ігоря Коломойського.
17.11.2022, 08:33
Виміри
У них є "Мрія" і повністю відсутній інстинкт самозбереження
08.11.2022, 10:50
Економіка
"Слуги неукраїнського народу" попри війну продовжують визискувати з українців, займаючися відвертою профанацією та грабунком.
03.11.2022, 09:12