Китай не хоче опинитися в одному човні з слабкою стороною війни в Україні

СВІТ
31 січня, 09:58
Сі Цзіньпін
Сі Цзіньпін

Китай хоче торгувати з рф та є для неї найбільшим джерелом імпорту.

Китайський лідер Сі Цзіньпін намагається дистанціюватися від повної підтримки росії, адже він не хоче опинитися на боці сторони, яка програла війну в Україні.

Про це пише у колонці для The Washington Post колумність Макс Бут, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон.

Китай не хоче опинитися в одному човні з слабкою стороною війни в Україні_1

"Пекін міг би відіграти для росії таку ж роль, яку Сполучені Штати відіграють для України. Якби це сталося, шанси на перемогу рф зросли б в геометричній прогресії", - вважає він.

Але, як зауважує видання, цього не сталося. А значить, "безмежна дружба", яку путін і Сі проголосили за кілька тижнів до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, насправді має чіткі обмеження.

Китай хоче торгувати з рф та є для неї найбільшим джерелом імпорту. Але при цьому Сі Цзіньпін не готовий залишатися суто на боці путіна. Він намагається балансувати між рф та Заходом, створюючи можливості для впливу з боку адміністрації президента США.

"Як несентиментальний практик реальної політики, Сі не хоче опинитися на стороні, що може стати програшною", - зауважує видання.

Китай і так має у світі не дуже багато друзів. Переможена ж росія виявиться для нього "не дуже корисним союзником у майбутньому", - йдеться в публікації.

Це, на думку автора колонки, дає зрозуміти, чому Пекін тягнеться до Європи та намагається зменшити ворожнечу зі Сполученими Штатами. 

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Командувач сухопутних військ і син диктатора Уґанди пообіцяв допомогти кремлівському бункерному щуру своїм "гарматним м'ясом".
17:17
Світ
Польща радить своїм громадянам покинути територію росії на тлі арешту журналіста WSJ
13:44
Світ
Законопроєкт підкреслює важливість Чорноморського регіону для національної безпеки США, європейської та глобальної безпеки
11:21
Світ
Це перший випадок в історії США, коли чинному чи колишньому президенту країни буде пред'явлено кримінальні звинувачення
09:10
Світ
Ентоні Блінкен закликав американців виїхати з росії після арешту журналіста WSJ
вчора, 21:40
Світ
Представники міської влади Києва і Тайбея підписали Меморандум про співробітництво на тлі васалізації Москви Пекіном.
вчора, 20:17