Китайська вакцина проти китайського вірусу: Пекін хоче відновити свій вплив у світі

СВІТ
19.04.2021, 08:59
Китайська вакцина проти китайського вірусу: Пекін хоче відновити свій вплив у світі
Фото: BBC

Комуністичний Китай взявся втілювати у життя методи "м'якої сили", розпочавши з "благодійної" поставки вакцин до Параґваю.

Про це йдеться у матеріалі, підготовленого й оприлюдненого провідним американським виданням "The New York Times".

Невелика південноамериканська країна опинилася у доволі скрутному становищі, не маючи необхідних бюджетних коштів для закупівлі препаратів проти коронавірусу.

Ситуацією вдало скористався Пекін, який запропонував Асунсьйону мільйони безоплатних доз вакцини в обмін на розрив стосунків з острівною демократичною Китайською Республікою.

Знаково, що Параґвай, окрім США і Великої Британії, – одна з небагатьох країн світу, які визнають державну самостійність Тайваню, але не "бунтівною заморською провінцією" КНР.

«Пекінський уряд від початку року став дуже активним на міжнародній арені. Спершу вони спробували налякати нас своїми літаками та кораблями, тепер взялися за дипломатичний тиск на наших партнерів. У нашому розряджені є підтверджені відомості, що КНР чинить тиск на Параґвай, зокрема і завдяки постачанню таких необхідних для цієї країни вакцин від COVID-19. Ми вже звернулися до інших країн з проханням допомогти закупити вакцини для Параґваю», – прокоментував ситуацію міністр закордонних справ Китайської Республіки Джозеф Ву.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", на тлі зростання кількості заражених коронавірусом бразильців представники опозиції запропонували усунути з посади президента країни.

Читайте також:
Політика
Туреччина має надію на досягнення згоди між Азербайджаном та Вірменією стосовно Зангезурського коридору, який буде корисним для регіону.
21 липня, 21:18
Політика
путіну краще не випробовувати терпіння президента США. Китаю, Індії та Бразилії слід відмовитися від дешевої російської нафти.
21 липня, 10:33
Війна
У Стамбулі 23 або 24 липня може відбутися новий раунд перемовин російської та української делегацій.
21 липня, 08:23
Політика
В адміністрації президента США посилюються прихильники угод із Китаєм.
20 липня, 21:03
Світ
Очікується, що у 2026 році буде ухвалено основний закон Нової Каледонії, який визначить принципи організації влади на острові.
13 липня, 17:28
Політика
Дороги, кордони, мир: чого чекати від переговорів у Абу-Дабі.
10 липня, 13:12