Уран із Ніґера на вагу золота

ЕКОНОМІКА
02.08.2023, 19:06
Уран із Ніґера на вагу золота
Фото: Google

Ціна на цей метал, що у збагаченому вигляді використовується як паливо на атомних станціях, не зростає від часу катастрофи на Фукушімі.

Для сировинних інвесторів уран уже давно є токсичним активом, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на впливове міжнародне видання "Financial Times".

Політичний хаос у Ніґері, де проросійська хунта, після військового перевороту, призупинила експорт урану до Франції, має спонукати до переосмислення.

Криза не призведе до негайного дефіциту, хоча Ніґер і є основним постачальником для всього Європейського союзу, який купує чверть свого урану у цій західноафриканській країні.

Але у глобальному масштабі його значення блідне у порівнянні з Казахстаном, який є найбільшим виробником, Канадою, Намібією та Австралією.

До того ж, уран має великі запаси – у 2022 році світові запаси приблизно в 3,8 рази перевищували попит.

Основний вплив нестабільності у Ніґері буде полягати у тому, щоби підкреслити покращення фундаментальних показників, а ринок уже є вузьким.

Низькі ціни протягом останнього десятиліття призвели до скорочення виробництва, яке впало на чверть з 87 тисяч тонн у 2013 році до 65 тисяч тонн минулого року.

Як наслідок, світовий попит уже перевищує пропозицію приблизно на 22 тисячі тонн на рік, – це виснажує запаси, а відтак розрив буде зростати.

Зміна клімату насувається, і відновлювані джерела енергії не можуть повністю замінити викопне паливо; хмара несхвалення навколо ядерної енергетики, на щастя, розсіюється.

У 2022 році буде введено в експлуатацію близько 8 ГВт нових атомних потужностей; досягнення чистого нуля до 2030 року потребуватиме щорічного додавання більш ніж у чотири рази більшої кількості потужностей.

Кінцевим результатом має стати зростання ціни на уран, а сьогодні ціна становить $57 за фунт і зросла на 16% за рік – це все ще нижче ціни, необхідної для виведення нових виробництв на ринок, яка становить $62,5 за одиницю.

У секторі вже з'явилися ознаки життя: австралійська компанія "Paladin" оголосила про плани перезапустити свою шахту у Намібії, а у вівторок "Казатомпром" збільшив прогноз продажів на 2023 рік на 13%.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що багатий на поклади урану Ніґер став новою мішенню 70-річного кремлівського бункерного діда.

Читайте також:
Політика
Він також наголосив, що питання виживання України має бути набагато важливішим для Європи, ніж для США
вчора, 17:45
Війна
Московити вмотивовані на знищенні українців. Америка з Європою занепокоєні та стурбовані, удаючи, що не бачать геноциду.
16 квітня, 13:34
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
16 квітня, 11:43
Політика
Відповідне рішення прийняв один із комітетів Парламентської асамблеї Ради Європи.
15 квітня, 16:15
Світ
Низка конгресменів США, включно з Ненсі Пелосі, закликали Байдена і Блінкена припинити постачання зброї Ізраїлю.
06 квітня, 19:27
Війна
Війни бувають справедливі та несправедливі. Ця класифікація точна, проте, на жаль, не повна.
02 квітня, 07:15