Китайський бізнес озброює російських окупантів — Financial Times

ЕКОНОМІКА
04.06.2024, 12:27
Китайський бізнес озброює російських окупантів — Financial Times
Фото: Financial Times

Низка компаній із КНР шукають глушники для дронів, які передають потім покупцям із країни-агресорки. Брудні гроші ллються кривавими ріками.

Про це свідчить приголомшливе розслідування, проведене й оприлюднене журналістами британського видання Financial Times. З'ясувалося, що пов'язана з режимом Сі Цзіньпіна Асоціація сприяння торгівлі із РФ провінції Ґуандун стала ледь не монополістом у своїй галузі.

Створена торік для допомоги російським покупцям у придбанні товарів — від вантажівок до човнів — розмістила на своїй сторінці у соціальній мережі WeChat повідомлення. У ньому йшлося про те, що споживачам у РФ украй потрібні «генератори перешкод, детектори дронів (BorisTone, Assel Labs, Bulat) або інші аналогічні технологічні рішення, придушувачі БПЛА, глушники зв'язку».

Покупці хотіли придбати російський аналог детекторів дронів «Булат», розроблених петербурзькою компанією «3mx». Там заявили, що ці детектори використовуються «на передовій» під час російсько-української війни.

Своєю чергою, уряд США неодноразово заявляв, що хоче припинити постачання російській оборонній промисловості складників через КНР. Китайський режим є життєво важливим маршрутом для підтримки військової машини кремлівського бункерного діда путіна.

«Китайські фірми можуть або вести бізнес у наших країнах, або оснащувати російську військову машину товарами подвійного призначення. Вони не можуть робити й те, й інше», — заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо.

Наразі КНР відіграє панівну роль у глобальному ланцюжку постачання безпілотників, а компанія «DJI», що базується в Шеньчжені (провінція Ґуандун), є найбільшим у світі виробником комерційних дронів за обсягом постачання. Оголошення про закупівлі було розміщено 22 травня, а згодом видалено.

Представник асоціації зізнався виданню Financial Times, що, мовляв, «оголошення було якоюсь помилкою, тому його і видалили. Російські ж покупці насправді шукають «дитячі іграшки», яких немає на їхньому ринку» попри докладний опис обладнання для виявлення безпілотників в оголошенні.

Між тим, як уже раніше сповіщала медіаагенція «Останній Бастіон», китайські комуністи переконані, що зможуть перемогти найбільшу економіку світу торговими обмеженнями. Підтримка РФ їм коштуватиме дорого.

Читайте також:
Світ
Корабельні у Франції та Данії обслуговують російські танкери LNG, що забезпечує рф можливість транспортувати газ через Арктику.
14 січня, 17:48
Війна
За даними FT, з початку 2024 року в рф надійшло поставок на суму не менше $3 млн, включаючи компоненти Heidenhain
27.12.2024, 10:22
Світ
«Новатек» прагне відновити відносини із Заходом в очікуванні закінчення війни в Україні.
14.12.2024, 17:27
Економіка
Прем'єр-міністр острівної країни Ісіба Сіґеру переглянув санкційні обмеження проти окупантів. Фінляндія також готується до подібного кроку.
15.11.2024, 12:32
Політика
Попри санкції, росія продовжує успішно продавати нафту за цінами, що перевищують встановлений ліміт у 60 доларів, завдяки «тіньовому флоту».
27.09.2024, 09:27
Політика
У перевезеннях в основному брали участь судна грецьких судноплавних компаній.
24.09.2024, 16:42