Іран вирішив споглядати за вбивством єдиновірців у Ґазі

СВІТ
08.12.2023, 08:12
Іран вирішив споглядати за вбивством єдиновірців у Ґазі

Військово-політичний режим у Тегерані не втручатиметься у війну Ізраїля проти Палестини. Шиїти вкотре надурили довірливих сунітів.

Про це йдеться у доповіді авторитетного американського аналітичного центру Carnegie. Тобто Іран утримається від прямого вторгнення, залишивши за собою тільки критичну риторику дій (воєнних злочинів — прим. ред.) сіоністів у Ґазі.

Водночас аналітики наголошують, що сценарій розширення нинішньої ескалації ізраїльсько-палестинського конфлікту на всю Передню Азію не є ймовірним. Однак, якщо Іран та його ліванська маріонетка «Гізбулла» за 2 місяці не втрутилися у війну в Ґазі, то навряд чи вони зроблять це у майбутньому.

«Швидше за все, проіранський блок і надалі обмежиться гучною, але суто символічною участю, найгірший прояв якої — регулярні, але не масштабні обстріли Ізраїлю з боку Лівану. З іншого боку Іран допомагатиме єменським хуситам ескалювати конфлікт, але через географію, жодна зі сторін не наважиться на активні бойові дії», — зазначили в аналітичному центрі Carnegie.

Наголошується, що Іран уже отримав свої дивіденди від війни між Ізраїлем та ХАМАС. Основний із них: зрив процесу нормалізації двосторонніх відносин, перш за все торгово-дипломатичних, між Тель-Авівом і Ер-Ріядом.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» додає, що 45-й президент США розкрив деякі секрети американо-іранського протистояння. Виявилося, що Тегеран погрожує заради піару серед мусульман.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Прорубана Пєтром I хвіртка насправді не була чимось новим для колишнього ординського улусу. Погляди на Захід у Кремлі виношували й раніше.
25 січня, 07:19
Опінії
Чому колективний Захід не вивчив урок?
06 січня, 14:37
Війна
Західні партнери України ще не усвідомили, в якій ситуації перебуває планета після 24.II.2022. Третя світова війна не прогноз, а дійсність.
26.12.2023, 19:21
Світ
Дарма, що ізраїльський режим не дослухається до порад із латиноамериканської держави. Бо президент Наїб Букеле — етнічний палестинець.
24.12.2023, 07:59
Світ
Брудні гроші не пахнуть. Це доведено продажними західними політиками, депутатами та чиновниками, які служать Москві та Пекіну.
17.12.2023, 11:15
Опінії
Віктор Орбан продовжує як вуж на пательні вимагати свого. Цей цинічний лицемір ще поп'є з України крові за завданням Кремля.
17.12.2023, 09:33