Китай допомагає росії у війні проти України

СВІТ
05.02.2023, 12:19
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Китайські державні оборонні компанії відправляли навігаційне обладнання, технології в рф

Попри міжнародні санкції та експортний контроль, Китай надає технології, які потрібні російським військовим для ведення війни в Україні. Про це свідчать дані російської митниці, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на  The Wall Street Journal.

Згідно з ними, китайські державні оборонні компанії відправляли навігаційне обладнання, технології для створення перешкод і деталі для реактивних винищувачів російським державним оборонним компаніям, що знаходяться під санкціями.

китайский танк VT4
китайский танк VT4

«Це всього лише жменька з десятків тисяч партій товарів подвійного призначення - продуктів, які мають як комерційне, так і військове застосування, – які росія імпортувала після торішнього вторгнення. Документи свідчать, що більша частина постачання подвійного призначення була з Китаю», – пише видання.

російські міністерства закордонних справ, оборони та економіки не відповіли на запити WSJ про коментарі. «У росії достатньо технологічного потенціалу для забезпечення своєї безпеки та проведення спецоперації. Цей потенціал постійно вдосконалюється», – заявив офіційний представник кремля дмитро пєсков.

Хоча росія має можливість виробляти більшу частину своїх основних військових потреб у країні, вона значною мірою залежить від імпорту технологій подвійного використання, таких як напівпровідники, які необхідні для сучасної війни.

Західні санкції, які в тому числі спрямовані проти російської військової промисловості, обмеживши експорт в росію товарів подвійного призначення, включають комп'ютерні чіпи, інфрачервоні камери та радіолокаційне обладнання.

Читайте також:
Політика
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.
12 листопада, 15:36
Економіка
Ельвіра Набіулліна — один із найбільш технічних наших ворогів. Вона вмілий управлінець, завдяки якій економіка РФ досі у чималому плюсі.
06 листопада, 07:10
Політика
Муса Бажаєв залишався власником курорту Forte Village на Сардинії навіть через два місяці після запровадження санкцій.
23 жовтня, 15:35
Політика
У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.
15 жовтня, 15:35
Економіка
Московська біржа найближчим часом вийде із складу акціонерів Казахстанської фондової біржі (KASE).
11 жовтня, 17:15
Економіка
Чиновники у Брюсселі сперечаються щодо подальшої долі «блакитного палива» країни-загарбника. Європа спробує зіскочити з газової голки.
02 жовтня, 12:38