Китайська вакцина проти китайського вірусу: Пекін хоче відновити свій вплив у світі

СВІТ
19 квітня, 08:59
Китайська вакцина проти китайського вірусу: Пекін хоче відновити свій вплив у світі
Фото: BBC

Комуністичний Китай взявся втілювати у життя методи "м'якої сили", розпочавши з "благодійної" поставки вакцин до Параґваю.

Про це йдеться у матеріалі, підготовленого й оприлюдненого провідним американським виданням "The New York Times".

Невелика південноамериканська країна опинилася у доволі скрутному становищі, не маючи необхідних бюджетних коштів для закупівлі препаратів проти коронавірусу.

Ситуацією вдало скористався Пекін, який запропонував Асунсьйону мільйони безоплатних доз вакцини в обмін на розрив стосунків з острівною демократичною Китайською Республікою.

Знаково, що Параґвай, окрім США і Великої Британії, – одна з небагатьох країн світу, які визнають державну самостійність Тайваню, але не "бунтівною заморською провінцією" КНР.

«Пекінський уряд від початку року став дуже активним на міжнародній арені. Спершу вони спробували налякати нас своїми літаками та кораблями, тепер взялися за дипломатичний тиск на наших партнерів. У нашому розряджені є підтверджені відомості, що КНР чинить тиск на Параґвай, зокрема і завдяки постачанню таких необхідних для цієї країни вакцин від COVID-19. Ми вже звернулися до інших країн з проханням допомогти закупити вакцини для Параґваю», – прокоментував ситуацію міністр закордонних справ Китайської Республіки Джозеф Ву.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", на тлі зростання кількості заражених коронавірусом бразильців представники опозиції запропонували усунути з посади президента країни.

Читайте також:
А тепер виважено і не поспішаючи спускаємося з гори ...
08 травня, 16:55
Володимир Зеленський, Ґітанас Науседа, Еґілс Левітс ​і Керсті Кал'юлайд ​візьмуть участь у святкуванні польського Дня Конституції.
03 травня, 09:42
Посольство США на Росії рекомендує співвітчизникам, у яких закінчується термін дії російської візи, покинути країну до 15 червня.
30 квітня, 19:12
Раніше суданці відмовилися від будівництва російської військової бази.
29 квітня, 18:25
Ручний путінський урядовець знову подав голос, аби заявити про готовність Кремля до чергового протистояння з "клятим Заходом".
27 квітня, 09:18
Вона порадила послу впасти на коліна перед українським народом, який його одноплемінники знищували, а тепер намагаються перетворити у рабів.
26 квітня, 21:05