Стрілянина у Бейруті

СВІТ
15.10.2021, 13:18
Стрілянина у Бейруті

Загинуло 6 осіб, поранено понад 60.

Як повідомляє "CNN", у наслідок 5-годинної сутички у столиці Лівану між проурядовою Партією Ліванських Сил та опозиційно налаштованими мітингувальниками (угруповання "Хезболла" і "Амаль") загинуло принаймні 6 осіб (інші джерела повідомляють про смерть 8 осіб), ще 60 отримали поранення.

Все почалося з того, що невідомі снайпери відкрили вогонь по мітингувальникам, які зібралися з приводу відставки судді Тарека Бітари; він розслідує вибухи у Бейруті 4 серпня 2020 року.

Нагадаємо, що внаслідок жахливої катастрофи у місцевому порту, загинуло понад 220 людей, 110 зникли безвісти та ще приблизно 7000 – травмовано.

На думку Тарека Бітари, у цій трагедії винні представники панівної еліти, серед яких високопосадовці та відомі місцеві політики.

Звичайно, що подібні розслідування викликають супротив з боку відповідних сил; до речі, його попередника, Фаді Савана, було звільнено після того, як він висунув звинувачення у трагедії двом чинним міністрам Лівану.

У понеділок, 11 жовтня, під час виступу на місцевому телебаченні лідер "Хезболли" Саїд Гасан Насралла звинуватив суддю у навмисній політизації подій, що відбулись у порту.

Ця заява, поряд з радикальними настроями частини населення у підсумку й спричинили мітинг.
 

В офіційній заяві Ліванської армії йдеться про те, що «відбулася суперечка і перестрілка, внаслідок чого кілька громадян було вбито, а інші дістали поранення. Армія негайно посилила свою присутність у цьому районі. Патрулями затримано 9 осіб, у тому числі одного сирійця».

Ці події не стали новиною для місцевого населення; зі слів жительки Бейруту Джумани Забане, вона не шокована подією.

«На жаль, тут немає нічого нового. Ми — покоління війни. Я народилася у 1976 році, так що війна була моїм дитинством. Звісно це сумно. Але це не повинно бути повсякденням моїх дітей…», — прокоментувала подію Джумана Забане.

У підсумку можна зазначити, що ситуація стабілізована, проте, як кажуть медики "стан стабільно важкий", тож цілковито вірогідні нові сутички, оскільки справа стосується не самих серпневих вибухів у порту, а скоріше боротьби двох протилежних ідеологічних сил.

Довідка:

Партія Ліванських Сил — християнська партія правого спрямування, створена на базі військово-політичного угрупування, до якого увійшли представники ополчення часів громадянської війни 1975-1990 років.

"Амаль" — просирійська партія Лівану, пов'язана з релігійним шиїтським рухом країни.

"Хезболла" — проіранське військово-політичне угруповання шиїтського спрямування, що веде боротьбу за створення ісламської держави, (багатьма країнами світу визнане терористичною організацією – прим. ред.)

Читайте також:
Азербайджанський досвід реформування армії
16 січня, 17:43
Зокрема, у Гельсинкі побоюються, що Кремль накреслить "червоні лінії" вже у Північній Європі, поставивши під сумнів тамтешню нейтральність.
03 січня, 12:36
Газпром вкотре виставив себе неадекватом і гарантовано втратив частину ринку Європи
25.11.2021, 11:47
Протягом останніх 6-7 років було фактично згорнуто взагалі діяльність держави по протидії економічній злочинності
22.11.2021, 08:45
Rochan Consulting: Аналіз пересування сухопутних військ РФ у жовтні 2021
03.11.2021, 10:55
Північний потік -2 – загроза енергетичній безпеці Європи
30.09.2021, 08:48