Іранські жінки почали хитати ненависний режим аятол
Колись напозір стабільну шиїтську теократію, заснованої на хвилі революції 1979 року, все більше огортає внутрішній хаос і вуличні протести.
Відповідні відеоролики майже тижневих антиурядових заворушень в Ірані оприлюднюють самі протестувальники (див. нижче – прим. ред.) у поки що доступній для них соціальній мережі Twitter.
Хвиля всенародного, без перебільшення, багатомільйонного обурення за останні 2 роки знову загрожує підвести риску під режимом аятол, який репресіями та терором тримає владу.
Станом на ранок 22 вересня відомо, що у Тегерані, Табрізі, Ісфаґані, Мешхеді та інших великих містах близькосхідної країни протестувальники захоплюють урядові будівлі, нищать поліційні відділки та зривають із будівель портрети визначних осіб, як убитий в Іраку генерал Касем Сулеймані.
Доволі знаковим явищем стала привселюдне зняття і спалення жінками-протестувальницями традиційних (і обов'язкових) мусульманських головних уборів, за яке карають побиттям та ув'язненням.
Нинішні спонтанні заворушення радикальніші за духом і методами, бо сотні тисяч демонстрантів не соромляться застосовувати насильство проти силовиків, які роками їх залякували та репресували.
Власне, Іран – це єдиний союзник московії на Близькому сході, не враховуючи маріонеткового сирійського диктатора Башара аль-Асада, тож у разі зміни там влади революційним шляхом, РФ залишиться без таких потрібних окупантам дронів й інших "інноваційних" технологій.
А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що шиїтський військово-релігійний режим у Тегерані має плани вторгнення до Азербайджану, адже не хоче посилення впливу Анкари у регіоні.