Ізраїльський суд відмовився судити своїх громадян Коломойського та Боголюбова

ПОЛІТИКА
02 червня, 10:51
Ізраїльський суд відмовився судити своїх громадян Коломойського та Боголюбова

Справа "ПриватБанку". Суд в Ізраїлі відмовився розглядати позов

Банк належним чином довів, що кошти з нього виводились до Ізраїлю за допомогою низки складних та ретельно продуманих переказів

Окружний суд м. Тель-Авіва вирішив, що не має юрисдикції для розгляду позову Приватбанку проти колишніх акціонерів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Про це повідомила пресслужба державного банку.

Суд постановив, що Ізраїль не є належною юрисдикцією для розгляду позову.

"ПриватБанк" має право подати апеляцію на це рішення. Попри відмову в розгляді позову, "ПриватБанк" вбачає у рішенні суду низку позитивних висновків.

Зокрема, суд визнав, що "ПриватБанк" має достатню для судового розгляду справу проти Коломойського та Боголюбова. У рішенні суду, за даними "ПриватБанку" вказано, що банк належним чином довів, що кошти з нього виводились до Ізраїлю за допомогою низки складних та ретельно продуманих переказів.

Також ізраїльський суд відмовив у задоволенні заяви колишніх власників щодо їхнього переслідування з боку українського уряду і постановив, що рано чи пізно Коломойському та Боголюбову доведеться захищати свою позицію щодо позову "ПриватБанку" в Ізраїлі.

«Ми позитивно оцінюємо висновки суду щодо наявності в "ПриватБанку" достатньої для судового розгляду справи щодо шахрайства проти його колишніх власників на загальну суму в сотні мільйонів доларів. Відсутність будь-якої обґрунтованої лінії захисту з боку пана Коломойського і пана Боголюбова та їхня повна відмова давати свідчення свідчить тільки про те, що вони на кожному кроці намагаються уникнути будь-якої відповідальності за свою неприпустиму та протиправну поведінку», – заявив голова правління "ПриватБанку" Герхард Бьош.

Нагадаємо, "ПриватБанк" ще у грудні 2017 року звернувся до Високого суду Лондона, звинувативши колишніх власників і шість пов'язаних з ними британських компаній у виведенні $2,5 млрд. У листопаді 2018 року Високий суд Лондона вирішив, що йому не підсудна ця справа, але визнав "ПриватБанк" жертвою масштабних шахрайських дій. "ПриватБанк" подав апеляцію на це рішення.

У жовтні 2019-го Апеляційний суд Лондона та Уельсу задовольнив скаргу "ПриватБанку". Всесвітній арешт активів Коломойського – Боголюбова залишився чинним, а Лондонський суд розпочав розгляд за позовом Привату по суті.

Також "ПриватБанк" подав позов до суду Кіпру проти Коломойського та Боголюбова у справі про шахрайство на $5,5 млрд. Крім того, "ПриватБанк" подав позови до Окружного суду Тель-Авіва (Ізраїль) та Канцелярського суду штату Делавер (США), у яких звинувачує колишніх власників у шахрайстві та відмиванні грошей.

У грудні 2019 року "ПриватБанк" ініціював судове провадження в Окружному суді Тель-Авіва проти колишніх власників банку. Воно стосується виведення з банку щонайменше $600 млн в період 2007-2011 років та розміщення їх на рахунку в ізраїльському банку.

До слова, колишні власники банку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов не буде давати свідчення проти позову "ПриватБанку" на майбутньому судовому слуханні по суті у Високому суді, яке призначено на понеділок, 12 червня, в Лондоні.

Останній Бастіон нагадує читачам, що Геннадій Боголюбов потрапив до рейтингу найбагатших військового часу. Не потрапив у ТОП Ігор Коломойський, який минулого року посідав четверте місце, оскільки його позбавили громадянства України.

Коломойський увійшов до глобального рейтингу мільярдерів Forbes як громадянин Ізраїлю.

Статки Ігоря Коломойського за минулий рік не змінилися і оцінюються у $1 мільярд.

У світовому рейтингу мільярдерів Коломойський займає 2540 місце.

Ізраїльський суд відмовився судити своїх громадян Коломойського та Боголюбова_1

Його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов займає у рейтингу 2325 місце з оцінкою статків у $1,1 млрд.

Читайте також:
Кримінал
Шевченківський райсуд Києва збільшив розмір застави Ігорю Коломойському до понад 3,8 мільярда гривень.
16 вересня, 06:25
Кримінал
Директора департаменту міжбанківського дилінгу "ПриватБанку" Ярослава Лугового суддя відпустив без запобіжного заходу
15 вересня, 14:05
Кримінал
НАБУ передало до суду справу проти банкірів Коломойського
06 вересня, 17:40
Політика
Слухання стосуватиметься багатомільярдного позову «ПриватБанку» щодо шахрайства та незаконного привласнення коштів
26 травня, 11:07
Економіка
Компанія з орбіти Коломойського оскаржує борг перед "ПриватБанком" на 1 мільярд
20.09.2022, 18:05
Кримінал
Правоохоронці встановили нові факти розкрадання коштів "ПриватБанку" перед його націоналізацією на суму 85 млн грн
16.07.2022, 14:50