Китай разом із росією розпалює антинатовські настрої

СВІТ
31.05.2023, 16:47
Китай разом із росією розпалює антинатовські настрої
Фото: google

Китай разом із рф виступив за протистояння етнічних сербів у Косово після того, як десятки миротворців НАТО отримали поранення.

Пекін, поряд з москвою, ніколи не визнавав незалежності Косово від Сербії у 2008 році, і на брифінгу у вівторок заявив, що підтримує зусилля Сербії щодо «захисту свого суверенітету та територіальної цілісності». Етнічні серби становлять лише 5% населення Косово, де після виборів минулого місяця спалахнули зіткнення між національними меншинами та поліцією.

Китай разом із росією розпалює антинатовські настрої_1

Етнічні албанці змогли забезпечити перемогу на виборах мера на півночі після того, як косовські серби бойкотували місцеві вибори. Тоді етнічні серби спробували захопити урядові установи в одному з муніципалітетів на півночі Косово, що спонукало до втручання сил НАТО та косовської поліції.

Згідно із заявою НАТО у вівторок, щонайменше 30 військовослужбовців міжнародних миротворчих сил отримали поранення, у тому числі 11 італійських та 19 угорських солдатів. Додаткові сили були викликані для підтримки регіональної безпеки відповідно до мандатів Ради Безпеки ООН.

Китай разом із росією розпалює антинатовські настрої_3

Сербія підвищила бойову готовність своїх військ, розташованих на кордоні, і заявила, що не терпітиме насильства проти етнічних сербів.

США та ЄС закликали обидві сторони знизити напруженість і запобігти подальшій ескалації. Однак у вівторок Китай підлив масла у вогонь, коли заявив, що виступає проти односторонніх кроків, вжитих «тимчасовими інституціями» в Приштині, і закликав до створення «асоціації/спільноти муніципалітетів сербської більшості».

Китай разом із росією розпалює антинатовські настрої_5

"Ми закликаємо НАТО поважати суверенітет і територіальну цілісність відповідної країни і справді сприяти миру в регіоні", — заявила журналістам речниця китайського МЗС Мао Нін.

Міністр закордонних справ росії сергій лавров також використав нещодавні зіткнення як можливість розкритикувати зусилля НАТО щодо припинення агресії. Ребека Коффлер, експерт з росії та колишній офіцер розвідки Міністерства оборони США, яка спеціалізується на російській доктрині, попередила, що коментарі лаврова, швидше за все, були не просто дипломатичною риторикою, а частиною більшої схеми кремля.

Читайте також:
Війна
Злочинна діяльність 95-го Кварталу має бути розслідувана
07 травня, 18:29
Політика
Злочини та робота на росію Петрова з Івановим з «Ісландії», після якого СБУ вручить їм підозру в держзраді
06 березня, 17:09
Опінії
Єдине інтерв'ю, яке дав кремлівський диктатор західному журналісту, було з американським соціалістом Волтером Дюранті. Було це у 1929 році.
09 лютого, 07:18
Політика
Мерія міста Модена відкликала дозвіл після звернення української сторони.
09 січня, 16:47
Опінії
Займіть своїх дітей діалогами про серйозні речі. І перестаньте самі подавати поганий приклад.
07.12.2023, 15:33
Світ
Чи жертвуватиме КНР відносинами зі США заради дружби із РФ? Сі Цзіньпін сказав ствердно й упевнено: «Ні».
03.12.2023, 16:46