Ігнорування світом багаторічної окупації Карабаху призвело до кровопролиття

СВІТ
09.11.2021, 10:46
Ігнорування світом багаторічної окупації Карабаху призвело до кровопролиття
Фото: Twitter

Подібне твердження цілком стосується і Криму з частиною Донбасу, підступно загарбаних московитами у 2014-му році...

Реджеп Тайїп Ердоган звинуватив міжнародну спільноту у змові проти Азербайджану, який торік мусив силою повертати власні, окуповані вірменами, землі.

Майже годинний виступ президента Турецької республіки оприлюднила пресслужба на його публічній сторінці у Twitter, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Ердоган заявив, що саме ігнорування протягом останніх десятиліть окупації Карабаху та інших азербайджанських територій стало основною причиною трагічних подій у регіоні.

«Ті, хто ці 30 років зберігав мовчання перед обличчям несправедливої, незаконної та аморальної окупації Карабаху та суміжних земель Азербайджану, несуть головну відповідальність за пролиту кров. Торішня 44-денна війна, що завершилася перемогою братнього нам азербайджанського народу, розпочалася зі збройної провокації Вірменії 27 вересня 2020 року. Власне Вірменія, яку озброювали та свідомо надихали у роки окупації, і раніше чинила серйозні порушення режиму припинення вогню, але цього разу Туреччина рішуче підтримала наших азербайджанських братів в їхній боротьбі за визволення окупованих земель і у захисті своєї батьківщини»,– зазначив президент Туреччини.

Ердоган додає, що Єреван на відміну від Баку неодноразово порушував усі укладені угоди про перемир'я, досягнуті за допомогою ініціатив різних країн, але навіть це не завадило азербайджанцям вийти переможцями.

«Я вітаю всіх наших азербайджанських братів, насамперед мого брата – президента Алієва, з перемогою, що поклала кінець окупації, яка тривала майже 30 років на очах у міжнародної спільноти, що смиренно споглядала за трагедією. Вітаю всіх, хто зробив свій внесок у цю найбільшу перемогу тюркського світу, яку решта країн вперше побачила за останній період», – наголосив у своїй промові турецький президент.

Україні, своєю чергою, варто переймати азербайджанський досвід ведення бойових дій проти агресора й окупанта, а тому правильно обирати союзників, котрі допомагатимуть нам відновити територіальну цілісність і національний суверенітет, а не підіграватимуть імперіалістському Кремлю.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", на сьогодні Іран прагне розпалити нову війну між Вірменією і Азербайджаном, аби відновити так званий status quo ante bellum.

Читайте також:
Турецький президент вважає напруженість у відносинах Москви та Києва штучноствореною Кремлем із пропагандистською метою.
12:29
Британія надасть Україні протитанкове озброєння
17 січня, 21:20
Українська комбінаторика Кремля проста: показово імітувати загрозу нападу зовні для прихованої підготовки дестабілізації зсередини.
15 січня, 14:53
РФ і КНР свідомо заблокували міжнародний пакет санкцій проти недемократичного військового уряду Республіки Малі.
13 січня, 08:27
Офіційний Пекін назвав народне повстання у Казахстані "кольоровою революцією", організованою за гроші Заходу.
08 січня, 08:09
Що пишуть світові ЗМІ щодо ризиків вторгнення в Україну на тлі «антиядерної» заяви п’яти країн
06 січня, 15:25