Індійський космічний апарат виявив рух на Місяці!

СВІТ
06.09.2023, 22:00
Індійський космічний апарат виявив рух на Місяці!
Фото: google

Що ж може рухатися під поверхнею Місяця?

Якщо підтвердиться, що це природні сейсмічні дані, це нарешті допоможе вченим зрозуміти, як влаштовані нутрощі Місяця. Гуркотіння було зафіксовано бортовим інструментом місячної сейсмічної активності (ILSA) посадкового модуля Vikram.

Це перший прилад на Місяці, заснований на технології мікроелектромеханічних систем (MEMS), і він зміг записати сейсмічні шуми марсохода Pragyan, що рухався поверхнею. Але він також зафіксував те, що могло бути природною подією, як-от землетрус або удар.

«Основною метою ILSA є вимірювання коливань землі, спричинених природними землетрусами, ударами та штучними подіями», — написала Індійська організація космічних досліджень (ISRO).

На сьогоднішній день найкращі сейсмічні дані для Місяця, які ми маємо, були отримані програмою «Аполлон» наприкінці 1960-х і 1970-х років. Вчені дуже прагнули отримати більше , оскільки ми досі не знаємо, як влаштовані глибини Місяця. Сейсмічні дані значною мірою допоможуть вирішити цю проблему.

Попри те, що минуло лише кілька тижнів після того, як ISRO висадився на Місяць, він уже провів низку наукових спостережень і виявив перші елементи на південному полюсі. Тепер посадковий апарат і марсохід перебувають у сплячому режимі. Це тому, що на Місяці зараз ніч, яка триває близько 14 днів. "Вікрам" та "Прагян" прокинуться зі сну 22 вересня та відновлять свої дослідження таємничого південного полюса Місяця.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00