Канадська діаспора вимагає визнати Голодомор геноцидом українського народу
Комуністичний тоталітарний режим замордував 10 мільйонів 500 тисяч українців, з них 4 мільйони дітей.
Канадська діаспора вимагає від держав світу визнати Голодомор геноцидом українського народу.
Про це повідомляє ukrainianpeople.us.
“Сьогодні історики й науковці стверджують про знищення голодом понад 10 мільйонів українців. За результатами проведених комплексних судових експертиз було встановлено, що у 1932-1933 роках для ліквідації національно-визвольного руху, знищення української нації як такої та недопущення відновлення Української держави комуністичний тоталітарний режим замордував 10 мільйонів 500 тисяч українців, з них 4 мільйони дітей. Штучний голод став зброєю масового біологічного знищення людей. Тому, називаймо речі своїми іменами. Це – геноцид українців”, – йдеться в повідомленні діаспорян.
Зазначається, що під час Голодомору українська діаспора інформувала американців і канадців про події в Україні.
Відомості доводилося збирати по крихтах, які просочувалися через повну інформаційну блокаду радянського уряду – значно щільнішу, ніж згодом “залізна завіса”.
Своїх кореспондентів у СРСР преса діаспори не мала, тому передруковували матеріали польських, чеських, німецьких, англійських видань.
Одну з перших статей, яка розповідала у Канаді про голод в Україні, було надруковано 22 червня 1932 року в ‘Українському голосі”.
Офіційна позиція діаспори прозвучала під час масового віча 17 вересня 1933 року в залі Українського православного собору міста Вінніпег.
Віче, організоване Союзом українських самостійників, схвалило резолюцію, де підкреслювали, що “московський уряд свідомо і доцільно нищить голодом українське населення і через те таїть голод перед світом”.
Водночас відбувались такі ж заходи під егідою СУС в інших містах з великою часткою українців.
Проте значно менш численними були акції українських комуністів під гаслами на кшталт “В Україні нема голоду” та “Голодують тільки ті, що не хочуть працювати”.
Українці Канади за будь-якої можливості привертали увагу канадців до геноциду свого народу в СРСР – як під час Голодомору, так і після нього.
У той час, коли в Радянському Союзі забороняли навіть згадки про голод 1932–1933 рр., діаспора використовувала кожну його річницю для того, щоб донести правду про ті трагічні події й ушанувати загиблих.
Значною мірою саме завдяки зусиллям канадської діаспори вже після здобуття незалежності України Голодомор було повністю визнано геноцидом урядом України та багатьма іншими державами.