Уран із Ніґера на вагу золота

ЕКОНОМІКА
02.08.2023, 19:06
Уран із Ніґера на вагу золота
Фото: Google

Ціна на цей метал, що у збагаченому вигляді використовується як паливо на атомних станціях, не зростає від часу катастрофи на Фукушімі.

Для сировинних інвесторів уран уже давно є токсичним активом, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на впливове міжнародне видання "Financial Times".

Політичний хаос у Ніґері, де проросійська хунта, після військового перевороту, призупинила експорт урану до Франції, має спонукати до переосмислення.

Криза не призведе до негайного дефіциту, хоча Ніґер і є основним постачальником для всього Європейського союзу, який купує чверть свого урану у цій західноафриканській країні.

Але у глобальному масштабі його значення блідне у порівнянні з Казахстаном, який є найбільшим виробником, Канадою, Намібією та Австралією.

До того ж, уран має великі запаси – у 2022 році світові запаси приблизно в 3,8 рази перевищували попит.

Основний вплив нестабільності у Ніґері буде полягати у тому, щоби підкреслити покращення фундаментальних показників, а ринок уже є вузьким.

Низькі ціни протягом останнього десятиліття призвели до скорочення виробництва, яке впало на чверть з 87 тисяч тонн у 2013 році до 65 тисяч тонн минулого року.

Як наслідок, світовий попит уже перевищує пропозицію приблизно на 22 тисячі тонн на рік, – це виснажує запаси, а відтак розрив буде зростати.

Зміна клімату насувається, і відновлювані джерела енергії не можуть повністю замінити викопне паливо; хмара несхвалення навколо ядерної енергетики, на щастя, розсіюється.

У 2022 році буде введено в експлуатацію близько 8 ГВт нових атомних потужностей; досягнення чистого нуля до 2030 року потребуватиме щорічного додавання більш ніж у чотири рази більшої кількості потужностей.

Кінцевим результатом має стати зростання ціни на уран, а сьогодні ціна становить $57 за фунт і зросла на 16% за рік – це все ще нижче ціни, необхідної для виведення нових виробництв на ринок, яка становить $62,5 за одиницю.

У секторі вже з'явилися ознаки життя: австралійська компанія "Paladin" оголосила про плани перезапустити свою шахту у Намібії, а у вівторок "Казатомпром" збільшив прогноз продажів на 2023 рік на 13%.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що багатий на поклади урану Ніґер став новою мішенню 70-річного кремлівського бункерного діда.

Читайте також:
Опінії
Мюнхенська помилка не має повторитися знову. Потенційна майбутня зустріч Дональда Трампа із путіним приховує загрози не лише для України.
14 січня, 21:40
Світ
Опозиція заявляє, що не хоче, аби премʼєр «відвів Словаччину на схід» , оскільки він не має повноважень на це.
14 січня, 16:55
Світ
Ніґерія і комуністичний Китай розширюють взаємовигідну співпрацю. Сторони домовилися зміцнити взаємини в енергетиці та обороні.
12 січня, 08:18
Політика
Влада наголосила, що це неофіційний візит.
07 січня, 10:36
Війна
Ердоган назвав пріоритетом Туреччини у 2025 році припинення війни в Україні.
31.12.2024, 16:05
Опінії
Іран має намір опинитися під «ядерною парасолькою» ресурсної федерації. Агресивна ж росія готова надати режиму аятол свій захист.
26.12.2024, 06:00