Казахстан та В’єтнам не прийматимуть російські карти "Мир"

СВІТ
21 вересня, 12:25
Казахстан та В’єтнам не прийматимуть російські карти "Мир"

Банки В’єтнаму та Казахстану слідом за турецькими банками припинили приймати картки російської платіжної системи "Мир".

Про це повідомляють пропагандистські "Известия" з посиланням на кол-центри в'єтнамського BIDV та Народного банку Казахстану (Халик Банк), передає російський Forbes.

Так, у кол-центрі в'єтнамського BIDV повідомили, що продовжує обслуговувати картки VISA, Mastercard, Western Union, JCB, UnionPay, але не "Мир".

У кол-центрі Халик Банку зазначили, що російські карти "Мир" не обслуговуються ні через термінали, ні через банкомати.

Водночас у кол-центрах решти банків Казахстану сказали, що приймають карти "Мир".

Раніше прийом карток "Мир" призупинив один із найбільших турецьких банків Turkiye Is Bankasi (Isbank), а також турецький Denizbank – колишній дочірній банк "Сбєрбанку", проданий у 2019 році дубайській компанії Emirates NBD.

Минулого четверга OFAC оприлюднило роз'яснення, згідно з яким фінансові інститути з країн поза США, укладаючи угоди з російською Національною системою платіжних карток (НСПК), можуть бути залучені до обходу американських санкцій шляхом розширення території використання російської платіжної системи "Мир" за межами московії.

У роз'ясненні також уточнювалося, що сама НСПК не перебуває у санкційному списку, проте одночасно з публікацією цього документа OFAC додало до списку блокуючих санкцій гендиректора НСПК Володимира Комлєва.

Перед цим про посилення тиску з боку США та ЄС на банківський сектор Туреччини через побоювання, що він може використовуватись російською владою для обходу санкцій, повідомила газета Financial Times.

За даними FT, США зосередили свою увагу на турецьких банках, які співпрацюють із платіжною системою "Мир". Водночас ЄС готує делегацію, щоб висловити свої побоювання безпосередньо турецьким офіційним особам.

Наразі інформація про країни, де приймають картки "Мир", на сайті НСПК недоступна. Станом на початок вересня їх приймали в 11 країнах: Туреччині, В'єтнамі, Північній Кореї, Вірменії, Узбекистані, Білорусі, Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, невизнаних Південній Осетії та Абхазії.

НСПК, яка є оператором карток "Мир", була створена російською владою в 2014 році після запровадження проти московії низки санкцій. НСПК оголосила про початок емісії перших карток "Мир" у грудні 2015 року.
 

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Після схвалення в профільному комітеті резолюція може бути винесена на голосування в Сенат.
13:05
Економіка
Загалом у списку буде 136 осіб, включно з 20 депутатами Держдуми, 22 членами ради федерації рф і трьома віцепрем'єрами
12:10
Економіка
Обмеження запровадять проти фізичних та юридичних осіб.
09:33
Війна
Але обмеження стосуватимуться лише "військових" технологій, а електроніка "подвійного" призначення знову "поза кадром"
05 грудня, 15:35
Новини
Чому Україні варто більше розраховувати на власні сили
05 грудня, 11:58
Новини
За даними CNN, Іран та росія уклали угоду щодо виробництва дронів на початку листопада
22 листопада, 06:55