Кабмін хоче зробити жорсткішою відповідальність за перешкоджання у проведенні перевірок з безпеки

ЕКОНОМІКА
30 липня, 13:43
Кабмін хоче зробити жорсткішою відповідальність за перешкоджання у проведенні перевірок з безпеки
Фото: ZIK

Урядовці хочуть карати підприємців за відмову у доступі до їхніх приміщень для перевірки.

Представники Кабінету Міністрів України внесли до парламенту проєкт закону №3931 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки».

Метою проєкту є запровадження адміністративної відповідальності за перешкоджання діяльності представникам влади, які здійснюють державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок.

Що пропонують урядовці?

Проєктом Закону передбачається доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 18514 «Створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок».

Надати можливість суддям районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів розглядати справи про адміністративні правопорушення.

Надати право поліціянтам і посадовим особам органу державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки складати протоколи про адміністративне правопорушення.

У зв’язку з тим, що правопорушники можуть не надавати можливість оформити протокол, пропонується надати можливість поліціянтам проводити адміністративне затримання до встановлення особи правопорушника в разі перешкоджання ним діяльності уповноваженим посадовим особам, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок.

Коментар експертів

Більшість експертів сходиться на думці, що проєкт потрібний, зважаючи на те, що багато недобросовісних підприємців систематично нехтують правилами безпеки.

Однак, існує загроза зловживань з боку контрольних державних органів, які можуть зайнятися вимаганням грошей за «не помічання» проблеми під час перевірки.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
«Намагаємося зрозуміти або війна не війна, або нажива важливіше війни».
22 жовтня, 19:14
У топ-10 увійшли Вінниця, Львів, Київ, Тернопіль, Ужгород, Дніпро, Хмельницький, Одеса та Харків.
04 вересня, 19:37
Ярославський загрожує багатомільйонними позовами до українського уряду й розривом економічних відносин з Китаєм
07 серпня, 19:45
Український бізнесмен продає бізнес російсько-французькому інвесторові Олександру Гарезу
06 серпня, 16:50
Поперешнюк порівняв заяви Зеленського і реальні дії влади.
23 січня, 07:40
У  вересні 2020 року був запущений процес приватизації спиртової галузі.
28 жовтня, 20:21