І сміх і гріх: Рада приймала закони, не знаючи визначення понять

02.10.2020, 12:57
І сміх і гріх: Рада приймала закони, не знаючи визначення понять
Фото: YouTube

На сьогодні сформована ціла система законодавчих актів, які містять поняття, що не визначені.

Кабінет Міністрів України, а саме Міністерство інфраструктури внесло до Верховної Ради законопроєкт №4169 «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт».

Уряд цим проєктом прагне регламентувати та уточнити визначення понять нових видів автомобілів.

Що пропонують урядовці?

У пояснювальній записці зазначається, що чинними нормативно-правовими актами не надано визначення таким термінам як: електричний транспортний засіб (електромобіль), електробус, станція зарядки електромобілів, електромобіль вантажний, електромобіль легковий, електромобіль гібридний, електромобіль плагін-гібридний.

Водночас окремі терміни вже вживаються різними нормативно-правовими актами без надання їх визначення.

Закон України «Про автомобільний транспорт» не містить визначення зазначених термінів. Натомість Закон України «Про дорожній рух», не надаючи визначення, вживає термін «електромобіль».

Національна транспортна стратегія України на період до 2030 року, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.05.2018 №430, оперує термінами «електромобіль», «електробус», «електротранспорт».

Український класифікатор товарів зовнішньоекономічної діяльності під кодом 8703 90 10 10 визначає «транспортні засоби, оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декількома)».

Одночасно в повсякденному житті, в засобах масової інформації досить часто вживаються терміни електромобіль, яким іменують транспортні засоби – автомобілі, оснащені електричними двигунами (одним чи декількома), чи електробус — транспортний засіб (автобус), оснащений електричними двигунами (одним чи декількома), чи станція зарядки електромобілів – елемент інфраструктури, встановлений стаціонарно або може переміщатися, який надає електроенергію для заряджання акумуляторів електротранспорту: електромобілів, електробусів, електроскутерів, електросамокатів, електровелосипедів, тощо чи інші види автомобілів, що відносяться до спільної групи електромобілів.

Вживання різних за змістом термінів без їх визначення для ототожнення одного і того ж поняття спричиняє двозначне тлумачення.

Отож, уряд пропонує такі визначення:

- електричний транспортний засіб (електромобіль) – транспортний засіб (електробус, електромобіль вантажний, електромобіль легковий), оснащений виключно електричними двигунами (одним чи декількома), які приводять його в рух, заряджається від станції зарядки електромобілів, має не менше чотирьох коліс, призначений для руху безрейковими дорогами та використовується для перевезення людей та (чи) вантажів, буксирування транспортних засобів, виконання спеціальних робіт;

- електробус – електромобіль, який є різновидом автобуса;

- електромобіль вантажний – електромобіль, який є різновидом автомобіля вантажного;

- електромобіль гібридний – різновид автомобіля, оснащений електричним двигуном та двигуном внутрішнього згоряння, які приводять його в рух одночасно або почергово. Акумуляторна батарея електромобіля гібридного не може заряджатися від зовнішнього джерела енергії;

- електромобіль легковий – електромобіль, який є різновидом автомобіля легкового;

- електромобіль плагін-гібридний – різновид автомобіля, оснащений електричним двигуном та двигуном внутрішнього згоряння. Акумуляторна батарея електромобіля плагін-гібридного може заряджатися від зовнішнього джерела енергії;

- станція зарядки електромобілів — елемент інфраструктури, встановлений стаціонарно або може переміщатися та призначений надавати електроенергію для заряджання акумуляторів електротранспорту: електромобілів, електробусів, електроскутерів, електросамокатів, електровелосипедів та інших транспортних засобів, що використовують електричний двигун та акумуляторну батарею.

У цій всій ситуації дивує непослідовність наших чиновників. Вони вносили в законодавство терміни, визначень яких не мали.

Тобто виникала парадоксальна ситуація, що показує загальний рівень фаховості всіх відповідальних за даний процес.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Економіка
Відомий німецький автогігант укотре опинився під нищівною критикою громадськості. Основна причина — масштабний збір і витік даних.
01 січня, 12:38
Економіка
Застарілий рухомий склад виробництва петербурзького «Вагонмашу» має лишитися у минулому. Столиця України потребує сучасного метрополітену.
26.09.2024, 14:56
Світ
Близька до уряду КНР транспортна компанія «Qingdao Sifang Rolling Stock» невдовзі порадує пасажирів. На рейки виїде потяг майбутнього.
30.06.2024, 07:01
Полтава
Депутати дозволили чиновникам з'єднати лікарню №1 із мікрорайоном Молодіжним. Скоро розпочнуться роботи з подовження тролейбусної лінії.
02.06.2024, 12:06
Економіка
Комуністичний режим під проводом товариша Сі Цзіньпіна кидає виклик не тільки японцям і південнокорейцям, а й європейцям. Буде гаряче!
23.04.2024, 19:53
Світ
У Північній Америці створено перший і дотепер єдиний транснаціональний залізничний консорціум, який пануватиме на далекому континенті.
19.04.2023, 19:14