Історична війна з Росією триває

Опінії
02.09.2021, 09:13
Історична війна з Росією триває
Фото: Facebook

Наперекір путінській мантрі про "адін народ", Кремль рішуче веде антиукраїнську пропаґанду, зухвало переписуючи історію.

Історик, публіцист, кандидат історичних наук.

Днями росЗМІ повідомили, що ФСБ розсекретило список "українців", які під час німецької окупації "знищували мирне населення в Орловській області", у 1942 році. Мова йде про так звану "українську роту", створену з совєцьких військовополонених при 134-й піхотній дивізії Вермахту влітку 1942 року.

Далі, мовою оригіналу подаю прізвища та посади тих "українців": «командиры взводов Иван Баюров, Иван Зеркаль, Алексей Пересыпкин, командиры отделений Василий Шатаев, Василий Оськин, Семен Ильян, рядовые Михаил Миронычев, Иван Мысяков, Алексей Чубаткин, Михаил Мандрусов, Василий Мирошин, Петр Кошкин, Афанасий Тарасов, Иван Аксенкин и Шереметов».

Бачите, які справжні українські прізвища?

Заради справедливості зазначу, що одне українське прізвище все ж таки є – це командир цієї роти, колишній офіцер РСЧА Микола Мирошниченко, на прізвисько "Гетьман". Після війни він був заарештований та страчений органами МДБ.

Виникає закономірне питання – чого це в "українській роті" виявилась така велика кількість людей із не українськими прізвищами? Насправді все дуже просто.

Від самого початку совєцько-німецької війни вищі німецькі армійські інстанції слідували "курсом Розенберґа", який передбачав прихильне ставлення до українців. Сáме на цьому базувалась практика звільнення українців з полону, яке розпочалося восени 1941 року, та формування з них різноманітних допоміжних підрозділів при армійських частинах; все це була суто армійська ініціатива.

З цього випливає один цікавий момент. Очевидно, що якогось чітко відрізнити східного українця від росіянина німці, в більшості випадків, не могли, бо у масі своїй про українське питання мали дуже поверхову уяву.

Тому перевірити, чи є конкретний полонений/доброволець українцем вони часто не мали змоги. І мабуть, в більшості випадків – не хотіли тим заморочуватись; а отже, вірили потенційним добровольцям на слово.

Тим і користалися представники інших радянських народів європейського вигляду, видаючи себе за українців, бо могли вийти з полону і потрапити на службу, з яким не яким, але соцпакетом. Ось і все.

З всього цього слідує, що твердження про те, що в даному конкретному випадку "українці є виконавцями масових страт цивільного населення", дійсності не відповідає від слова "взагалі". Втім, російських ФееСБешників це мало хвилює.

Вкид ворожі спецслужбісти зробили, черговий фрейм "українець = кат" запустили, розгін новини та праведного гніву пішов; а далі вже справа техніки.

Колишній офіцер РСЧА на німецькій службі, припоряджений у совєцьку форму, нагороджений
Колишній офіцер РСЧА на німецькій службі, припоряджений у совєцьку форму, нагороджений "Відзнакою за штикову атаку"
ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Війна
44-річний ексочільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василь Бурба вступив до лав Територіальної оборони Києва.
08 квітня, 19:01
Війна
Керівництво Організації Об'єднаних Націй розкритикувало московитів щодо необґрунтовано звинувачення України у наявності біологічної зброї.
13 березня, 19:12
Світ
Ці дії спрямовані на посилення міграційної кризи на кордоні з Польщею
02.12.2021, 15:38
Політика
Львівські депутати та чиновники зовсім не вивчали українську історію.
22.10.2021, 16:14
Історія
"Велика перемога Святослава над хазарами", яку з року в рік 3 липня відзначають неоязичники, вигадана й прикрашена літописцями.
06.07.2021, 10:34