Кількість хворих скарлатиною різко зросла на Полтавщині

ПОЛТАВА
06 лютого, 07:15
Кількість хворих скарлатиною різко зросла на Полтавщині
Фото: BazarMedia

За минулий тиждень в області зареєстровано 44 випадки зараження. Головним і показовим симптомом є висип, що з'являється на 1-2 день.

Такі відомості оприлюднив Полтавський центр контролю та профілактики хвороб, попередивши про небезпеку скарлатини для невакцинованих громадян. Це гостре інфекційне захворювання, тож для ефективної профілактики слід проводити протиепідемічні заходи.

Медики наголошують, що крім висипу (найбільше проявляється на кінцівках, шиї, животі) симптомами також є: підвищення температури тіла до 38 градусів і вище; лихоманка і слабкість; нудота і блювота; збільшення мигдаликів з утворенням нальоту і гнійників; почервоніння горла. Інфікована людина — джерело поширення скарлатини впродовж 3 тижнів із часу появи перших ознак.

«Збудником є бета-гемолітичний стрептокок групи A (Streptococcus pyogenes). Хвороба передається повітряно-крапельним та контактно-побутовим шляхом. «Вхідними воротами» інфекції є ротоглоткові мигдалики. Інкубаційний період триває від 1 до 12 днів, частіше 2-7 днів», — пояснили у ПОЦКіПХ МОЗ України.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, як вітчизняна медична галузь істотно постраждала від повномасштабної російської агресії. Хоча, на щастя, загальний розвиток аж ніяк не загальмувався.

Читайте також:
Полтава
Гадяцька міська лікарня отримала портативний відеобронхоскоп від благодійників. Він розрахований для діагностичних і терапевтичних процедур.
07 квітня, 13:53
Полтава
Додатково профінансовано харчування пацієнтів у лікарнях громади за 1,7 млн грн. Оплату енергоносіїв зафіксовано на рівні 6 млн грн.
21 лютого, 07:17
Життя
На американському ринку з'явився потужний засіб Wegovy. Його постачає провідний данський виробник медичних препаратів Novo Nordisk.
18 лютого, 10:24
Полтава
Небезпечне інфекційне захворювання спричиняє бактерія Leptospira. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок і печінки.
10.10.2023, 08:51
Життя
Педіатр, екстрена допомога, чи відділення невідкладної допомоги?
29.09.2023, 09:25
Спорт
Історія про травматизм і страховки, які нічого не покривають, і скільки обходиться лікування з обстеженням, якщо травмувався за кордоном.
17.05.2023, 17:26