Ізоляціонізм шкодить Америці та її союзникам

СВІТ
18.12.2024, 08:27
Ізоляціонізм шкодить Америці та її союзникам

У разі, якщо нова адміністрація Білого дому замкнеться на внутрішніх проблемах, США зазнають поразки у зовнішніх. Це вигідно КНР і РФ.

Таку думку висловив друг України та колишній сенатор від штату Кентуккі пан Мітчелл Макконнелл-молодший. Досвідчений політик-республіканець закликав владу США відкинути ізоляціонізм та прийняти глобальну першість.

Причиною такого кроку він назвав діяльність осі зла реваншистських держав, які не прагнуть глибшої інтеграції із чинним міжнародним порядком денним. КНР, Іран, РФ і КНДР відкидають саму його основу, черпаючи силу зі слабкості США.

Мітч Макконнелл радить будувати зовнішню політику на жорсткій силі: «Безпека і процвітання Америки ґрунтуються на військовій першості. Збереження цієї вирішальної переваги коштує дорого, але нехтування нею обходиться набагато дорожче. Тому потрібно збільшити військові витрати та інвестиції в оборонну промисловість».

Зі слів екссенатора, США повинні повернутися до бюджетів, які ґрунтуються на стратегії й плануванні сил, що передбачає ведення більш ніж однієї війни одночасно. Тому не варто концентруватися виключно на загрозі Китаю, адже відмова від України посилить не лише РФ, а й КНР.

«Перемога росії зашкодить інтересам США в європейській безпеці, збільшить американські військові потреби в Європі, а також посилить загрози з боку КНР, Ірану та КНДР. Союзники стають ціннішими, ніж будь-коли раніше, тому що ворог може протистояти США одночасно на кількох фронтах», — наголосив Мітч Макконнелл.

Без лідерства Вашинґтону, переконаний екссенатор, Пекін разом із Москвою, Пхеньяном і Тегераном зможуть переписати правила гри на глобальній шахівниці на своїх умовах. Запізніла увага на вимоги національної оборони США у такому випадку лише на руку азійській вісі зла.

Втім медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що сер Ричард Дірлав, який керував британською службою зовнішньої розвідки у 1999-2004 роках, також прагне протверезити приспаний Захід. Вдається дуже складно.

Читайте також:
Війна
Він висловив надію, що ситуація не переросте у ширший регіональний конфлікт.
09:31
Політика
У Кремлі стартували переговори між російським диктатором владіміром путіним і лідером КНР Сі Цзіньпіном
вчора, 11:16
Опінії
Саудівська Аравія відмовилась скорочувати видобуток нафти. Чому це важливо – і які наслідки для росії?
03 травня, 11:41
Політика
47-й президент США ставиться до країн як до боржників. Але війна і спротив зовнішній агресії не може вестися як підприємництво.
29 квітня, 16:04
Політика
Після церемонії поховання можуть відбутися подальші переговори
26 квітня, 12:18
Економіка
Мінторгівлі США оголосило про плани запровадити мита до 3521% на імпорт сонячних панелей із: Камбоджі, Таїланду, Малайзії та В'єтнаму.
22 квітня, 17:47