Китай вивчає досвід провалу росії в Україні та робить висновки

СВІТ
08.03.2023, 13:46
Китай вивчає досвід провалу росії в Україні та робить висновки

Попри швидку модернізацію, армія Китаю не має нового бойового досвіду.

Журналісти Reuters вивчили близько 100 статей у 20 китайських спеціалізованих виданнях з військової тематики, присвячених аналізу війни росії проти України, та з'ясували, що Китай робить зусилля з ретельного вивчення впливу американської зброї та технологій, які можуть бути застосовані проти китайських військ у потенційній війні за Тайвань.

Такий огляд Reuters зробили на тлі стурбованості Заходу тим, що Китай може планувати постачання росії озброєнь та боєприпасів для її війни проти України.

Агентство зазначає, що в журналах китайською мовою також досліджуються українські диверсійні операції, причому всі доступні матеріали про війну вивчають "сотні дослідників із мережі університетів, пов'язаних із Народно-визвольною армією, державних виробників зброї та аналітичних центрів військової розвідки".

Автори зазначають, що поки чиновники Китаю уникають критики на адресу Москви і того, як вона воює проти українців, у статтях оглядачі "відвертіші у своїх оцінках недоліків росії".

Багато статей присвячено помилкам російських окупантів: одна вказує на застарілу тактику і відсутність єдиного командування у російських військ, в іншій говориться, що нейтралізація засобів зв'язку супротивника була недостатньою, щоб протидіяти наданню розвідданих НАТО українцям, "що призвело до дорогих засідок".

У пів дюжини статей дослідників військових Китаю наголошується на занепокоєнні Пекіна роллю супутникової мережі Starlink компанії Ілона Маска SpaceX, яка забезпечує зв'язок Силам оборони України.

Оглядачі визнали "терміновим" для Китаю, який прагне розробити власну аналогічну супутникову мережу, знайти способи збити або вивести з ладу апарати Starlink.

Війна росії проти України призвела до явного консенсусу серед китайських дослідників щодо необхідності максимальних інвестицій у бойові безпілотники, зазначають експерти. Наразі Китай тестує БПЛА у небі над Тайванем.

В одній статті в журналі про танкові бої описується здатність дронів нейтралізувати оборону противника:

"Ці БПЛА послужать тараном майбутніх війн", - наголошується в матеріалі.

У статті від Держуправління науки, технологій і промисловості для національної оборони КНР говориться, що Китаю слід покращити свої можливості щодо захисту військової техніки через "серйозні збитки російським танкам, бронетехніці та військовим кораблям", завдані ракетами Stinger і Javelin.

У ще одній осінній статті від Університету національної оборони НВАК проаналізовано вплив американських поставок ракетних систем HIMARS ЗСУ і те, чи слід турбуватися китайським військовим. Автори зазначають, що успіх України з HIMARS залежав від обміну США інформацією про цілі та розвіддані через Starlink.

У кількох матеріалах аналізуються сильні сторони українського опору, зокрема диверсійні операції спецназу на території росії, використання месенджерів у т.ч. Telegram для цивільної розвідки та оборона "Азовсталі".

Також відзначаються і російські успіхи на кшталт тактичних ударів балістичними ракетами "Іскандер".

Дослідники Інженерного університету Народної збройної поліції оцінюють висновки, які Китай може витягти з підриву Кримського мосту до окупованого Криму.

Окрім силового блоку, оцінюється інформаційна війна, яку, на думку оглядачів, виграла Україна та її союзники. Так, в Університеті інформаційної інженерії НВАК закликають Пекін завчасно підготуватися до негативу світової громадської думки за можливе вторгнення до Тайваню, та ретельніше цензурувати соцмережі.

На умовах анонімності два військові аташе КНР та ще один китайський дипломат, знайомий з такими дослідженнями, розповіли, що курс та пріоритети їм задає Військова рада при ЦК Компартії Китаю.

Попри швидку модернізацію, армія Китаю не має нового бойового досвіду. Вторгнення Китаю до В'єтнаму в 1979 році було його останньою великою битвою, яка йшла до кінця 1980-х років.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Зустріч генсека та новобраного президента США відбулася у п'ятницю, 22 листопада.
23 листопада, 13:47
Опінії
Як нам схилити цю публіку на свій бік?
14 листопада, 09:15
Війна
Трамп критикував Байдена за виведення військ США з Афганістану, але тепер може сам зіткнутися з цією проблемою.
13 листопада, 16:11
Опінії
Як тепер аналізувати українсько-американські відносини та їх ширший контекст?
11 листопада, 09:30
Війна
Представник Туреччини в ООН Ахмет Їлдиз закликав припинити кровопролиття.
30 жовтня, 16:00
Опінії
Антоніу Ґутерриш створив небезпечний прецедент, ставши на бік агресора і воєнного злочинця. Можливо, виторгував собі пенсію від «Газпрому».
29 жовтня, 13:40