Іранські жінки почали хитати ненависний режим аятол

СВІТ
22 вересня, 07:00
Іранські жінки почали хитати ненависний режим аятол

Колись напозір стабільну шиїтську теократію, заснованої на хвилі революції 1979 року, все більше огортає внутрішній хаос і вуличні протести.

Відповідні відеоролики майже тижневих антиурядових заворушень в Ірані оприлюднюють самі протестувальники (див. нижче – прим. ред.) у поки що доступній для них соціальній мережі Twitter.

Хвиля всенародного, без перебільшення, багатомільйонного обурення за останні 2 роки знову загрожує підвести риску під режимом аятол, який репресіями та терором тримає владу.

Станом на ранок 22 вересня відомо, що у Тегерані, Табрізі, Ісфаґані, Мешхеді та інших великих містах близькосхідної країни протестувальники захоплюють урядові будівлі, нищать поліційні відділки та зривають із будівель портрети визначних осіб, як убитий в Іраку генерал Касем Сулеймані.

Доволі знаковим явищем стала привселюдне зняття і спалення жінками-протестувальницями традиційних (і обов'язкових) мусульманських головних уборів, за яке карають побиттям та ув'язненням.

Нинішні спонтанні заворушення радикальніші за духом і методами, бо сотні тисяч демонстрантів не соромляться застосовувати насильство проти силовиків, які роками їх залякували та репресували.

Власне, Іран – це єдиний союзник московії на Близькому сході, не враховуючи маріонеткового сирійського диктатора Башара аль-Асада, тож у разі зміни там влади революційним шляхом, РФ залишиться без таких потрібних окупантам дронів й інших "інноваційних" технологій.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що шиїтський військово-релігійний режим у Тегерані має плани вторгнення до Азербайджану, адже не хоче посилення впливу Анкари у регіоні.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Демонстранти виступили проти зростання популізму та на підтримку України
31 жовтня, 18:10
Світ
Вони виступали проти постачання офіційним Іраном зброї на росію
19 жовтня, 10:40
Війна
У Хабаровську продовжуються акції протесту
15 жовтня, 15:45
Світ
Середмістя столиці Венесуели другий тиждень поспіль охоплено велелюдними протестами вчителів, чиї сім'ї опинилися на межі виживання.
16 серпня, 20:56
Світ
У Ризі відбувся масовий пікет перед російським посольством проти терористичної діяльності військ агресора на українській території.
15 серпня, 19:23
Світ
Бізнес європейців на крові тисяч українців має бути припинений негайно, оскільки російський агресор продовжує поповнювати військовий бюджет.
08 серпня, 08:12