Ймовірність конфлікту з Китаєм через Тайвань дуже висока, - Майк Маккол

СВІТ
29 січня, 10:45
Майкл Маккол
Майкл Маккол

Маккол звинуватив адміністрацію президента Джо Байдена у проектуванні слабкості після невдалого виведення військ з Афганістану

Голова Комітету із закордонних справ Палати представників прокоментував заяву генерала Майка Мініхана про те, що у найближчі два роки можлива війна США з Китаєм.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на "Голос Америки".

Новий голова Комітету із закордонних справ Палати представників республіканець Майк Маккол заявив у неділю, що ймовірність конфлікту з Китаєм через Тайвань «дуже висока».

Коментар було зроблено після того, як генерал Майк Мініхан, який керує транспортною та заправною авіацією американських військ, попередив у службовій записці, що в найближчі два роки можлива війна США з Китаєм.

У записці, датованій 1 лютого, але опублікованій у п'ятницю, Мініхан заявив:

«Моя інтуїція підказує мені, що ми воюватимемо у 2025 році».

«Я сподіваюся, що він помиляється... Але я думаю, що він має рацію», – сказав Маккол в інтерв'ю каналу Fox.

Думка генерала не відображає думку Пентагону, але показує стурбованість американських військових на вищому рівні з приводу можливої спроби Китаю встановити контроль над Тайванем.

І в США, і на Тайвані в 2024 році відбудуться президентські вибори, що потенційно створить можливість для Китаю вжити військових дій, пише Мініхан.

Маккол сказав, що якщо Китаю не вдасться встановити контроль над Тайванем ненасильницьким шляхом, то вони будуть розглядати можливість військового вторгнення. Ми маємо бути готовими до цього».

Маккол звинуватив адміністрацію президента Джо Байдена у проектуванні слабкості після невдалого виведення військ з Афганістану, що може зробити війну з Китаєм більш імовірною.

"Ймовірність того, що може виникнути конфлікт з Китаєм (у зв'язку з) Тайванем та Індо-Тихоокеанським регіоном, дуже висока", - сказав Маккол.

Міністр оборони Ллойд Остін заявив на початку місяця, що він серйозно сумнівається, що активізація військової діяльності Китаю поблизу Тайванської протоки є ознакою неминучого вторгнення Пекіна на острів.

У суботу представник Пентагону заявив, що коментарі генерала "не відображають точку зору Міністерства (оборони) щодо Китаю".

Читайте також:
Світ
Для протистояння росії існує необхідність у більшій кількості військ та більшій кількості сил, які перебувають у стані готовності
19 березня, 10:55
Світ
Ця війна пошириться далеко за межі регіону і матиме руйнівні наслідки для всього світу
17 березня, 11:15
Світ
Це було "навмисне рішення військового керівництва рф діяти агресивно при перехопленні"
16 березня, 09:01
Світ
Військово-повітряні сили Великої Британії та Німеччини перехопили російський літак, що літав біля кордонів НАТО
15 березня, 12:01
Світ
Два Су-27 військово-космічних сил РФ завдали удару по розвідувальному безпілотнику MQ-9 Reaper у міжнародних водах.
14 березня, 19:15
Світ
Норвегія розмістила у себе британський спецназ морської піхоти на випадок війни з росією
10 березня, 15:21