Казочка про лідерство КНР у боротьбі проти COVID остаточно випарувалася

СВІТ
19.12.2022, 18:09
Казочка про лідерство КНР у боротьбі проти COVID остаточно випарувалася
Фото: Google

"Червоний дракон" Сі Цзіньпін після стихійних і масових протестів таки послабив обмеження. Китай спробує оговтатися від суворого карантину.

Вже через пару тижнів припаркуватися біля похоронних домів у Піднебесній неможливо. А родичі вимушені перевозити померлих на звичайному транспорті.

Та це ще не все. Вулиці великих міст (і мільйонників тих, де живе понад 100 тисяч осіб – прим. ред.) буквально спустошені. Скажімо, у Шанхаї незвично тихо, як для передноворічної метушні.

Школи переходять на online-режим навчання, попереджаючи і батьків, і учнів, що це надовго. Подібна ситуація і в університетах (там давно студенти не ходять на лекції та семінари в авдиторіях – прим. ред.).

А тим часом дослідницький американський інститут прогнозує, що хвилі коронавірусу заберуть у наступному 2023 році життя близько 1 мільйона китайців! Уявляєте масштаб катастрофи?

Рівень вакцинації залишається рекордно низьким, а перша хвиля, що триватиме до середини січня, вже почалася. Власне, очікується три хвилі; друга до середини лютого, та третя – до середини березня.

І поки світ вже майже забув, що таке коронавірус, КНР – "антиковідний чемпіон" – втрачатиме мільйони людей та, схоже, знов буде вимушений закритися. Ну, або ж погодитися на західні вакцини.

Оскільки виявилося, не вільні люди не здатні винаходити якісні вакцини, і не тільки вакцини. Тож самий час поговорити: так хто там буде нестійким у XXI сторіччі, демократії чи таки диктатури?..

Автор : Агія Загребельська
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Білоруський диктатор-маріонетка Кремля має отримати відповідну його правопорушенням справедливу кару, бажано – смертну.
19 березня, 17:23
Війна
Кремлівський бункерний щур путін підписав закон, який передбачає покарання за дискредитацію "добровольчих" груп, що воюють проти України
18 березня, 15:16
Світ
Російський диктаторський режим активно допомагав своїм китайським сюзеренам у Пекіні, користуючись з антиукраїнських темників.
15 березня, 18:26
Політика
Комуністична диктатура на теренах континентального Китаю наслідує найгірші практики сталінізму, але при цьому бажана на Заході.
12 березня, 18:14
Війна
На її батька завели справу, а її хочуть відправити до дитячого будинку
28 лютого, 10:24
Війна
Затримали 54-х активістів
25 лютого, 11:28