Китай розробляє надзвуковий шпигунський дрон

СВІТ
21 квітня, 13:38
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

На Тайвані зростає напруженість

Здатність Китаю шпигувати за Сполученими Штатами та їх союзниками може зростати завдяки розробці висотного надзвукового безпілотника.

Згідно з повідомленням Washington Post, супутники спостереження помітили два ракетно-розвідувальні дрони WZ-8 на авіабазі в східному Китаї приблизно в 350 милях від Шанхаю.

Нові безпілотники можуть дозволити китайським військовим побачити американські військові кораблі напередодні майбутнього вторгнення на Тайвань.

Оцінка розвідки США показала, що Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) «майже напевно» створила свій перший безпілотний літальний апарат на базі, повідомляє Washington Post.

Видання отримала цю інформацію з секретних файлів, опублікованих у додатку для обміну повідомленнями Discord.

Нагадаємо, що нещодавно ФБР заарештувало члена національної військово-повітряної гвардії Массачусетса за звинуваченням у витоку інформації в додатку.

Війни безпілотників

Очевидно, що Китай активізує своє стеження. Програма розвідувальних безпілотників з’явилася після недавнього викриття того, що Китай має широку програму розвідувальних повітряних куль. У лютому американський винищувач F-22 збив китайську повітряну кулю-розвідника.

«Ми знаємо, що чотири повітряні кулі пролетіли над територією США. Це те, що ми вважаємо частиною великої китайської програми повітряної кулі спостереження», — заявили у Пентагоні.

Про це заявив генерал Пет Райдер на пресконференції після збиття.

«Ви чули, як ми раніше говорили про те, що це програма, яка виконується протягом кількох років».

На Тайвані зростає напруженість

Надзвукові дрони можуть зіграти певну роль у будь-якому майбутньому конфлікті з Тайванем.

Згідно з Washington Post, нещодавно помічена база безпілотників є частиною Східного командування театру дій, підрозділу китайських військових, відповідального за дотримання претензій Китаю на суверенітет над Тайванем.

Тайвань також нарощує свій арсенал безпілотників. Минулого року країна погодилася придбати у США чотири безпілотники спостереження MQ-9B SeaGuardians.

Останні події посилили напруженість у відносинах з Китаєм через питання суверенітету Тайваню. Китай стверджує, що Тайвань є сепаратистською провінцією, і погрожував повернути острівну державу силою.

Недавній візит президента Тайваню зі спікером Палати представників США Кевіном Маккарті спонукав Китай провести військово-морські навчання.

Військові США б’ють на сполох через ситуацію з Тайванем.

«Дуже тривожно, наскільки середньостатистичний американець погано поінформований і наївний щодо Китаю», — сказав на конференції контрадмірал Майк Студеман, командувач Управління військово-морської розвідки.

«Якщо можна підсумувати, я відношу це до китайської сліпоти. Ми стикаємося з кризою знань і проблемою китайської сліпоти».

Читайте також:
Війна
Літаки відправляють для посилення місій НАТО з охорони повітряного простору.
09 вересня, 09:15
Економіка
Американська національна безпека виявилася важливішою за будь-який ґешефт і торгові зв'язки із комуністичним режимом Китаю.
28 серпня, 17:53
Світ
Щорічний саміт лідерів п'ятьох найбільших країн "другого світу" відбувається у Південній Африці без присутності російського бункерного діда.
23 серпня, 20:31
Світ
Тодор Тагарев: «росія постійно провокує НАТО, зокрема розширюючи зону свого контролю»
19 серпня, 07:25
Війна
Розвідка США внесла московію до «чорного списку»
15 серпня, 11:02
Політика
Коли РФ повторюватиме на собі дезінтеграційну практику СССР, вона навіть не думатиме питати про це дозволу Заходу.
13 серпня, 18:14