Карантину два місяці: як живе столиця

07.05.2020, 22:19
Карантину два місяці: як живе столиця
Фото: bastion.tv

У столиці України люди витратили свої запаси й очікують послаблень карантину.

З 18 березня у столиці України триває тотальний карантин: метро не працює, по місту курсують маршрутки, в які можна втрапити лише маючи перепустку, ринки, салони, спортзали закриті.

Проте з початком тепла, а саме після Великодня, в центрі міста – на Хрещатику стає доволі людно. Хто має власний автомобіль залюбки гуляє по Майдану Незалежності, милуючись цвітом каштанів.

Карантину два місяці: як живе столиця_1

На вулицях більшає людей, які ходять без масок.

«Мені маска потрібна лише для того, аби ходити в магазин. На вулиці її не використовую, не вважаю, що вона допоможе», – ділиться 29-річний Петро.

Біля Верховної Ради теж не дуже людно, але якщо відійти на 100-200 метрів, то у Маріїнському парку жваво: люди гуляють з дітьми, катаються на велосипедах, бігають.

Карантину два місяці: як живе столиця_2

Біля готелю «Київ» традиційно багато автомобілів депутатів та високопосадовців. Проте також і депутати були помічені журналістами «Останнього бастіону» без масок.

Пересуватися по місту, якщо не маєте перепустки на транспорт, можна на таксі. Ціни під час карантину не зросли, а навіть трохи знизилися: доїхати з Лівого берега до центру можна за 100-150 грн. Звичайно – це теж немаленька сума, а тому, хто зміг – пересів на велосипед, у кого ж його нема – подорожує пішки.

Так, зокрема, робить 20-річний Іван. За його словами, він студент, а під час карантину підпрацьовує на одному зі складів на Почайні. Щодня хлопець проходить по 8 кілометрів на зміну.

«Це допомагає тримати організм в тонусі й тренує м’язи, –- посміхається хлопець. – А ще йде тепло, дуже приємно отак іти, не поспішаючи, дивитися навкруги й дихати свіжим повітрям».

Для багатьох мешканців столиці карантин кардинально змінив життя. Іванна працює викладачем на мовних курсах, за два місяці вже повністю освоїла майстерність онлайн-уроків.

«Це цікаво і корисно. Звичайно трохи дискомфортно проводити уроки онлайн, інколи може техніка підводити, іноді є проблеми з Інтернетом, але чудово, що є хоч така змога заробляти», – відзначає жінка і зізнається, що попри це зарплату скоротили на 40%.

У парках і скверах багато народу. Яскраво видно, що людям вже набрид карантин, чимало жителів столиці зізнаються, що не бояться вірусу, дехто взагалі вважає ризик від нього перебільшеним. Проте зустрічаються люди, які навіть у жаркі дні ходять по вулиці в масці та резинових рукавицях.

З кінця квітня почали відкриватися кофейні, які працюють «на виніс», відновили роботу вже і деякі дрібні непродовольчі магазини, які торгують хімією, велосипедами тощо.

«У Чехії суд визнав незаконним карантин. В Австрії вже послаблення, тільки у нас уряд профанів не зрозуміло чим займається», – говорить пауерліфтер Іван. Всі спортзали закриті і це дуже злить чоловіка, невдоволений він і закриттям «качалки» на Гідропарку.

«Всі пам’ятають того хлопця, що хотів переплисти річку, аби втрапити у качалку просто неба, а його зловили поліціянти. Так от, блокпост на мосту і далі стоїть: втрапити туди не можна. Це при тому, що навіть у центрі по всіх скверах люди відкрито гуляють», – відзначає Іван і додає, що з початком цього місяця побільшало людей на гральних майданчиках: «кістки вже треба розминати».

Чоловік також повідомляє, що спортивний зал, де він тренується не відкритий і йому немає де тренуватися.

«Уряд дозволив спортсменам тренуватися в залах. Але я займаюся в приватному залі. Хто мені його відкриє?! Я їжджу на змагання за свої кошти, а у мене навіть забрали змогу тримати форму. Виручає домашній міні-зал та ігрові майданчики, але цього не достатньо», – журиться спортсмен.

Характерною особливістю всіх опитаних є те, що ніхто не вірить у цифри зараженості. Нещодавно міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що вірусом перехворіє 35 мільйонів українців, з яких 1 мільйон помре. У спікерів ці тези викликають лише посмішки.

Характерною особливістю всіх опитаних є те, що ніхто не вірить у цифри зараженості.

Як би то не було люди втомилися, багато хто доїдає останні запаси, особливо це стосується приватних підприємців, які регулярно бастують в центрі міста. Очевидно, що заяви прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та інших урядовців про можливість продовження карантину до осені можуть стати фінансовою катастрофою як для України так і для багатьох громадян.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Минулого місяця на базі лікарні розгорнули чотири інфекційних відділення загальною кількістю 200 ліжок.
16.10.2020, 17:23
Останні події в Києві збентежили лейтенанта Баканова, оскільки його воїнство виявилося не здатним виконувати свої прямі обов’язки.
04.08.2020, 09:36
Після розпиття алкогольних напоїв хрещений почав завдавати хлопчику ударів.
01.07.2020, 19:01
«Евакуювали 21 особу. Розблоковано 1 людину і проводиться розблокування трьох людей з-під завалів».
21.06.2020, 14:04
Хуліганом виявився 38-річний уродженець Черкаської області.
15.05.2020, 14:53