«Вікрам» проти «Луни»: Індія обійшла РФ у місячних перегонах

СВІТ
23.08.2023, 19:04
«Вікрам» проти «Луни»: Індія обійшла РФ у місячних перегонах
Фото: The Hindu

На поверхню супутника Землі вперше сів індійський власно розроблений космічний зонд, чиїм суперником була російська бляшанка.

Такі приголомшливі відомості з Нью-Делі оприлюднило провідне видання південноазійської країни "The Hindu", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Фактично, після провалу російської місячної місії "Луна-25" індійський зонд "Вікрам" нині успішно висадився на поверхню Місяця, доставивши космічний апарат "Чандраян-3".

За словами прем'єр-міністра країни Нарендри Моді, пристрій досліджуватиме не вивчену раніше ділянку земного супутника впродовж наступних 14 днів; там, імовірно, можуть бути великі поклади води у вигляді криги.

«Наші інженери та астрономи переконані, що "Чандраян-3" допоможе відіграти важливу роль у подальшому потенційному заселенні Місяця. Ми вважаємо приземлення успіхом, адже готувалися до нього не одне десятиліття», – заявив голова індійського уряду.

Між тим, як раніше вже інформувала медіаагенція "Останній Бастіон", до кінця поточного року на поверхні Місяця мають висадитися не менше 5 космічних місій, крім російської.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00
Світ
Запуск місії Polaris Dawn заплановано на 27 серпня о 10:38 за київським часом.
26 серпня, 16:36