Індійський космічний апарат виявив рух на Місяці!

СВІТ
06 вересня, 22:00
Індійський космічний апарат виявив рух на Місяці!
Фото: google

Що ж може рухатися під поверхнею Місяця?

Якщо підтвердиться, що це природні сейсмічні дані, це нарешті допоможе вченим зрозуміти, як влаштовані нутрощі Місяця. Гуркотіння було зафіксовано бортовим інструментом місячної сейсмічної активності (ILSA) посадкового модуля Vikram.

Це перший прилад на Місяці, заснований на технології мікроелектромеханічних систем (MEMS), і він зміг записати сейсмічні шуми марсохода Pragyan, що рухався поверхнею. Але він також зафіксував те, що могло бути природною подією, як-от землетрус або удар.

«Основною метою ILSA є вимірювання коливань землі, спричинених природними землетрусами, ударами та штучними подіями», — написала Індійська організація космічних досліджень (ISRO).

На сьогоднішній день найкращі сейсмічні дані для Місяця, які ми маємо, були отримані програмою «Аполлон» наприкінці 1960-х і 1970-х років. Вчені дуже прагнули отримати більше , оскільки ми досі не знаємо, як влаштовані глибини Місяця. Сейсмічні дані значною мірою допоможуть вирішити цю проблему.

Попри те, що минуло лише кілька тижнів після того, як ISRO висадився на Місяць, він уже провів низку наукових спостережень і виявив перші елементи на південному полюсі. Тепер посадковий апарат і марсохід перебувають у сплячому режимі. Це тому, що на Місяці зараз ніч, яка триває близько 14 днів. "Вікрам" та "Прагян" прокинуться зі сну 22 вересня та відновлять свої дослідження таємничого південного полюса Місяця.

Читайте також:
Життя
Запуски ракет створюють тимчасові «дірки» у верхніх шарах атмосфери
01 грудня, 07:25
Життя
Подію зафіксували дослідники з Університету Осаки. Вони зауважують, що вперше 30 років планета зазнала потужного космічного випромінювання.
26 листопада, 16:29
Життя
Науковці з Університету Аризони досліджують його потенціал для підтримки життя. Виявлений фосфор знаходиться у газовій хмарі WB89-621.
20 листопада, 21:33
Світ
Він знову вибухнув.
18 листопада, 16:57
Життя
Приголомшливе відкриття допоможе відповісти на багато питань. Зокрема, чому планета, схожа на Землю, виявилася не придатною для життя.
13 листопада, 21:32
Світ
Компанія все ще очікує на отримання остаточного дозволу з боку регулюючих органів США
11 листопада, 13:31