Казочка про лідерство КНР у боротьбі проти COVID остаточно випарувалася

СВІТ
19.12.2022, 18:09
Казочка про лідерство КНР у боротьбі проти COVID остаточно випарувалася
Фото: Google

"Червоний дракон" Сі Цзіньпін після стихійних і масових протестів таки послабив обмеження. Китай спробує оговтатися від суворого карантину.

Вже через пару тижнів припаркуватися біля похоронних домів у Піднебесній неможливо. А родичі вимушені перевозити померлих на звичайному транспорті.

Та це ще не все. Вулиці великих міст (і мільйонників тих, де живе понад 100 тисяч осіб – прим. ред.) буквально спустошені. Скажімо, у Шанхаї незвично тихо, як для передноворічної метушні.

Школи переходять на online-режим навчання, попереджаючи і батьків, і учнів, що це надовго. Подібна ситуація і в університетах (там давно студенти не ходять на лекції та семінари в авдиторіях – прим. ред.).

А тим часом дослідницький американський інститут прогнозує, що хвилі коронавірусу заберуть у наступному 2023 році життя близько 1 мільйона китайців! Уявляєте масштаб катастрофи?

Рівень вакцинації залишається рекордно низьким, а перша хвиля, що триватиме до середини січня, вже почалася. Власне, очікується три хвилі; друга до середини лютого, та третя – до середини березня.

І поки світ вже майже забув, що таке коронавірус, КНР – "антиковідний чемпіон" – втрачатиме мільйони людей та, схоже, знов буде вимушений закритися. Ну, або ж погодитися на західні вакцини.

Оскільки виявилося, не вільні люди не здатні винаходити якісні вакцини, і не тільки вакцини. Тож самий час поговорити: так хто там буде нестійким у XXI сторіччі, демократії чи таки диктатури?..

Автор : Агія Загребельська
Читайте також:
Світ
В Афґаністані пуштунський ісламістський режим впроваджує китайську систему вуличного спостереження. Критиків каратимуть за шаріатом.
26 вересня, 16:21
Кримінал
Обранці ресурсної федерації Московії внесли поправки до чинної редакції Карного кодексу. Населення продовжують позбавляти свободи слова.
22 вересня, 21:56
Політика
Кремль не припиняє заганяти населення ресурсної федерації московії у відновлений ГУЛАГ, де немає прав, але є доноси та переслідування.
08 вересня, 21:51
Політика
Доцільність другої вищої освіти для чоловіків під час війни визначатиме Міносвіти.
02 вересня, 14:00
Світ
Станом на тепер шиїтський військово-релігійний режим дуже близький до здобуття необхідного рівня збагаченого урану для атомової зброї.
21 серпня, 17:48
Економіка
Серпень – традиційно найзастійніший, якщо не тужливий, місяць у російському політичному житті. Так було майже зажди у новітній історії.
11 серпня, 17:22