Іран готовий до відновлення постачання нафти у Європу, – Bloomberg

СВІТ
31.08.2022, 15:55
Іран готовий до відновлення постачання нафти у Європу, – Bloomberg

Іранської нафти, яка вже готова вирушити на європейські ринки, вистачить щонайменше на два з половиною місяці

На тлі прогресу в перемовинах про поновлення "ядерної угоди" Іран накопичує суттєві запаси нафти і готовий оперативно постачати їх на європейський ринок танкерами.

Про це повідомляє агенція Bloomberg.

За даними аналітичної компанії Kpler, у суднах, які перетворені на "плавучі сховища" і, крім безпосередньо іранського узбережжя, дрейфують поблизу Сінгапуру й берегів Китаю, перебуває близько 100 млн барелів нафти. Вся нафта може швидко вирушити в Європу, щойно буде знято ембарго на її постачання, що дозволить країнам ЄС забезпечити себе сировиною на тривалий термін.

Головний стратег JTD Energy Services Джон Дрісколл заявив, що Іран зібрав флотилію вантажів, які можуть з’явитися в Європі досить скоро. Потрібно буде лише залагодити деякі питання зі страховкою і доставкою.

На тлі прогнозів про успішне завершення перемовин щодо ядерної угоди Національна нафтова компанія Ірану вже розпочала перемовини про постачання з європейськими споживачами.

"Якщо санкції скасують, то знадобиться певний час для вирішення питань страхування і спотового, й термінового продажу, після чого покупці зможуть отримати сировину. Такий обсяг сам собою може обвалити ціни на нафту, оскільки може компенсувати її нестачу, а крім того, повернення Ірану на світовий ринок стримає ціни в подальшому", – пише Bloomberg.

Після виходу США з угоди щодо контролю за ядерною галуззю Ірану ісламська республіка постачала близько 1 млн барелів на день. Єдиним постійним покупцем виступав Китай, який навчився обходити обмеження. При розв’язанні проблеми країна може наростити постачання у кілька разів.

Тегеран хоче зайняти ринки в Туреччині, Іспанії, Італії й Греції, які зараз сумарно споживають близько 900 барелів на день (б/д). Загалом у Європі відкриються ринки на 1,25 млн б/д після того, як запрацює ембарго на російську сировину.

Таким чином, іранської нафти, яка вже готова вирушити на європейські ринки, вистачить щонайменше на два з половиною місяці.

Іран готовий збільшити видобуток нафти з 2,5 до 3,8 млн б/д, якщо буде знято торгове ембарго. Керівник Національної іранської південної нафтової компанії (NISOC) Ахмад Мохаммаді заявив, що вони можуть відправляти на експорт 80% усієї видобутої в Ірані нафти, або близько 3 млн б/д.

Зростання цін на нафту останніми місяцями забезпечує очікування нафтового ембарго Євросоюзу проти російської нафти, яке набуде чинності взимку, а також завершення у жовтні продажів сировини зі стратегічного резерву США. Активізація перемовин з Іраном чинить тиск на ціни.

Читайте також:
Економіка
Ер-Ріяд перебуває під тиском необхідності підтримувати вищі ціни на нафту
28 травня, 12:10
Економіка
Нафта подешевшала до мінімуму з початку квітня
20 квітня, 10:55
Опінії
Паливо відправляється до США, ЄС у нових торгових потоках для забезпечення постачання
06 лютого, 15:35
Економіка
У грудні ціна експорту російської нафти була обмежена санкціями на рівні 60 доларів за барель
11 січня, 20:08
Економіка
З 5 грудня набуває чинності заборона ЄС на імпорт російської нафти, що доставляється морем.
05.12.2022, 10:32
Економіка
Більше саудити продавали лише під час цінової війни з росією навесні 2020-го
02.08.2022, 16:27