Кадрові чистки у СБУ

14.09.2022, 15:05
Кадрові чистки у СБУ — чому начальник управління у Сумах втратив посаду
Кадрові чистки у СБУ — чому начальник управління у Сумах втратив посаду

Чому начальник управління у Сумах втратив посаду ?

Влітку Президент України звільнив голову СБУ Івана Баканова, його заступника Володимира Горбенка та ще ряд керівників обласних управлінь.

Зокрема призначив нових начальників у Харківську та Сумську області. З чим це пов’язано?

Редакція 368.media проаналізувала останню інформацію та зробила висновок, що є дві основні причини — зрадництво та корупція.

Як ви знаєте, з початку у Сербії за підозрою у відмиванні коштів затримали колишнього начальника управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. Останній втік з України після початку війни.

Надалі при спробі втечі затримали ексголову управління СБУ в Автономній Республіці Крим Олега Кулініча. Ми виявили, що він навмисне приховав інформацію про початок вторгнення окупантів із Криму. Це не дозволило організувати оборону та призвело до захоплення Херсону.

Далі звільнили та затримали очільника управління СБУ в Харківській області Романа Дудіна.

Йому вручили підозру у державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану. За даними слідства, підозрюваний перешкоджав функціонуванню єдиної системи управління сил безпеки та сил оборони і не здійснював функцій та завдань, покладених на СБУ в області. Також він вчинив багатоетапні дії, направлені на усунення голови Харківської обласної військової адміністрації від виконання обов’язків.

Незадовго до цієї історії у Кропивницькому покінчив із собою керівник обласного управління СБУ Олександр Наконечний. ЗМІ повідомляють, що в нього можливо була якась хвороба, але точних даних, чому він скоїв суїцид немає.

Водночас за підозрою у держзраді затримали т.в.о. начальника Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого.

Окрема історія зі звільненням начальника управління СБУ в Сумській області Руслана Григоренка. Офіційно мотивів його звільнення українцям не розповіли. Але є деякі деталі, котрі дозволяють нам це зрозуміти.

Григоренко потрапив у скандал торік. Влітку п’ятеро нетверезих підлеглих начальника були біля українсько-російського кордону.

За даними ЗМІ, працівники СБУ «обмивали» присвоєння одному з них чергового звання. Їх побачив наряд прикордонної служби. До прикордонників, які під’їхали на службовому авто Renault Duster підійшли троє співробітників СБУ, які спровокували конфлікт. Обидва прикордонники були перебували на строковій службі – один сержант, інший – рядовий.

Співробітники СБУ забрали у них автомати АК-74, патрони та поїхали на автомобілі Toyota RAV4. Надалі нападники викинули відібрані у прикордонників автомати в кукурудзяне поле.

Кадрові чистки у СБУ_1

Вказувалось, що учасниками інциденту були –  керівник міжрайонного відділу СБУ, його заступник та ще троє підлеглих. Напали на прикордонників троє.

Проте затримано лише двох із них — заступника начальника та одного з рядових працівників.

А начальник раптом виявився ні до чого і тепер нібито не брав участі в нападі. Згодом один з офіцерів визнав провину. Його засудили до позбавлення військового звання «лейтенант». Щодо підполковника, то інформації немає досі.

При всьому цьому керівника обласного управління чомусь не звільнили. Мабуть, через його покровителів з Офісу президента та специфічний профіль роботи начальника.

ЗМІ стали писати про те, що «Григоренко — особистий ставленик Баканова з усіляких злочинних справ і провокацій. Зокрема, він особисто відповідає за збирання та доставку до Києва чорної готівки, отриманої від контрабандних операцій з сигаретами, наркотиками, зброєю та боєприпасами.

Окремо Григоренко веде справи, пов’язані з незаконними врізками в газо та нафтопроводи, що проходять через Сумську область….

Григоренко перебуває тривалий час у розробці ДБР, як особа причетна до організації та функціонування каналу перекидання заборонених до легального обороту товарів з л-днр через росію, Україну в Туреччину та країни західної Європи…

Після інциденту з прикордонниками Григоренко у розмові з бакановим отримав особисті гарантії того, що залишиться у нагородному списку до 24 серпня, якщо відмаже начальника міжрайвідділу - родича Наумова, а решту співробітників повністю віддасть в руки правосуддя».

Тобто зі звільненням Баканова пішов і його підлеглий. До того ж Баканов, як і Григоренко мали тісні контакти зі зрадником Наумовим. Нагадаємо, що цілий заступник голови СБУ Нескоромний за версією СБУ Наумова хотів убити, а потім теж зник. І від влади – жодного слова.

Джерело
 

Читайте також:
Опінії
Усі брешуть, так влаштована система, і в цьому потоці брехні немає сенсу шукати правду. А там де немає правди, немає правильних рішень.
11:42
Політика
Будувати буде ТОВ «Вельт Капітал», яке ловили на завищенні цін удвічі
11:00
Війна
Кордони України були позбавлені необхідного захисту у вигляді встановлення сигналізаційних комплексів «Щит».
24 травня, 10:47
Політика
Контроль росіянами Pin-UP - це підстава для скасування ліцензії, але КРАІЛ та Іван Рудий вперто цього не помічали.
23 травня, 18:12
Опінії
Чого ви доколупалися до Бубочки за звіт про його досягнення за 5 років? Та нема ніяких досягнень, ясно всім і йому самому.
22 травня, 10:36
Світ
Система, що лежить в основі глобальних телекомунікацій, катастрофічно незахищена.
22 травня, 10:05