Китай втрачає монополію у галузі виробництва акумуляторів

ЕКОНОМІКА
28.11.2023, 10:52
Китай втрачає монополію у галузі виробництва акумуляторів
Фото: Financial Review

Уряди Австралії та Індонезії домовилися разом конкурувати із КНР на ринку рідкоземельних металів. Ідеться про видобування літію і нікелю.

Такі відомості оприлюднило австралійське видання Financial Review із посиланням на заяву прем'єр-міністра країни Ентоні Албанезе. Зазначається, що Канберра і Джакарта погодили «взаємовигідне співробітництво» у виробництві акумуляторів і переробленні найважливіших мінералів.

Слід розуміти: Індонезія — найбільша економіка Південно-Східної Азії, яка намагається зменшити свою залежність від китайських інвестицій і ресурсів. Натомість Австралія бореться за те, щоби закріпитися у виробництві акумуляторів.

Найближчими тижнями уряд Албанезе планує оприлюднити національну стратегію роботи з акумуляторами. Відтак домовленості із владою Індонезії стосуватиметься ланцюжків створення вартості та інвестицій, необхідних для цього.

Домовленості між Канберрою і Джакартою також є значною перемогою для Індонезії. Особливо після того, як лідер країни Джоко Відодо на початку листопада безуспішно намагався переконати президента США Джозефа Байдена змінити правила, які заблокували Індонезію на американському ринку електромобілів.

Крім того, медіаагенція Останній Бастіон нагадує, як нещодавно австралійська компанія «Paladin» оголосила про плани перезапустити свою шахту у Намібії, де видобувається уран. Канберра має на меті посилити присутність на Півдні Африки.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Лондон налаштувався на довгострокове протистояння з китайським васалом, адже Москва вже не є самостійним гравцем на міжнародній арені.
14.02.2023, 20:08
Війна
Мобілізація свідчить про довгострокову підтримку України
26.01.2023, 16:35
Війна
Відповідальний за підтримку у належному стані національної безпеки та оборони головний державний концерн саботує наближення нашої перемоги.
25.07.2022, 08:01
Економіка
Польська залізнична компанія "Newag SA" підписала контракт на виготовлення трьох сотень електричних двигунів за 9 мільйонів євро.
11.06.2022, 08:11
Світ
Через воєнну агресію Московії проти України світовий ринок неонових напівпровідників уже втратив до 50% виробленої продукції.
12.03.2022, 07:59
Світ
Також ДП очікує на додаткове підтвердження від NASA, після якого можна буде домовлятися про виробництво ще кількох ОКПС.
30.12.2021, 20:58