Індійський космічний апарат виявив рух на Місяці!

СВІТ
06.09.2023, 22:00
Індійський космічний апарат виявив рух на Місяці!
Фото: google

Що ж може рухатися під поверхнею Місяця?

Якщо підтвердиться, що це природні сейсмічні дані, це нарешті допоможе вченим зрозуміти, як влаштовані нутрощі Місяця. Гуркотіння було зафіксовано бортовим інструментом місячної сейсмічної активності (ILSA) посадкового модуля Vikram.

Це перший прилад на Місяці, заснований на технології мікроелектромеханічних систем (MEMS), і він зміг записати сейсмічні шуми марсохода Pragyan, що рухався поверхнею. Але він також зафіксував те, що могло бути природною подією, як-от землетрус або удар.

«Основною метою ILSA є вимірювання коливань землі, спричинених природними землетрусами, ударами та штучними подіями», — написала Індійська організація космічних досліджень (ISRO).

На сьогоднішній день найкращі сейсмічні дані для Місяця, які ми маємо, були отримані програмою «Аполлон» наприкінці 1960-х і 1970-х років. Вчені дуже прагнули отримати більше , оскільки ми досі не знаємо, як влаштовані глибини Місяця. Сейсмічні дані значною мірою допоможуть вирішити цю проблему.

Попри те, що минуло лише кілька тижнів після того, як ISRO висадився на Місяць, він уже провів низку наукових спостережень і виявив перші елементи на південному полюсі. Тепер посадковий апарат і марсохід перебувають у сплячому режимі. Це тому, що на Місяці зараз ніч, яка триває близько 14 днів. "Вікрам" та "Прагян" прокинуться зі сну 22 вересня та відновлять свої дослідження таємничого південного полюса Місяця.

Читайте також:
Світ
Афромігрант і за сумісництвом найбагатша людина світу не припиняє дивувати. Підкорення «червоної планети» перетворилося на настирливу думку.
19 лютого, 12:36
Життя
Програма Artemis ознаменувала новий етап в освоєнні космосу.
08 лютого, 17:53
Життя
Космічний камінь, названий 2024 YR4, має 1,2% ймовірності зіткнення з нашою планетою, за оцінками вчених.
01 лютого, 09:29
Життя
Посадковий модуль компанії Firefly Aerospace зафільмував краєвид Землі під час підготовки до вильоту на місячну орбіту.
25 січня, 13:14
Життя
Супутник Землі тепер у списку спостереження Світового фонду пам'яток. Причина: зростання загроз руйнувань через майбутні комерційні польоти.
21 січня, 13:44
Світ
Blue Origin здійснила перший запуск 100-метрової ракети-носія New Glenn.
16 січня, 11:49