Кандидат неук Кива заробляв гроші на здачі в оренду чужої жомової ями

ПОЛІТИКА
21 травня, 08:50
Ілля Кива
Ілля Кива
Фото: Bihus.info

За оренду Кива протиправно отримав 1 242 236 гривень

Слідчі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури встановили, що народний депутат України від ОПЗЖ Ілля Кива здав чужу яму для відходів від виробництва цукру в оренду фіктивній фірмі. Про це повідомляє пресслужба САП.

«Установлено, що нардеп, попри те, що він не є власником об’єктів нерухомості (жомова яма) та не маючи правомочності щодо володіння, користування та розпорядження ним, передав вищевказане майно в оренду суб’єкту господарювання з ознаками фіктивності. За оренду вказаний народний обранець протиправно отримав 1 242 236 гривень. Ще 10 тис. гривень було зараховано на банківський рахунок депутата як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій», – сказано в повідомленні САП.

20 травня 2021 року спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання належних, депутату від ОПЗЖ Іллі Киві, 1,2 млн грн необґрунтованими активами. Їх хочуть стягнути на користь держави.

Нагадаємо, в декларації за 2019 рік Кива зазначив як джерело свого доходу здачу в оренду жомової ями на Полтавщині. Журналісти вирушили на місце – і з'ясувалося, що яму давно не використовують, вона навіть заросла бур'яном.

Довідково: 28 листопада 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (№ 263-IX).

Згідно з положеннями вказаного Закону в системі запобігання корупції в Україні запроваджено новелу – інститут визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави, так звана цивільна конфіскація.

Стягнення в дохід держави активів, законність походження яких не встановлена, є різновидом цивільно-правової відповідальності за корупційні та пов’язані з корупційними правопорушення.

Основні критерії та особливості визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави передбачені Законом № 263-IX, яким внесено зміни до деяких законодавчих актів України.

При цьому, виходячи із внесених змін, пред’явлення позову та представництво держави в суді у такій категорії справ віднесено до виключної компетенції прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а у передбачених законом випадках – прокурорів Офісу Генерального прокурора.


Раніше Останній Бастіон повідомляв, що на однопартійця Киви по ОПЗЖ та соратника Віктора Медведчука Вадима Рабіновича відкрили кримінальну справу за карту України без  Криму з позначенням “ЛНР” / “ДНР”.

Читайте також:
КИВА ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ В ЕЛІТНОМУ ТУРЕЦЬКОМУ ГОТЕЛІ НАРВАВСЯ НА ВЕТЕРАНА АТО МИХАЙЛА МАЙМАНА
09 липня, 18:05
30.06 2021 року відбулася сесія Полтавської районної ради
01 липня, 11:15
Журналісти з'ясували, як МАУП «заднім числом» опублікувала збірки з матеріалами Киви та чому вони знову зникли
20 травня, 09:43
О! А у вас тут економіка і інфраструктура. В дупі - натурально.
17 травня, 16:17