Казочка про лідерство КНР у боротьбі проти COVID остаточно випарувалася

СВІТ
19.12.2022, 18:09
Казочка про лідерство КНР у боротьбі проти COVID остаточно випарувалася
Фото: Google

"Червоний дракон" Сі Цзіньпін після стихійних і масових протестів таки послабив обмеження. Китай спробує оговтатися від суворого карантину.

Вже через пару тижнів припаркуватися біля похоронних домів у Піднебесній неможливо. А родичі вимушені перевозити померлих на звичайному транспорті.

Та це ще не все. Вулиці великих міст (і мільйонників тих, де живе понад 100 тисяч осіб – прим. ред.) буквально спустошені. Скажімо, у Шанхаї незвично тихо, як для передноворічної метушні.

Школи переходять на online-режим навчання, попереджаючи і батьків, і учнів, що це надовго. Подібна ситуація і в університетах (там давно студенти не ходять на лекції та семінари в авдиторіях – прим. ред.).

А тим часом дослідницький американський інститут прогнозує, що хвилі коронавірусу заберуть у наступному 2023 році життя близько 1 мільйона китайців! Уявляєте масштаб катастрофи?

Рівень вакцинації залишається рекордно низьким, а перша хвиля, що триватиме до середини січня, вже почалася. Власне, очікується три хвилі; друга до середини лютого, та третя – до середини березня.

І поки світ вже майже забув, що таке коронавірус, КНР – "антиковідний чемпіон" – втрачатиме мільйони людей та, схоже, знов буде вимушений закритися. Ну, або ж погодитися на західні вакцини.

Оскільки виявилося, не вільні люди не здатні винаходити якісні вакцини, і не тільки вакцини. Тож самий час поговорити: так хто там буде нестійким у XXI сторіччі, демократії чи таки диктатури?..

Автор : Агія Загребельська
Читайте також:
Світ
На вулицях Будапешта знову з'явилися патрулі комуністичних поліцаїв. Їх цілеспрямовано завезли із КНР для нагляду за китайцями.
вчора, 12:45
Опінії
Команда Єрмака зайшла на телеканал «Ми – Україна».
09 квітня, 09:07
Опінії
Одна із найбільших проблем китайської економіки останніх років — борги. Комуністичний режим довів країну до ручки...
26 березня, 13:36
Опінії
Усі, хто проголосували за Zе в 2019-му, несуть пряму відповідальність за все, що ця влада зараз коїть і що планує ще накоїти.
20 березня, 15:10
Політика
Як показує історія, ми повинні зупиняти диктаторів і автократів, інакше вони будуть красти ще більше.
18 березня, 09:56
Політика
В Україні українофобами запроваджено рабовласницький лад.
16 березня, 11:10