Інгуські активісти оголосили курс на незалежність Інгушетії

СВІТ
12.01.2023, 09:19
Інгуські активісти оголосили курс на незалежність Інгушетії

Відновлення суверенітету Інгуської республіки та підготовка до виходу зі складу росії стає пріоритетною для членів КІН.

Нагадаємо, що 7 січня у Стамбулі відбувся з'їзд інгушських активістів, який проголосив курс на незалежність Інгушетії. На з'їзді було прийнято декларацію прихильників незалежності.

Про організаторів та учасників заходу мало, що відомо. Текст декларації зачитав Ахмад Оздо (Ахмад Оздоєв), обраний головою Комітету Інгуської Незалежності (КІН).

У документі наголошується, що відновлення суверенітету Інгуської республіки та підготовка до виходу зі складу росії стає пріоритетною для членів КІН.

«Ми маємо намір домогтися міжнародного визнання геноциду інгушського народу у 1944 році, а також етнічних чисток 1992 року у Приміському районі.

У разі повного розвалу чи переформатування росії народ Інгушетії залишає за собою право на повернення своїх історичних територій, а також відшкодування моральної та матеріальної шкоди заподіяної у 1944-57 рр. та 1992 році», йдеться у декларації.

Ухвалений документ засуджує російське вторгнення в Україну та інші країни. Учасники з'їзду заявили про «непричетність інгушського народу до злочинів Російської імперії, СРСР та рф».

У ході контактів із представниками ЗМІ інгушські активісти вказують на необхідність суспільно-політичної роботи, боротьби з історичними фальсифікаціями, налагодження міжнародних зв'язків та підготовкою до того моменту, коли процеси зміни адміністративних кордонів росії, або її повний розвал, або зміна політичного режиму стануть неминучими.

Організатори та учасники заходу заявляють, що не бажають війни та кровопролиття.

«Ми лише хочемо реалізувати своє право на суверенітет і незалежність. Але при цьому ми не маємо ілюзій».

Інгуське інтернет-видання «Фортанга» наводить слова керівника КІН про майбутній устрій Інгушетії:

«Інгушський народ є у своїй абсолютній більшості мусульманами, і, природно, подальшу долю народу після деокупації вирішуватимуть наші шановні старійшини та ісламські вчені. Інгушетію ми бачимо незалежною та процвітаючою, відкритою до діалогу, до миру та добросусідства».

В організації заявили, що поки що не розголошують імена учасників комітету «з міркувань безпеки», але при цьому всі вони є представниками інгушського народу.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
У їхніх телефонах виявили шпигунські програми.
вчора, 18:38
Світ
Повідомляється, що у ракети відмовили прискорювачі, і вона впала в море неподалік від місця запуску.
вчора, 17:15
Світ
Перспективний турецький винищувач п’ятого покоління KAAN здійснив свій перший випробувальний політ.
вчора, 15:10
Світ
Комуністична диктатура з осердям у Пекіні не ховає хижих намірів щодо «не ханьских народів». Молох китайського ГУЛАГу робить із людей зомбі.
вчора, 14:53
Світ
За словами Петтері Орпо, диктатор путін не зупиниться ні перед чим, доки не відбудує СССР у кордонах 1945 року. Це загроза для Європи!
вчора, 08:26
Світ
Перш за все парламенту балтійської республіки пропонується дерусифікувати сайти урядових відомств. Вони мають попит і серед українців.
20 лютого, 08:25