І що у сухому залишку: фанаберія чи таки бридня?

Опінії
13.10.2021, 09:03
І що у сухому залишку: фанаберія чи таки бридня?
Фото: © voronz

Збагачуємо лексикон: ФАНАБЕРІЯ – недоречна гордість, пиха, чванливість; БРИДНЯ – безглузді думки, химери.

Пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Блазень в історичній його тяглості міг бути яким завгодно. Згадайте шекспірового – як же й гризлися в ньому ідеальне з реальним, трагічне з комічним, сакральне з профанним (нечистим, непосвяченим,   неосвіченим), серйозне зі смішним, нарешті – тлінне з вічним.

Наш блазень на псевдо Нелох майстерно вписався в образ ще в роки криворізького совкового дитинства. Дивіться «Зералаш» Дмитра Чекалкіна про «Дядечка Скруджа».

А, потрафивши профанній сутності плебсу, «Скрудж – майбутній Голобородько» вибився й у президенти.

Усі ознаки традиційного блазнювання у нашому випадку мають місце. Тут нам і фамільярно-базарна мова з грою слів, міміки та інтонацій з акцентом на приблатненну «хріпотцу», пародійна клятьба і відосикові плачі, демонстраційна сексуальність, «собача латина» тощо. Саме те, що по приколу заходить бидлу.

Але в чому не можна звинувачувати традиційних блазнів, так це в дурості. Шекспірівський взагалі – розумник на рівні Сократа. Наш теж 2 роки, в принципі очікувано впізнавано, грав роль Голобородька, якого-не-якого вчителя історії. Щоправда, замінивши велик на комфортніший кортеж і комуналку – на затишнішу Конча-Заспу. Дурість пробивалася епізодично, і ми цю «чесноту» зазвичай виносили за дужки – з ким, мовляв, не буває?

Та й те, інколи відрізнити блазнювання Нелоха від несосвітенної дурості було важкувато. Дурень чи блазень фоткався з Мендель у халаті? Яка іпостась з вистрибом цілувала Лисого у лисину і бігала між струменями фонтанчиків?

Чий підпис стоїть під указом про присвоєння  звання «заслуженого артиста» Потапу без Насті, а «народного» – кавеенщику-джентльмену Філімонову? Головне – піпл хавав, аж за вухами лящало!

Та ось, нарешті, наші вагання з приводу роздвоєння у класифікації одіозного персонажа сучасного українського «політикуму» добігли кінця. Бо дати команду (а хтось сумнівається у авторстві?) «небайдужим» тітушкам у припубертатному віці на всенощну під вікнами п'ятого попередника блазень не міг – смішного у провокативному безсонні мешканців Козина малувато. Якщо врахувати ще й проплату участі маргінального молодняка спортивної статури в «протестній» акції – чиста дурість.

Що ж, вступаємо у нову фазу. Лозунг клоунів: «Вдаримо геніталіями по роялю» знято, висить білборд злочинців з нахабним: «Зачиніть ящик Pandora Papers, а то…».

Не до сміху.  Бо на пєро поставлять.
ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Опінії
Камон, а що зараз іде на Донбасі? Що загострилося з 17 лютого?
22 лютого, 20:09
Опінії
"Президент Голобородько" став заручником власної пропаганди. Недешеві "відосики" більше не діють ні на лохторат, ні на партнерів.
05 лютого, 09:12
Опінії
Кульбіт клоуна від паперті палацу «Україна» до гетьманського крісла випадає з логіки причинно-наслідкових зв'язків.
24 січня, 10:25
Політика
Паніка – це шкідливо та погано, бо у мирні часи б'є по економіці, у не мирні – загрожує життю та здоров'ю.
24 січня, 07:42
Політика
ТОВ «ФРЕНДС ПРО ТВ» отримає 20 млн за зйомки для Євробачення-2022
19 січня, 14:55
Політика
Родина Володимира Зеленського з державною охороною потай відпочила на тропічних островах посеред Індійського океану.
19 січня, 11:18