«Вікрам» проти «Луни»: Індія обійшла РФ у місячних перегонах

СВІТ
23.08.2023, 19:04
«Вікрам» проти «Луни»: Індія обійшла РФ у місячних перегонах
Фото: The Hindu

На поверхню супутника Землі вперше сів індійський власно розроблений космічний зонд, чиїм суперником була російська бляшанка.

Такі приголомшливі відомості з Нью-Делі оприлюднило провідне видання південноазійської країни "The Hindu", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Фактично, після провалу російської місячної місії "Луна-25" індійський зонд "Вікрам" нині успішно висадився на поверхню Місяця, доставивши космічний апарат "Чандраян-3".

За словами прем'єр-міністра країни Нарендри Моді, пристрій досліджуватиме не вивчену раніше ділянку земного супутника впродовж наступних 14 днів; там, імовірно, можуть бути великі поклади води у вигляді криги.

«Наші інженери та астрономи переконані, що "Чандраян-3" допоможе відіграти важливу роль у подальшому потенційному заселенні Місяця. Ми вважаємо приземлення успіхом, адже готувалися до нього не одне десятиліття», – заявив голова індійського уряду.

Між тим, як раніше вже інформувала медіаагенція "Останній Бастіон", до кінця поточного року на поверхні Місяця мають висадитися не менше 5 космічних місій, крім російської.

Читайте також:
Історія
Епоха сприйняття у глобальному світі
06 липня, 16:38
Світ
NASA запевняє, що екіпаж перебуває в безпеці та має достатньо ресурсів на борту МКС
02 липня, 16:01
Новини
Як Пентагон залучає приватні компанії до роботи на обороноздатність США
29 червня, 14:29
Світ
Дослідники NASA вчетверте перенесли дату повернення космічного корабля Boeing Starliner на Землю
24 червня, 11:31
Історія
Українці у проєкті першої орбітальної станції
11 червня, 16:57