Інфляція як «диво» ​новообраного президента Чилі

СВІТ
21.12.2021, 15:04
Інфляція як «диво» ​новообраного президента Чилі
Фото: Bloomberg

Інвестори негативно зреагували на обрання президентом Республіки Чилі ідейного неомарксиста з родини емігрантів Ґабріеля Борича.

Про це яскраво свідчить падіння вартості тамтешньої валюти – песо – на 3%, інформує аґенція "Останній Бастіон" із посиланням на авторитетне видання "Reuters".

Станом на цю мить фінансовий ринок Чилі демонструє загальне зниження зацікавленості міжнародних інвесторів до економіки країни, а деякі великі транснаціональні корпорації вже заморозили свою діяльність на невизначений термін.

Контрольний індекс місцевих акцій (SPIPSA) впав до позначки 6,2%, хоча ще минулої п'ятниці сягав 7,45%, вплинувши також і на здешевлення цінних паперів найбільшої у країні видобувної компанії "SQM" на 10%.

Аналітики переконані, причиною вказаного економічного спаду є риторика щойно обраного президента Чилі – 35-річного лівого політика-мілленіала Ґабріеля Борича, – який пообіцяв підвищити податки для багатих, скасувати приватну пенсійну систему і скоротити основу експорту – видобуток міді через вплив на глобальне потепління.

Швидше за все цей популіст марксистсько-троцькістського штибу, нагадуючи українцям "президента Голобородька" із "95 кварталу", намагатиметься відповідати власному образу і візьметься втілювати у життя передвиборчі обіцянки, знищуючи у Чилі здобутки доби Авґусто Піночета.

В Україні ж команда "слуг неукраїнського народу" під проводом Володимира Зеленського 2 роки показово "реформує" державну систему за планом, спільно написаним олігархами та Кремлем, аби перетворити її на випалену і знелюднену землю.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що південноамериканська країна, яку з попелу "соціалістичного раю" відродив Авґусто Піночет, знову пнеться в ярмо лівої диктатури.

Інфляція як «диво» ​новообраного президента Чилі_1
Читайте також:
Опінії
Смачну каву в сонячному Києві вам забезпечують сотні загиблих та поранених чоловіків та жінок щодня
09 травня, 16:05
Опінії
«Все говорят, что мы вместе, но немногие знают – в каком»…
17 лютого, 18:20
Світ
Наперекір власній правопопулістській та євроскептичній риториці угорський прем'єр-міністр не має наміру повторити "Brexit".
16 лютого, 08:37
Опінії
Ми з вами, шановні однодумці, вже як ота суцільна єГалька з анекдоту, котру єДід так затуркав, що вона й сама не відає, що єтворить.
15 лютого, 11:04
Опінії
Або побіжна заувага майбутнього власника останньої моделі смартфона до забезпечення абсолютної рівності старого з малим...
10 лютого, 09:24
Економіка
Поки "найвеличніший лідор сучасності" оголошує настання економічного дива в Україні, пересічні громадяни зводять кінці з кінцями.
04 лютого, 12:59