Стрілянина у Бейруті

СВІТ
15.10.2021, 13:18
Стрілянина у Бейруті

Загинуло 6 осіб, поранено понад 60.

Як повідомляє "CNN", у наслідок 5-годинної сутички у столиці Лівану між проурядовою Партією Ліванських Сил та опозиційно налаштованими мітингувальниками (угруповання "Хезболла" і "Амаль") загинуло принаймні 6 осіб (інші джерела повідомляють про смерть 8 осіб), ще 60 отримали поранення.

Все почалося з того, що невідомі снайпери відкрили вогонь по мітингувальникам, які зібралися з приводу відставки судді Тарека Бітари; він розслідує вибухи у Бейруті 4 серпня 2020 року.

Нагадаємо, що внаслідок жахливої катастрофи у місцевому порту, загинуло понад 220 людей, 110 зникли безвісти та ще приблизно 7000 – травмовано.

На думку Тарека Бітари, у цій трагедії винні представники панівної еліти, серед яких високопосадовці та відомі місцеві політики.

Звичайно, що подібні розслідування викликають супротив з боку відповідних сил; до речі, його попередника, Фаді Савана, було звільнено після того, як він висунув звинувачення у трагедії двом чинним міністрам Лівану.

У понеділок, 11 жовтня, під час виступу на місцевому телебаченні лідер "Хезболли" Саїд Гасан Насралла звинуватив суддю у навмисній політизації подій, що відбулись у порту.

Ця заява, поряд з радикальними настроями частини населення у підсумку й спричинили мітинг.
 

В офіційній заяві Ліванської армії йдеться про те, що «відбулася суперечка і перестрілка, внаслідок чого кілька громадян було вбито, а інші дістали поранення. Армія негайно посилила свою присутність у цьому районі. Патрулями затримано 9 осіб, у тому числі одного сирійця».

Ці події не стали новиною для місцевого населення; зі слів жительки Бейруту Джумани Забане, вона не шокована подією.

«На жаль, тут немає нічого нового. Ми — покоління війни. Я народилася у 1976 році, так що війна була моїм дитинством. Звісно це сумно. Але це не повинно бути повсякденням моїх дітей…», — прокоментувала подію Джумана Забане.

У підсумку можна зазначити, що ситуація стабілізована, проте, як кажуть медики "стан стабільно важкий", тож цілковито вірогідні нові сутички, оскільки справа стосується не самих серпневих вибухів у порту, а скоріше боротьби двох протилежних ідеологічних сил.

Довідка:

Партія Ліванських Сил — християнська партія правого спрямування, створена на базі військово-політичного угрупування, до якого увійшли представники ополчення часів громадянської війни 1975-1990 років.

"Амаль" — просирійська партія Лівану, пов'язана з релігійним шиїтським рухом країни.

"Хезболла" — проіранське військово-політичне угруповання шиїтського спрямування, що веде боротьбу за створення ісламської держави, (багатьма країнами світу визнане терористичною організацією – прим. ред.)

Читайте також:
Світ
Ескалація в Кашмірі: чи можливий новий виток індо-пакистанського конфлікту?
25 квітня, 11:55
Політика
У політичних розрахунках Кремля кордони розглядаються як наслідок війн. За мирного часу державні вони непорушні, що створює певну ілюзію.
24 квітня, 13:46
Війна
«ОСТАТОЧНА ПРОПОЗИЦІЯ» ТРАМПА – СПІВУЧАСТЬ США В ОСТАТОЧНОМУ РІШЕННІ РОСІЇ ЩОДО УКРАЇНИ.
24 квітня, 09:22
Опінії
Занотую тут міркування для себе. Потім звірити, що відповідає реальності, а що ні...
21 квітня, 18:17
Війна
Усупереч двопартійній підтримці в американському Конґресі адміністрація 47-го президента робить своє. На кону — наша державна самостійність.
18 квітня, 12:38
Світ
У Білому домі змирилися із власною нездатністю принести мир в Європу. «Гарячі голови» спонукають 47-го президента США стати соагресором.
14 квітня, 07:14