Попри протести Іран готується до війни з Азербайджаном

СВІТ
20 вересня, 10:15
Попри протести Іран готується до війни з Азербайджаном
Фото: Telegram

Шиїтський військово-релігійний режим у Тегерані має плани вторгнення до сусідньої країни, адже не хоче посилення впливу Анкари у регіоні.

Таку думку в етері каналу "Politeka Online" висловив офіцер Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) і фаховий військовий аналітик Іґаль Левін, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Він стверджує, що концепція ісламської революції, здійсненої у 1979 році в Ірані, як і у більшовиків, передбачає її поширення на країни з єдиновірцями, а азербайджанці також (як і перси – прим. ред.) є шиїтами.

«З моїх джерел відомо, що офіційний Баку розглядає Іран як потенційного ворога. Тобто, для Азербайджану він не партнер, не союзник і у всякому разі навіть не друг. Там розуміють, що цілком імовірним є сценарій розгортання повномасштабних бойових дій проти Ірану, де також заготовлені плани нападу на Азербайджан. Саме у зв'язку з цією загрозою для Баку важливо мати прямий сухопутний коридор із Туреччиною через регіон Занґезур. До всього саме зараз Іран привів у повну бойову готовність свої збройні сили, а деякі підрозділи вже перебувають безпосередньо на кордоні з Азербайджаном», – зазначив Іґаль Левін.

Водночас військовий експерт додає, що всередині Ірану нині напружена ситуація через антиурядові протести пов'язані з убивством релігійними фанатиками з лав силовиків молодої жінки, а тому поки не сприяє вторгненню до сусідньої країни.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, нещодавно Азербайджан перекрив іранський наркотрафік до ресурсної федерації московії.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Туреччина має намір отримати знижку понад 25% на російський газ - Bloomberg
15:22
Світ
Якщо Іран передасть рф ракети чи допоможе будувати військові виробничі потужності, то він "перетне нову межу".
04 грудня, 12:15
Політика
Також країни прагнуть притягнути рф до відповідальності за воєнні злочини
02 грудня, 10:05
Опінії
Новітня зброя не надається нам через засилля рашистських джеймсів з бондами.
01 грудня, 10:57
Світ
Вплив путіна на союзників дуже крихкий
26 листопада, 13:21
Світ
Кавказький вузол усе більше обростає новими учасниками. Єреван і Баку все ще не є самостійними гравцями навіть на тлі фіаско Москви.
25 листопада, 17:01