Китай підвищив мита на товари зі США до 125%

З 12 квітня Китай підвищує мита на імпорт товарів зі Сполучених Штатів з 84% до 125%
Про це повідомляє міністерство фінансів Китаю.
«Відповідно до закону про тарифи КНР, митного закону, закону про зовнішню торгівлю та інших законів і правил і основних принципів міжнародного права, а також за схваленням Державної ради додаткові тарифні заходи щодо імпортних товарів, що походять зі США, будуть скориговані з 12 квітня 2025 року», - йдеться у повідомленні.
Раніше у Білому домі уточнили, що митна ставка на товари з Китаю сягнула 145%.
У п'ятницю, 11 квітня, китайський лідер Сі Цзіньпін закликав Європейський Союз об'єднати зусилля проти тарифної політики президента США Дональда Трампа.
Мита США проти всіх країн
Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.
Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав країни, проти яких запровадили мита, не вживати негайних заходів у відповідь: він вважає, що це спричинить ескалацію.
Згодом президент США оголосив надзвичайний стан, щоб «підвищити конкурентоспроможність, захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку».
Однак за добу після того, як Трамп запровадив нові мита, статки 500 найбагатших людей світу сумарно зменшились на 208 мільярдів доларів.
Згодом британська компанія Jaguar Land Rover заявила про припинення постачання своїх автомобілів до Сполучених Штатів на місяць унаслідок введення президентом Дональдом Трампом 25-відсоткового мита. Аналогічне рішення ухвалили в Audi.
Водночас 7 квітня Трамп оголосив, що в разі, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші мита на китайські товари. Наступного дня Сполучені Штати запроваджують тарифи в розмірі 104% проти КНР.
Того ж дня Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію після запровадження Трампом мит.
9 квітня президент США Дональд Трамп заявив, що його глобальна тарифна політика є «війною зі світом», а потім відступив і сказав, що це «зовсім не війна».