Італія утримує українського режисера у СІЗО за запитом московії

СВІТ
03 січня, 18:49
Євген Лавренчук
Євген Лавренчук

Головний режисер Одеської опери Євген Лавренчук з 17 грудня ув'язнений в Італії

Головний режисер Одеської опери Євген Лавренчук уже понад два тижні утримується в італійському слідчому ізоляторі за запитом московії.

Про це повідомила у Facebook Маріанна Гудіч-Палій, кураторка ініціативної групи Free Eugene Lavrenchuk!

«Хочу повідомити усім друзям та знайомим, що з 17 грудня 2021 року Лавренчук Євген Вікторович утримується в італійському СІЗО у зв‘язку із запитом Росії про його екстрадицію до РФ. За їх заявою, Євген, знаходячись на території Росії вісім років тому,нібито скоїв кримінальне порушення. Наразі Італійська сторона вивчає запит поданий із Росії. Деталі справи наразі не розголошуються, але відомо що Євгена звинувачують у фінансових порушеннях, які він начебто скоїв на території РФ. Чому його затримали саме зараз та чому досі немає конкретних документів щодо цієї справи невідомо»,– зазначила вона у повідомленні.

15 грудня на своїй сторінці на Facebook Євген Лавренчук повідомляє про свій відліт до Неаполя.

18 грудня режисер не прибув до Львова на свій запланований інтенсив з акторської майстерності.

Також повідомляється, що Лавренчук отримує підтримку зі сторони Консульства України в Італії та адвоката, який намагається запобігти екстрадиції Євгена до Росії.

Євген Лавренчук підтримував Україну навіть працюючи в московії і покинув РФ з політичних причин, коли почалася російсько-українська війна.

Маріанна Палій також вказує, що сім’я і близьке оточення Євгена дали дозвіл на публічне розголошення справи, розуміючи, що кримінальна справа проти нього сфабрикована, схожа на політичне переслідування, тому вони сподіваються на підтримку ЗМІ та його колег, які зможуть вплинути на ситуацію і не допустити екстрадиції Євгена Лавренчука до країни-агресора.

Читайте також:
Прослуховування, стеження, погрози та сфабрикована справа про наркотики
вчора, 18:30
Українського режисера Євгена Лавренчука випустили зі слідчого ізолятора під домашній арешт
21 січня, 15:58
«Справу» Раїфа Февзієва розглядатиме російський військовий суд
17 січня, 17:57
Наперекір гучним заявам фінляндських урядовців і політиків, Гельсінкі лишається одним із небагатьох прислужників Москви на Заході.
17 січня, 07:42
Чеченські правозахисники звернулися з відкритим листом до Володимира Зеленського, вимагаючи захисту для політемігранта Алі Бакаєва.
11 січня, 12:34
Вихідці з Юдиного коліна, які святкували Хануку під час щорічних роковин Голодомору, продовжують насаджувати нам свій порядок денний.
04 січня, 11:24