Іран прагне розпалити нову війну між Вірменією і Азербайджаном

СВІТ
27 жовтня, 08:48
Іран прагне розпалити нову війну між Вірменією і Азербайджаном

Колишній перший генеральний секретар ліванського угруповання "Хезболла" шейх Субгі аль-Туфейлі звинуватив Іран у дискредитації сусідів.

Про це відомий на Близькому Сході ісламський шиїтський проповідник і політичний діяч заявив у великому інтерв'ю для авторитетного турецького видання "Anadolu Ajansı".

За його словами, Тегерану, як і Москві, на руку мати у себе під боком регіональні конфлікти, на які можна впливати прямо чи опосередковано.

«Той факт, що Іран стабільно підтримує Вірменію, говорить про наявність у нього певної стратегії стримування Туреччини, котру в Тегерані розглядають як загрозу. Я стверджую це, бо маю конкретні відомості від високопоставлених іранських чиновників, відносини з якими я підтримую ще з часів лідерства у "Хезболлі". Вони визнали, що зовнішня підтримка конфлікту між Єреваном і Баку забезпечує Ірану статус авторитетного гравця у регіоні, конкурентного Туреччині. А якщо ви візьмете будь-яке іранське ЗМІ, навіть опозиційне, то побачите що там завжди підтримували окупацію Вірменією земель Азербайджану, не тільки Карабаху», – зазначив шейх Субгі аль-Туфейлі.

Колишній перший генеральний секретар ліванського угруповання "Хезболла" додає, із 1990-х років і до нині Тегеран активно надає військову та логістичну підтримку Єревану, тому прихід Анкари на Південний Кавказ після перемоги Баку у торішній 44-денній війні істотно псує поточні іранські плани на домінування у регіоні.

«Проіранська, проросійська чи навіть проєвропейська Вірменія – це перешкода на шляху Туреччини до Азербайджану, Туркменістану та інших тюркомовних країн, які здобули незалежність на тлі розпаду СССР. Це всі розуміють. Тому Іран підтримуватиме в Єревані будь-яку владу, зміцнюватиме її, щоби таким чином завадити Анкарі сформувати власний альянс із незалежних тюркських народів», – підсумував шейх Субгі аль-Туфейлі.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на тлі масштабних іранських військових навчань "Підкорювачі Хайбера – 2021", деякі тамтешні народні обранці взялися шантажувати сусідів.

вибір редакції
Читайте також:
Путін вважає розпад СРСР однією з найбільших геополітичних трагедій.
02 грудня, 16:10
У Вашинґтоні нарешті зрозуміли хід думок кремлівського "залізного щура" і закликали союзників готуватися до затяжного конфлікту.
30 листопада, 12:36
Це «подарунок» українцям на річницю Голодомору від західних марксистів.
25 листопада, 18:02
У разі, якщо кремлівському "залізному щуру" забракне сміливості вийти зі свого бункера, очільник Білого дому гратиме у власну гру.
19 листопада, 13:21
Газогін "Північний потік-2" – це не про бізнес, а виключно про геополітичні інтереси Кремля.
19 листопада, 09:17
Британія є одним з серйозних опонентів Путіна в Європі.
17 листопада, 22:05