Йорданія та Ірак – нові головні союзники Єгипту

СВІТ
30.06.2021, 08:12
Йорданія та Ірак – нові головні союзники Єгипту
Фото: al-Awsat.com

Поки Іран змагається за лідерство на Близькому Сході з Саудівською Аравією та Туреччиною, їхні сусіди пішли на стратеґічне зближення.

Свідченням цього є результати нещодавнього тристороннього саміту державних очільників Єгипту, Йорданії та Іраку, передає видання "Daily Sabah".

Зазначається, що Каїр, Амман і Багдад домовилися утворити спільний "безпековий пояс" і сприяти тіснішому економічному співробітництву один одного.

Головною причиною зустрічі провідних арабських союзників США стало зростання загрозливої нестабільності та напруження у реґіоні.

Президент Єгипту Абдель Фаттах аль-Сіссі та король Йорданії Абдулла ІІ спільно висловили президенту Іраку Баргаму Салігу свою стурбованість втручанням Тегерану і Ер-Ріяду у внутрішні справи Сирії та Ємену, де не перший рік точаться війни.

Водночас усі три лідери погодилися з тим, що наявні на Близькому Сході конфлікти вигідні їхнім сусідам-антагоністам, тому мирне вирішення покладають на міжнародних партнерів.

«Ми вітаємо зусилля, спрямовані на відновлення стабільності у Сирії, Лівії та Ємені; закликаємо до найскорішого досягнення "справедливого і всеосяжного миру" між Ізраїлем і палестинцями та до створення незалежної палестинської держави. Ми намагаємося сформувати спільне бачення ситуації у реґіоні шляхом тісної співпраці та координації дій», – йдеться у спільному комюніке державних очільників Єгипту, Йорданії та Іраку.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", проміжні підсумки нового палестино-ізраїльського військового зіткнення демонструють "нічию".

Читайте також:
Світ
«Ізраїль» та Сирія запустили спільний розвідувальний канал під контролем США.
вчора, 22:06
Світ
Тегеран відреагував на заяву Трампа про підтримку іранських протестувальників.
02 січня, 18:23
Світ
Палестини, Сирії, України, Іраку, Лівії замало.
02 січня, 11:07
Світ
Наче б то 40 років бродили по пустелі, спокутуючи гріхи, але все марно.
20.12.2025, 20:19
Світ
Незаконний сіоністський анклав єврейських мігрантів в окупованій Палестині, відомий під назвою «Ізраїль», переживає парадоксальну ситуацію.
11.12.2025, 15:59
Війна
Жителі Гази відчувають нестачу їжі та предметів першої необхідності.
16.11.2025, 11:37