Китай запустить групу телескопів на орбіту Місяця

СВІТ
10.06.2023, 12:21
Китай запустить групу телескопів на орбіту Місяця

Масив складатиметься з одного «материнського» супутника та восьми міні-«дочірніх» апаратів.

Китай хоче вивести невелике сузір’я супутників на орбіту навколо Місяця, щоб створити радіотелескоп, який відкрив би «нове вікно» у Всесвіт.

Масив складатиметься з одного «материнського» супутника та восьми міні-«дочірніх» апаратів.

Материнський оброблятиме дані та спілкуватиметься із Землею, а дочірні виявлятимуть радіосигнали з найвіддаленіших куточків космосу, сказав Сюлей Чен, астроном з Національного космічного управління Китаю (CNSA), на конференції Astronomy From the Moon, що відбулася раніше. цього року в Лондоні.

Про це повідомляю портал space.com.

Розміщення такого масиву на орбіті навколо Місяця було б технічно більш здійсненним, ніж будівництво телескопа безпосередньо на місячній поверхні, операція, яку NASA та інші космічні агентства зараз розглядають як один із наступних великих кроків в астрономії.

«Робити це на орбіті, а не на поверхні, є ряд переваг, тому що інженерно це набагато простіше», — сказав Чень під час конференції.

«Немає потреби в посадці та розгортанні, а також тому, що орбітальний період Місяця становить дві години, ми можемо використовувати сонячну енергію, що набагато простіше, ніж робити це на поверхні Місяця, яку, якщо ви хочете спостерігати під час Місяця вночі, тоді ви повинні забезпечити енергію майже на 14 днів».

Він додав, що запропонований проєкт «Відкриття неба на найдовшій довжині хвилі» або проєкт «Хонменг» може здійснювати орбіту навколо Місяця вже у 2026 році.

Навіщо будувати місячний телескоп?

Телескоп на Місяці, кажуть астрономи, дозволить їм нарешті побачити космічне випромінювання в частині електромагнітного спектра, яку неможливо вивчити з поверхні Землі: радіохвилі довші 33 футів (10 метрів), або, іншими словами, ті, що мають частоти нижче 30 мегагерц (МГц).

«Якщо ви подивитесь на низькочастотну частину електромагнітного спектра, то побачите, що через сильне поглинання [атмосферою Землі] ми дуже мало знаємо про [регіон] нижче 30 мегагерц», — сказав Чень.

«Це майже порожня частина електромагнітного спектра. Тому ми хочемо відкрити це останнє електромагнітне вікно Всесвіту».

Астрономи не дарма цікавляться цією частиною електромагнітного спектра. Вони вважають, що цей тип випромінювання може дозволити їм зазирнути в так звані темні віки, період перших кількох сотень мільйонів років після народження Всесвіту під час Великого вибуху.

У той час Всесвіт, що тільки починався, був наповнений непроникним туманом атомів водню. Навіть коли почали формуватися перші зірки, їхнє світло спочатку не могло пробитися крізь цей серпанок.

Однак астрономи знають, що цей атомарний водень сам випромінює тип сигналу, відомий як лінія 21 сантиметр. За словами астронома Яна Кроуфорда з Університетського коледжу Лондона, лінія довжиною 21 см, яка є частиною мікрохвильового діапазону електромагнітного спектра, допомагає астрономам відстежувати водневі хмари в нашій власній галактиці, Чумацькому Шляху, починаючи з 1950-х років.

Але, шукаючи лінію 21 см із найдавнішої епохи Всесвіту, астрономам доводиться шукати випромінювання з набагато більшою довжиною хвилі. Оскільки ефект червоного зсуву, спричинений прискореним розширенням Всесвіту, розтягує електромагнітне випромінювання від джерел, що віддаляються від нас, у бік більшої довжини хвилі, те, що було мікрохвильовим випромінюванням, яке випромінювали атоми водню під час найдавнішої епохи Всесвіту сьогодні, здається спостерігачам на Землі як довге радіо. хвилі. І це саме те електромагнітне випромінювання, яке не видно з поверхні планети.

Однак зворотний бік Місяця, ймовірно, найкраще місце в Сонячній системі для пошуку цього таємничого сигналу. Далеко від земної атмосфери зворотний бік Місяця також захищений від штучних радіоперешкод. Під час місячної ночі він також обернений від сонця, яке також є потужним джерелом радіохвиль. Астрономи кажуть, що зворотний бік Місяця насправді є найбільш тихим місцем у всій Сонячній системі.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00