Історія однієї колаборантки

КРИМІНАЛ
13 червня, 20:33
Історія однієї колаборантки

Ще вчора тебе звали «другою людиною» у Полтаві, а сьогодні — скнієш за ґратами. Чи допоможе батько-українофоб своїй доньці-зрадниці?

Звернули увагу, що останнім часом Служба безпеки України збільшила кількість повідомлень про затримання колаборантів, а чому? Певно, це свідчить не стільки про збільшення їхньої чисельності, скільки про покращення роботи з їхнього виявлення.

Адже «любітєлєй русскаґо міра» хоч і поменшало у нашій країні після лютого 2022 року, але зовсім вони не зникли, на жаль. Тільки від початку 2024 року СБУ відкрила (увага!) 1094 кримінальні провадження за фактами колабораційної діяльності; (підозри оголошено 1203 особам, засуджено 311).

Проглядаючи інформацію про колаборантів, яких затримала СБУ, часто міркуємо, що має бути конкурс на найтупішого і найнахабнішого прихильника РФ. А фігурантка нашої сьогоднішньої історії могла б претендувати на перемогу в обох номінаціях.

Отже, донька колишнього Полтавського міського голови Олександра Мамая (засудженого за масштабну корупцію) — Наталія Веретеннікова має 36 років. Вона просто і геніально через своє рекламне агентство у Санкт-Пєтєрбурґє (!) брала участь у PR-кампанії партії путіна «Єдіная Россія», і навіть не напружилася тікати із Києва.

Після 24.II.2022 жінка так і сиділа тут, в українській столиці, під обстрілами, дистанційно управляла рекламним бізнесом на росії й отримувала криваві мільйонні дивіденди. За це вона отримала прибуток у понад 35 млн рублєй (десь $400 000).

Наталія Веретеннікова (вона ж Мамай) абсолютно не вважала проблемою працювати на путіна під час Великої війни. Батечко Саша там теж той ще тип, який неодноразово потрапляв у поле зору СБУ.

Мамай отримав підозру після того, як розказав журналістам, що у місті формується нова військова частина і  публічно назвав адресу її штабу. Тоді прихильники Полтавського міського голови пояснювали такі дії природною тупістю чиновника: мовляв, це ненавмисно і СБУ не має причин копати глибше.

Однак, як виявилось, коли він робив подібні заяви, його донька працювала на путіна. Співпадіння? Та навряд.

Конкретно цій особі СБУ вже оголосила підозру і взяла під варту. Майно на суму понад 270 млн грн ($6,6 млн) заарештовано; серед заблокованих активів — 3 квартири у Києві, мінівента частки у статутних капіталах двох українських компаній.

Неперебірливій колаборантці загрожує до 12-х років в'язниці. І тут важливо, що СБУ демонструє всім колаборантам неминучість покарання принаймні маємо на це сподівання.

Вочевидь донька Мамая була переконана, що співпраця із ворогом залишиться непоміченою, але все ж її виявили та заарештували. Тож, хто б ти не був — нардеп, митрополит «УПЦ МП» чи донька впливового чиновника, — до тебе неодмінно завітає Служба Божа України.

Історія однієї колаборантки_1
Автор : Олексій Голобуцький
Читайте також:
Кримінал
Агентурна мережа ресурсної федерації московії обплела весь світ. Навіть у західних демократіях повно тих, кому криваві гроші не пахнуть.
вчора, 15:03
Кримінал
Безкарно тероризувати ціле місто не можна без «владного даху». Саме з кримінальних грошей походить «раптове» багатство прокурорів і слідчих.
12 липня, 20:35
Кримінал
Це схоже на новини часів Януковича, але ні. Це реальність країни на третій рік війни.
12 липня, 11:22
Кримінал
Кривонос продовжує рятувати Чернишова.
11 липня, 16:01
Кримінал
Капітаном вантажного судна є громадянин однієї з країн Південного Кавказу, а саме Азербайджану.
11 липня, 11:55
Кримінал
Ексначальник Одеського ОТЦК та СП виїздив з України під виглядом особи, що начебто «постраждала внаслідок російської агресії».
11 липня, 11:35